• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. G.

25.10.2021

17:23

LEGENDA ZAIGRALA U ŠESTOJ LIGI! Rambo majstor fudbala i u 50. godini /VIDEO/

Fudbal

LEGENDA ZAIGRALA U ŠESTOJ LIGI! Rambo majstor fudbala i u 50. godini /VIDEO/

Podeli vest

Dejan Rambo Petković se nakon deset godina vratio fudbalu i postigao gol za Real iz Niša, koji igra u Drugoj niškoj ligi, odnosno u šestom rangu takmičenja

Rambo je majstor fudbala i u 50. godini! Čuveni srpski fudbaler Dejan Rambo Petković prošle nedelje se nakon deset godina vratio fudbalu i u dresu Reala iz niškog naselja Donja Vrežina postigao je gol u utakmici Druge niške lige, odnosno, u šestom rangu takmičenja u Srbiji.

Najbolji strani fudbaler u istoriji Brazila bio je strelac i asistent u utakmici protiv Supovca, a njegov tim je slavio 4:2. Real iz Niša je Rambove majstorije objavio na Fejsbuku, a ljubitelji fudbala bili su oduševljeni što čuvenog asa vide ponovo na terenu. Vidljivo je da Petković ima nekoliko kilograma viška, ali bez obzira na to, i na pragu 50. godine i dalje je fudbalska klasa.

 

Prešao na tenis

Na Instagram stranici Ftbl.serbia navodi se da je Rambo zvanično registrovan za ovaj klub. Nekadašnji plejmejker niškog Radničkog, Crvene zvezde, Real Madrida i brojnih brazilskih klubova priznao je da se ugojio otkako je završio karijeru.

 

Ćerka mu se udala u Srbiji

Starija ćerka Dejana Ramba Petkovića Ana prošle godine se udala za dizajnera Dušana Zdravkovića. Svečanosti u Nišu su prisustvovali jedino članovi najbliže familije i kumovi, jer zbog koronavirusa nije bilo moguće organizovati veliko slavlje. Popularni Rambo ima i mlađu ćerku Ines, koja na Instagramu često objavljuje atraktivne fotografije. Na toj društvenoj mreži prati je skoro 20.000 ljudi.

- Prošlo je deset godina otkako sam završio karijeru, tako da mogu da kažem da se moja dnevna rutina promenila. Kada prestaneš da se baviš fudbalom, izgubiš želju za treninzima. S vremenom sam počeo da unosim više kalorija i da se manje trošim, pa mi se i kilaža povećala - pričao je nedavno Petković.

Višak

Kad sam završio karijeru, počeo sam da unosim više kalorija i da se manje trošim, pa mi se i kilaža povećala

Ipak, Rambo se i dalje redovno bavi sportom.

- Igram tenis tri puta sedmično. Ponekad treniram i na drugi način, ali taj sport mi je u fokusu. Od juna prošle godine to mi je postala omiljena aktivnost. Fudbal igram slabije, ali tenis vrlo često - objasnio je Petković.

Bio i trener

Popularni Rambo je omiljeni stranac koji je ikad igrao u brazilskom fudbalu. Flamengu je doneo dve titule šampiona, a bio je prvak i sa Vasko da Gamom. Osim toga, igrao je za Vitoriju, Fluminense, Gojas, Santos i Atletiko Mineiro, a van Brazila za Al Itihad, Šangaj i Veneciju.

Majstor fudbala rodom iz Majdanpeka po završetku karijere vodio je nekoliko brazilskih klubova. Bio je trener u mladom timu Atletiko Paranaensea, a samostalno je vodio Krisijumu, Sampajo Koreu i Vitoriju. U prethodnih nekoliko godina radi kao sportski komentator za brazilski Sport TV i Tera.br.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne
Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne

U mračnoj ulici Sančez u argentinskom gradiću Lomas del Palomar, nadomak Buenos Ajresa 10. aprila 1957. sreli su se Ante Pavelić i Blagoje Jovović. Dva metka završiće u telu Pavelića, a od posledica tog ranjavanja dve godine kasnije će umreti u Frankovoj Španiji. Kako je Blagoje Jovović, sa svojom grupom iz Argentine, uspeo da uradi nešto što nisu mogle ili htele ozbiljne bezbednosne službe i zašto je danas važan mit o Jovoviću?

28.12.2025

14:11 >> 14:16

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja
Kultura

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja

Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.

28.12.2025

13:13

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set