23.05.2022

18:00

KALINIĆ PROGUTAO ZMAJEVE! Večiti derbi u finalu ABA lige! Zvezda IZBACILA Cedevita Olimpiju! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde igraće u finalu ABA lige protiv večitog rivala Partizana, pošto su u majstorici regionalnog takmičenja savladali Cedevita Olimpiju rezultatom 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24)

Crveno-beli su bolje otvorili utakmicu, trojkom Voltersa i zakucavanjem Kuzmića ekspresno stigli do 5:0, a kako je meč tekao, rasla je i prednost Radonjićevog tima.

Do prvog dvocifrenog vođstva Zvezda je stigla u sedmom minutu trojkom Kalinića (20:10), a do kraja prvog perioda su još više povećali razliku na +11 (24:13).

U drugoj četvrtini branilac titule je još više dodao gas i preko Dobrića pobegao na maksimalnih 19 poena prednosti (35:16),  a onda je iznanada stao!

Iskoristili su to Zmajčeki i zahvaljujući raspoloženom Zoranu Dragiću očas posla istopili ogromnu prednost, pa su serijom 15:0 na „veliku pauzu“ otišli samo sa pet koševa zaostatka (42:37).

Uozbiljila se Zvezda u nastavku i za samo nekoliko minuta furioznom serijom 8:0 vratila dvocifreno vođstvo na svoju stranu (50:37), koje je posle trojke Erona Vajta na tri minuta pre kraja ovog kvartala otišlo i na maksimalnih 20 poena prednosti (67:47).

Sa dva vezana poentiranja, Ferel je smanjio na 67:51, a zatim i trojkom Edo Murič, pa su Zmajčeki sa 13 koševa zaostatka ušli u zadnju četvrtinu.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA OLIMPIJA 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić". SUDIJE: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Mario Majkić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 5, Davidovac 3, Mitrović 8, Lazić 8, Kalinić 15, Dobrić 10, Holins 7, Ivanović 11, Marković (nije igrao), Vajt 9, Kuzmić 10.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 6, Ferel 25, Edžam 5, Murić 6, Ogast 3, Blažič 6, Hodžić, Ščuka, Omić 6, Dragić 21, Radovanović, Mulalić.

Ključni čovek u poslednjoj deonici za Zvezdu bio je Eron Vajt, koji je za samo pet minuta u igri postigao devet poena, od toga dve trojke.

Šampion je do kraja uspeo da sačuva prednost od 14 poena, do koje su došli u poslednjih 10 minuta, i zakazao veliko finale sa Partizanom, koji je dan ranije eliminisao Budućnost takođe u nekadašnjem Pioniru.

Crvenu zvezdu je do pobede vodio Nikola Kalinić sa 15 koševa, sjajni Nikola Ivanović je dodao 11, a sa po 10 dvocifreni su još bili imenjaci, dva Ognjena - Kuzmić i Dobrić.

Kod Cedevita Olimpije igrali su samo Jogi Ferel i Zoran Dragić, prvi je ubacio 25 koševa, a drugi četiri manje. Pulen, Murič i Omić su dali po šest, ali nedovoljno da se načini iznenađenje u Beogradu.

Prva utakmica finalne serije između Crvene zvezde i Partizana igra se u petak 27. maja, sa početkom od 20 časova. Pehar ABA lige osvojiće klub koji prvi stigne do tri pobede.

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice. Zvezda je pobedila 88:78.

40. minut -Promašio je Blažič prvo bacanje, drugo pogodio 86:77.

Nikola Ivanović u najbitnijem trenutku poentira 86:76.

39. minut - Nesportska za Muriča i Kalinića, isključen je košarkaš Cedevita Olimpije, jer je prethodno imao tehničku.

39. minut - Zakuvalo se, verbalni duel Kalinića i bivšeg igrača Partizana Eda Muriča.

Dva bacanja za Ogusta, prvo je promašio, a drugo pogodio 84:76.

Holins u ofanzivnom skoku pogađa 84:73, ali brzo odgovara Ogust pod košem domaćih 84:75.

38. minut - Neverovatni Jogi Ferel pogađa trojku, 82:73, šta radi ovaj čovek večeras, sve je pogodio.

Pogodio je oba puta 82:70.

Četvrti faul za Edžama, Ivanović ide na liniju za slobodna bacanja.

37. minut - Realizuje Ferel i dodatno bacanje 80:70.

Luka Mitrović na asistenciju Kalinića pogađa 80:67, ali Jogi Ferel na drugoj strani precizan pod faulom 80:79.

37. minut - Laaaaaaaaaaaaaazić druga njegova trojkaaaaaaa 78:67, u pravom trenutku!!!

36. minut - Pogađa Melvin Edžam oba puta 75:67.

Edžam zaustavljen pod faulom, imaće dva bacanja.

35. minut - Sada pogađa i Edžam, mora Dejan Radonjić da reaguje tajm-autom 75:65.

Uspeo je Dragić da poentira pod košem domaćih, njegov 21. koš - 75:63.

34. minut - Sada se ispravlja Eron Vajt i vodi Zvezdu na +14, koja vodi 75:61. Za pet minuta u igri Amerikanac je ubacio devet poena.

Ređaju se promašaji za tri, najpre Vajt, a potom i Ferel na drugoj strani.

33. minut - Vajt je pogodio prvo, promašio drugo bacanje 70:61, ali je na njegov odbitak naleteo Lazarević i ispravio iz igre 72:61. Odlično je ispalo za Zvezdu.

32. minut - Ponovo Omić pogađa, samo je osam razlike za domaće 69:61.

Trojka Pulena kojom smanjuje na 69:59.

Vajt sa penala prekida niz Zmajčeka 69:56.

31. minut - Alen Omić zakucavanjem otvara poslednji kvartal 67:56, traje serija gostiju od 0:9.

Treća četvrtina

Kraj trećeg perioda, vodi Zvezda 67:54.

30. minut - Murič sam u ćošku koji pogađa trojku i pravi seriju 0:7, kojom Cedevita Olimpija smanjuje na 67:54.

29. minut - Jogi Ferel postiže svoj 17. poen, a potom i 19. sa četiri uzastopna koša prekida seriju crveno-belih 67:51 i primorava Radonjića da reaguje tajm-autom.

28. minut - Eroooooooooooon Vaaaaaaaaaaaajt!!!! Trojka za Zvezdu i to je najvećih 20 razlike za Crvenu zvezdu, posle serije 0:15 koju su gosti napravili - 67:47.

Cedevita Olimpija je ispunila bonus, pa Dobrić lako realizuje oba bacanja 64:47.

Troooooooooooojka, nova za Nikolu Ivanovića 62:47, ponovo Zvezda ima velikih 15 razlike.

27. minut - Luka Mitrović se sjajno snašao pod košem gostiju i poentirao uz faul Ogasta, imaće dodatno bacanje. Promašio ga je 59:47.

Posle tehničke greške za Eda Muriča, zbog prigovora na sudijsku odluku, Ivanović je iskoristio bacanje 57:47.

Trojka za Nikolu Ivanovića, u pravom trenutku za domaće 56:47.

26. minut - Neverovatna trojka Blažiča, odgovara kapitenu Zvezde 53:47.

Brankoooooo Laziiiiiić pogađa za tri i prekida niz Zmajčeka 53:44.

25. minut - Trojka Zorana Dragića, traje serija 7:0 Cedevita Olimpije 50:44.

Ognjen Kuzmić i Zek Ogast

24. minut - Ponovo Ferel pored Kuzmića lako poentira 50:41.

23. minut - Jogi Ferel prekida niz Crvene zvezde i smanjuje na 50:39.

Serija Zvezde 8:0

Promašaj Kalinića u prodoru ispravlja Kuzmić pod košem i Zvezdina serija 8:0 tera Juricu Golemca na tajm-aut 50:37.

22. minut - Sjajno poentiranje Branka Lazića, kapiten domaćih je postigao neverovatan koš i iznudio faul Dragića. Promašio je dodatno bacanje, ostaje 48:37, razlika je opet dvocifrena.

21. minut - Auuuuuuuuuuuu kakvo zakucavanje Nikole Kalinića, krenula je Zvezda žestoko od starta 46:37.

Ognjen Kuzmić otvara poenima drugo poluvreme 44:37.

Što se tiče prvog poluvremena, kod Zvezde je najefikasniji bio Nikola Kalinić sa 13 poena, Dobrić je dao osam, a po pet Volters i Holins.

Ostin Holins

U timu Cedevita Olimpije prednjačio je Zoran Dragić sa 16 koševa, ispratio ga je Jogi Ferel sa 11 poena.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 42:37.

20. minut - Promašaj Dragića za tri na kraju prvog poluvremena, Zvezda nije iskoristila sekund za napad, Lazić je pokušao sa preko pola, umalo da pogodi kapiten domaćih.

Istekao je napad crveno-belih, Dobrić je očajnički pokušao bez uspeha.

19. minut - Neuhvatljivi Dragić u kontri 42:37.

Sada je Kalinić imao otvoren šut za koš, ali je promašio celu konstrukciju.

18. minut - Trojkaaaaaaa Kalinića sa osam metara 42:35, to je Zvezdi trebalo!

Precizan je i Jaka Blažič 39:35, raspala se dominantna igra crveno-belih.

Konačno seriju prekida Volters koševima iz igre 39:33.

17. minut - Zoran Dragić postiže trojku i serija od 15:0 se nastavlja 37:33! Za tri minuta Zvezda nije dala koš!

16. minut - Dragić na polaganju postiže nove koševe, neverovatnih 12:0 za goste, sada je 37:30. A bilo je 19 koševa prednosti za Zvezdu.

Nastavlja se niz Slovenaca, pogodio je i Ferel, Cedevita je na jednocifrenom zaostatku 37:28, tajm-aut za Radonjića.

16. minut - Bivši centar Zvezde Omić poentira pored Holinsa 37:26.

Ivanović i Blažič u duelu

15. minut - Pogađa Zoran Dragić i dodatno bacanje, 37:24, serija gostiju 6:0.

Neverovatan koš Dragića koji još više smanjuje rezultat 37:23. Reaguje Radonjić tajm-autom.

Ferel je bio fauliran pri poentiranju, iskoristio je i bacanje 37:21.

Kalinić je precizan pod košem Cedevita Olimpije 37:18.

14. minut - Zoran Dragić prekida seriju domaćina 35:18.

13. minut - Promašaj Edžama, a onda opet Dooooooooooooobriiiiiiiiiiiić 35:16 i nova trojka za Zvezdu, najvećih 19 razlike!!!

12. minut - Davidovaaaaaaaaaaaaac, nova trojka za Zvezdu 30:16, a onda BRUTALNO ZAKUCAVANJE Luke Mitrovića.

Kakav je to bio odraz centra crveno-belih, samo na NBA parketima se viđaju ovakvi potezi - 32:16.

11. minut - Na otvaranju druge deonice trojka za Eda Murića, bivši igrač Partizana pogađa za 24:16, ali mu odmah vraća Ognjen Dobrić na isti način 27:16.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, koju je Zvezda dobila rezultatom 24:13.

10. minut - Odlična asistencija pod košem Mitrovića za Lazarevića, koji postiže svoje prve poene 24:13.

9. minut - Trojka Džejkoba Pulena koji smanjuje 22:13.

Izlazi Kalinić iz igre, na parketu je prvi put večeras Dejan Davidovac.

8. minut - Novi poeni Kalinića, raste vođstvo crveno-belih 22:10, osmi poen za krilo Zvezde.

7. minut - KAAAAAAAAAAAALIIIIIIIIIINIIIIIĆ!!!! Trojka za Zvezdu, prva dvocifrena prednost 20:10!!

Upisuje se i Ognjen Dobrić sa penala, oba puta mu nije zadrhtala ruka 17:10.

6. minut - Sam kao duh u kontri Jogi Ferel ne greši u šutu za tri 13:10, a na drugoj strani Kuzmić efektno zakucava 15:10.

Kalinić nije bio precizan prvi put sa linije za slobodna bacanja, ali je drugo iskoristio 13:7.

5. minut - Odmah na drugoj brzi poeni Nikole Kalinića 12:7.

Posle promašaja Ferela u šutu za tri, pogodio je Dragić i smanjio na 10:7.

4. minut - Ostin Hooooooooooooolins, ukrao je loptu košarkaš Zvezde, odlično odigrao u odbrani, a onda u kontri zakucao i digao Pionir na noge 10:5. Tajm-aut za Juricu Golemca.

3. minut - Pogađa Zoran Dragić oba puta 8:5.

Omić je pokušao iz poluhoroga i promašio, da bi Volters faulom zaustavio Dragića, koji će na liniju za slobodna bacanja.

2. minut - Holins je fauliran pri šutu za tri poena, a potom je iskoristio sva tri penala 8:3.

Evo prvih poena i Cedevita Olimpije, Jogi Ferel postiže trojku i smanjuje na 5:3.

2. minut - Sjajna akcija crveno-belih, Kalinić do Kuzmića i poeni za 5:0.

1. minut - Zvezda otvara meč trojkom Nejta Voltersa, vodi domaćin 3:0.

Počela je utakmica u Pioniru, napad je imala Zvezda, ali je Holins promašio.

18.59 - Prva finalna utakmica igraće se u petak 27. maja, od 20 časova.

18:58 - Košarkaši Zvezde imaće podršku i trenera novog-atarog šampiona fudbalske Superlige Dejana Stankovića, koji se nalazi u dvorani.

Zvezda je u dosadašnjim majstoricama nikada nije izgubila, što svedoče sledeći rezultati:

Sezona 2016/2017 - polufinale

Crvena zvezda - Budućnost 82:59 (2:1 u seriji)

Sezona 2017/2018 - polufinale

Crvena zvezda - Mornar 88:69 (2:1 u seriji)

Sezona 2018/2019 - polufinale

Crvena zvezda - Partizan 84:63 (2:1 u seriji)

Sezona 2018/2019 - finale

Crvena zvezda - Budućnost 97:54 (3:2 u seriji)

Sezona 2020/2021 - polufinale

Crvena zvezda - Igokea 76:53 (2:1 u seriji)

Sezona 2020/2021 - finale

Crvena zvezda - Budućnost 67:60 (3:2 u seriji)

Ljubljančani pucaju od samopouzdanja pred duel odluke u Pioniru.

Utakmici u Pioniru prisustvuje veliki broj poznatih "faca", među njima je i bivši košarkaš crveno-belih Vladimir Štimac, koji je dočekan ovacijama.

Sve se falsifikuje od keks do šampona! Evo kako da prepoznate kopiju i izbegnete proizvode opasne po zdravlje!

Nakon što je razbijen lanac distribucije falsifikovanog keksa, deterdženta i šampona za kosu, postavlja se pitanje koliko je takvih proizvoda na rafovima i tezgama. Problem je u tome što ih nije lako prepoznati. Proizvođači se trude da kopija što više liči na original i da se što više i duže prodaje ali najčešće nije reč o proizvodima opasnim po zdravlje.