• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

26.09.2023

14:22

Prosinečki napljuvao bivši klub, pa naplatio dug!

profimedia

Crvena zvezda

Prosinečki napljuvao bivši klub, pa naplatio dug!

Podeli vest

Svetska fudbalska federacija presudila je da je Olimpija iz Ljubljane obavezna da isplati kompletan dug hrvatskom stručnjaku Robertu Prosinečkom.

Proslavljeni fudbalski as koji više od dve decenije radi kao trener, dobio je slučaj pred FIFA i Olimpija će morati njemu i njegovim saradnicima da isplati između 250 i 350 hiljada evra.

Robert Prosinečki je od marta do juna 2022. godine bio šef struke Olimpije, a pošto mu nije isplaćen novac koji je zaradio i koji mu je po ugovoru sledovao, obratio se FIFA.

"Mogli su da kažu da ne znam posao, ali da nisam bio pošten - nikako. S većim lažovima i prevarantima nikad nisam radio, a radio sam s mnogima. Apsurdno je na kakav način oni vode klub, to ni Alfred Hičkok ne bi bio u stanju da napravi", rekao nedavno nekadašnji fudbaler i trener Crvene zvezde. 

Foto: Starsportphoto

 

 

Uspeo je Hrvat da pobedi na arbitraži i novac će mu biti isplaćen u najkraćem roku. Ukoliko ne dođe do toga, klub iz Ljubljane će snositi teške sankcije Svetske fudbalske federacije. Ne cvetaju ruže popularnom "Žutom", jer je početkom meseca njegov tadašnji klub Rudeš raskinuo saradnju sa njim, samo dva meseca nakon što je  Robi postavljen na tu poziciju.

Svojevremeno jedan od najboljih igrača u regionu je slavu stekao kao igrač, pošto je sa Crvenom zvezdom osvojio titulu evropskog šampiona. Kasnije je nastupao za mnoge klubove, od kojih su najpoznatiji Real Madrid i Barselona. To mu je otvorilo i trenerska vrata, pa je počeo kao asistent selektora u reprezentaciji Hrvatske 2006. godine i tu se zadržao naredne četiri. Zatim je preuzeo Crvenu zvezdu, gde je dočekan na velika vrata, ali je posle godinu i po dana napustio "Marakanu" sa osvojenim Kupom. Ređali su se zatim Kajzerispor, Azerbejdžan, Bosna i Hercegovina, Denizlispor, Olimpija i na kraju pomenuti Rudeš. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)
Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)

Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.

05.02.2026

09:36

Nenadiću, nećeš moći da pobegneš: Glavnom tužiocu TOK upućena udarna poruka
Politika

Nenadiću, nećeš moći da pobegneš: Glavnom tužiocu TOK upućena udarna poruka

Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić poručio je da Mladen Nenadić i Milenko Mandić - tužioci Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK) - neće imati gde da pobengu pošto su odgovorni za likvidaciju svedoka ubistva advokata Dragoslava Ognjanovića.

05.02.2026

12:28

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Ovako je uhapšena bankarka iz Novog Sada: Ojadila klijente za 10 miliona (VIDEO)
Hronika

Ovako je uhapšena bankarka iz Novog Sada: Ojadila klijente za 10 miliona (VIDEO)

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

05.02.2026

12:18

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set