26.12.2021

17:55

SPEKTAKULARAN BOKSING DEJ! Na prve četiri utakmice pala 22 gola, a samo na Etihadu DEVET (VIDEO)

Fantastične utakmice ljubiteljima fudbala priredili su premijerligaši na "boksing dej", pošto su na prva četiri meča viđena čak 22 gola

Najbolji meč odigran je na "Etihadu" gde je Mančester siti sa 6:3 pobedio Lester.

"Građani" su već u 25. minutu vodili sa 4:0, pošto su Kevin De Brujne, Rijad Marez, Ilkaj Gundogan i Rahim Sterling terali Kaspera Šmajhela da vadi loptu iz mreže.

Međutim, "lisice" se nisu predavale, pa su od 55. do 66. minuta golovima Džejmsa Medisona, Ademole Lukmana i Kelečija Ihenača prišli na samo gol zaostatka.

Ipak, na kraju je Siti obezbedio trijumf pogotkom Ajmerika Laporta u 69. minutu, a u 87. je Sterling otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

U istom terminu je Arsenal na gostovanju Noriču slavio rezultatom 5:0.

"Tobdžije" su u prvom poluvremenu dva puta tresle mrežu domaćina, a u drugom triput. To su činili Bukajo Saka koji je postigao prvi i treći gol, kao i Kijeran Tirni, Aleksandr Lakazet i Emil Smit Rou na kraju.

Ekipa Totenhema je u londonskom derbiju sa 3:0 pobedila Kristal Palas na svom stadionu.

Golove za "pevce" na tom meču dali su Hari Kejn, Lukas Moura i Hjong-Min Son.

Na kraju, Sautempton je u gostima savladao Vest Hem rezultatom 3:2.

"Čekićari" su dva puta stizali prednost "svetaca", ali kada su gosti treći put poveli, to je ostao i konačan rezultat.

Mohamed Elionusi je u osmom minutu načeo mrežu Vest Hema, a Majkl Antonio je u 49. poravnao rezultat. Potom su još tri gola pala od 61. do 70. minuta, a redom su ih davali Džejms Vord-Praus, Mohamed Said Benrahma i Jan Bednarek.