FILIP MLADENOVIĆ REŠETA MREŽE U POLJSKOJ I PRED KATAR GRMI: Brazila se ne plašimo!
Podeli vest
Pokazali smo protiv Portugala u kvalifikacijama da se ni pred kim ne povlačimo i nikome unapred ne priznajemo da je bolji, pa nećemo ni Brazilu, kaže Filip Mladenović
Vodimo vas kroz istorijat Svetskih prvenstava, na redu je Mundijal 1962. godine. Svetsko prvenstvo 1962. godine održano je u Čileu od 30. maja do 17. juna, a osvojio ga je Brazil. Bio je to drugi put u istoriji Mundijala da je neka reprezentacija uspela da odbrani titulu prvaka sveta, pošto je pre „karioka" to pošlo za rukom Italiji
07.11.2022
16:34
Još se čeka da selektor Dragan Stojković Piksi objavi spisak putnika za Katar, a među onima koji se nadaju mestu u avionu nalazi se i levi bek Mladenović. On igra u životnoj formi u dresu poljske Legije i ove sezone već je upisao po pet golova i asistencija u prvenstvu. S pravom očekuje da će biti među 26 igrača koje će Piksi odvesti na Mundijal.
Top forma
Dao sam nekoliko golova, upisao asistencije i posebno me raduje što sam u odličnoj formi baš pred Svetsko prvenstvo Filip Mladenović
Imate li neku informaciju iz Fudbalskog saveza Srbije ili bar nagoveštaj da ćete biti na spisku za SP?
- Nadam se pozivu u Katar, baš bih voleo. To bi bio šlag na tortu i za ovu sezonu, ali i za moju karijeru. Nikad nisam bio na velikom takmičenju i voleo bih da osetim tu atmosferu. Svaki igrač kad počne da se bavi fudbalom, sanja da jednom predstavlja svoju zemlju na Mundijalu. Nemam nikakvu povratnu informaciju iz FSS, jer i ne funkcionišemo tako, ali znam da ljudi iz reprezentacije sve prate i da moje partije sigurno nisu prošle nezapaženo. Na selektoru je da donese odluku, a ja se nadam da ću biti na spisku.
Foto: Starsportphoto
Razgovarate li sa saigračima iz reprezentacije, raste li euforija među vama kako s bliži odlazak u Katar?
Foto: Starsportphoto
Filip Mladenović
- Čujem se redovno s nekim saigračima, svi su uzbuđeni zbog Mundijala. Nego, baš kao i ja, svi imaju obaveze u klubovima, mnogo je zgusnut raspored, igramo na svaka tri dana. Tek kad sve to
prođe, moći ćemo da se fokusiramo na mečeve sa Brazilom, Kamerunom i Švajcarskom.
Uživaćete u igri "orlova"
Brazil jeste sinonom za favorita i najjačeg protivnika, ali šta možemo da očekujemo u duelima sa Švajcarskom i Kamerunom?
- Na vrhunskom nivou fudbala više nemate loš klub ili lošu reprezentaciju. Svaka selekcija će u Katar doći u najjačem sastavu i ni sa kim neće biti lako. Naša grupa je teška, ali nije ni sa Srbijom lako igrati. Videlo se u kvalifikacijama koliko možemo. Samo da svi budemo zdravi, jer vidim da pojedine momke muče sitnije povrede baš sad pred SP. Ako budemo u najjačem sastavu, obećavam da ćete uživati da nas gledate, jer ćemo igrati lep fudbal.
Foto: Starsportphoto
Kakva su vaša očekivanja?
- Imamo realne šanse da prođemo dalje iz grupe. Dobili smo veoma nezgodne i kvalitetne rivale, ali nismo se plašili nikog ni u kvalifikacijama, pa zašto bismo sad. Ako se nismo plašili Portugala, ako smo otišli u Lisabon da pobedimo i to uradili, zašto da sad imamo strah od Brazila ili bilo koga drugog.
Koliko na vaše lično samopouzdanje utiču i odlične partije u dresu Legije?
- Jako sam zadovoljan kako igramo trenutno, i mi kao tim, ali i ja lično. Čim timu dobro ide, lakše je meni da igram. U nekoliko poslednjih mečeva sam se istakao, dešavalo se da dam po dva gola ili gol i asistenciju na jednom meču. Posebno me raduje što ovakve partije pružam pred Svetsko prvenstvo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vodimo vas kroz istorijat Svetskih prvenstava, na redu je Mundijal 1962. godine. Svetsko prvenstvo 1962. godine održano je u Čileu od 30. maja do 17. juna, a osvojio ga je Brazil. Bio je to drugi put u istoriji Mundijala da je neka reprezentacija uspela da odbrani titulu prvaka sveta, pošto je pre „karioka" to pošlo za rukom Italiji
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je na Televiziji Studio B o važnosti predstojećih izbora kao i sramotnoj kampanji blokadera.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
U seriji saobraćajnih nesreća u Srbiji život su izgubili mladi, a glavni uzrok je želja za uzbuđenjem, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Dečak ubica Kosta K. u razgovoru sa timom lekara koji su, prema nalogu suda, obavili njegovo veštačenje, rekao je ne može da se seti pravog razloga zašto je počinio masakr.
Iranska islamska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je danas da je izveden novi talas operacija protiv naftnih i energetskih postrojenja povezanih sa Sjedinjenim Američkim Državama u regionu, kao odgovor na, kako tvrdi, ranije napade na iransku energetsku infrastrukturu.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Aneta Mlčakova jedna je od najpoznatijih čeških manekenki i influenserki. Atraktivnu plavušu često porede sa Barbi lutkom, a nestvarnom lepotom je pokorila društvene mreže.
Konzumiranje hrane koja ima puno proteina može dovesti do nakupljanja holesterola i masti u našim arterijama, a stručnjaci otkrivaju koje su to namirnice.
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar