Velika mi je čast što sam se pridružio ekipi i što sam deo Zvezdine porodice. Polako se upoznajemo svi, radimo naporno. Dosta novih lica kako za mene, tako i za momke koji su ostali iz prethodne sezone. Nadam se velikoj podršci navijača u novoj sezoni, a mi ćemo to vratiti na jedan lep i borben način, poručio je košarkaš Crvene zvezde Uroš Plavšić (25).
Crveno-beli novu sezonu počinju kao aktuelni prvaci ABA, Superlige Srbije i Kupa Radivoja Koraća, pa je veliki pritisak na izabranicima Janisa Sferopulosa. Zbog toga, klub se opredelio za "Kuću fudbala" u Staroj Pazovi kao bazu na početku priprema, a potom, 10. septembra, ekipa grčkog stratega odlazi u Atinu, kako bi snage iza zatvorenih vrata odmerila sa Olimpijakosom.
Pripremama su se danas priključili Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, koji su dobili nešto više vremena za odmor zbog učešća na Olimpijskim igrama. Iako je sa njima osvojio bronzu u Parizu, Uroš Plavišić je od prvog dana priprema sa crveno-belima i novim saigračima.
- Velika mi je čast što sam se pridružio ekipi i što sam deo Zvezdine porodice. Meni nedostaje takmičenje, što se košarke tiče. Ranije sam završio prethodnu sezonu zbog povrede, i jednostavno radujem se svakom trenutku provedenom na terenu. Momci su odlični, svi su me super prihvatili. Dosta novih lica kako za mene, tako i za momke koji su ostali iz prethodne sezone. Polako se upoznajemo svi, radimo naporno. Stvaramo tu neku timsku hemiju koja je jako bitna za narednu sezonu. Jako se radujem početku nove sezone.Mislim da će nam u ovom periodu biti potrebna malo brža adaptacija nas igrača, da bi odgovorili na sve zahteve koje trener postavlja za nas. Ovako poznajući našu grupu momaka, nadam se da će to biti lak zadatak za nas - započeo je Plavšić.
Foto: kkcrvenazvezda.rs
Uroš Plavšić
Plavšić veruje da će u narednoj sezoni crveno-beli uživati veliku podršku navijača, koji su im pokretačka snaga na terenu.
- Zvezdaš sam od malih nogu. Roditelji su me naučili da je to pravi put. Rekao sam da sam zahvalan njima na tome. Navijačima bih samo poručio da dođu u što većem broju na svaku utakmicu. Njihova podrška će nam jako značiti jer kao i ja, znam da se dosta momaka hrani tom podrškom. To je neki dodatni motiv da se samo igra sve jače, brže i hrabrije. Nadam se velikoj podršci i mi ćemo to vratiti na jedan lep i borben način - istakao je košarkaš crveno-belih.
Za kraj, srpski centar se osvrnuo na kontinentalnu smotru u francuskoj prestonici, i treninge sa nacionalnim timom.
-Kada je reč o repezentaciji, osvajanje medalje je jedno jako lepo iskustvo za mene. Kvalitetan turnir iza nas. Biti sa tim momcima, toliko vremena provesti i sa Nikolom Jokićem, najboljim igračem sveta i sa Milutinovim. Meni to dosta znači, trenirajući sa njima na mojoj poziciji. Nadam se da ću sve te stvari koje sam naučio sa njima doći u izražaja u ovoj sezoni - povukao je Plavšić.
Crvena zvezda evo već četvrti dan vredno radi na pripremama za novu sezonu, a crveno-bela porodica postaje sve jača uz povratak nekih od svojih najvažnijih članova.
Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović posetio je pripreme košarkaša u Staroj Pazovi kako bi se lično upoznao sa nekim igračima i uverio u uslove koji su treneru Janisu Sferopulosu na raspolaganju.
Jedno od najvećih pojačanja Crvene zvezde ovog leta, Kodi Miler Mekintajer (30) koristi svaku priliku kako bi tražio savete od iskusnog Miloša Teodosića (37).
Košarkaši Crvene zvezde počeli su juče pripreme za novu sezonu, a trener Janis Sferopulos (57) progovorio je o aktuelnim temama i očekivanjima, poručivši "delijama" da Zvezda ima sjajan tim, ali da im je pomoć navijača preko potrebna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda evo već četvrti dan vredno radi na pripremama za novu sezonu, a crveno-bela porodica postaje sve jača uz povratak nekih od svojih najvažnijih članova.
Izjava jednog gledaoca u programu uživo izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama, nakon što je govorio o šutiranju glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i pozvao se na raniji incident.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
Direktor Jovine gimnazije prof. dr Radivoje P. Stojković gostovao je u emisiji Info jutro na Informer televiziji i tom prilikom govorio o strašnom linču koji proživljava od strane blokadera, već godinu dana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na svečanom delu izborne sednice PUPS-a da država ulaganjem u vojsku čuva svoje nebo i zemlju i da se niko neće drznuti da nas napadne.
U Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske (UKC RS) danas je hospitalizovan Siniša Karan, predsednik Republike Srpske, zbog ranije zakazanih pregleda.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Srpska zdravstvena knjižica ne važi u Grčkoj kao u Srbiji, i ne omogućava direktno korišćenje zdravstvenih usluga. RFZO pokriva troškove lečenja samo u slučajevima hitne medicinske pomoći i pod propisanim uslovima.
Anđelko Aćimović, otac devojčice koja je žrtva masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", otkrio je da je ponašanje Vladimira i Miljane Kecmanović tokom poslednjeg suđenja za odgovornost za zločin bilo sramno.
Zemljotres jačine 7,8 stepena Rihterove skale pogodio je danas region Mindanao na jugu Filipina, izazvavši paniku u delovima pacifičkog arhipelaga, pošto su se zgrade urušile, a prijavljeno je najmanje 15 mrtvih i 129 povređenih osoba.
Oružane snage Letonije danas su izdale upozorenje na vazdušnu pretnju za svoje regione koji se graniče sa Rusijom i Belorusijom, pozivajući stanovnike da ostanu u svojim domovima.
Iranski i katarski ministri spoljnih poslova Abas Arakči i Mohamed Al Tani razgovarali su danas o pregovorima Irana i Sjedinjenih Američkih Država i posredničke uloge Katara u tim razgovoraima, saopšteno je danas iz Ministarstva spoljih poslova Katara.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Sportista Marko Bojković je sinoć objavio niz storija u kojima preti trubaču Dejanu Petroviću i njegovoj ćerki Jovani koju je navodno udario brat MMA borca.
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
Odnos između roditelja i dece često oblikuje životni put, a naše pevačice tokom godina govorile su o teškim porodičnim situacijama, udaljavanju od očeva, ali i bolnim uspomenama koje nose iz detinjstva.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.