02.12.2022

15:37 >> 22:03

GOTOVO! IDEMO KUĆI! ŠVAJCARCI PONOVO KOBNI PO SRBIJU! Preokreti, skandali provokatora Džake, DVA SMO DALI, TRI PRIMILI I ĆAO! (VIDEO+FOTO)

REUTERS/Marko Djurica

Novi šokantan Mundijal za reprezentaciju Srbije i ispadanje već posle grupne faze takmičenja. Reprezentacija Švajcarske je ponovo bila kobna po Srbiju, kao i pre četiri godine u Rusiji. Trebala nam je pobeda, a izgubili smo 2:3 (2:2).

Loš početak orlova, Švajcarska već posle 20 sekundi imala dve prilike, prvo Džaka, pa Embolo, Vanja Milinković Savić nas je spasio! Uzvratili su naši fudbaleri u 5. minutu, Tadić je centrirao iz kornera Milenković glavom šutirao, ali lopta prošla malo pored leve stative. 11. minut - Najboljašansa za Srbiju!

Ovo je bilo za infarkt! Živković je na dodavanje Tadića raspalio po lopti sa dvadesetak metara i pogodio stativu! Izvukle su se "sajdžije"! Lopta se odbila u teren, ali Vlahović i Mitrović se nisu snašli. U 20. minutu nažalost Švajcarska je povela! Šaćiri! Posle centaršuta sa leve strane, lopta je došla do Šaćirija, loša reakcija naše odbrane, koristi je omraženi igrač i matira Milinkovića-Savića.

SRBIJA - ŠVAJCARSKA 2:3 (2:2)

Stadion: 974. Kapacitet: 45.000. Sudija: Fernando Rapalini (Argentina). Žuti kartoni: Pavlović, Gudelj, Mitrović, Milenković (Srbija), Vidmer, Vargas (Švajcarska). Strelac: Mitrović u 26. minutu za Srbiju, Vlahović u 35. minutu, Šaćiri u 20. minutu, Embolo u 43. minutu i Vargas u 47. minutu za Švajcarsku.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Veljković (od 54. Gudelj), Pavlović, Milenković - Živković (od 78. Živković), Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić - Tadić (od 78. Đuričić)- Vlahović (od 54. Jović), Mitrović.

ŠVAJCARSKA: Kobel - Vidmer, Šar (od 69. Zakarija), Akanđi, Rodrigez - Džaka, Froljer - So, Vargas (od 84 Fasnaht) - Šaćiri (od 69. Edmilson), Embolo

Švajcarska je povela u 20. minutu. Posle akcije Rodrigesa loptu je odbio Strahinja Pavlović, a ona se vratila do Djibrila Soa, koji je dodao do Šaćirija. Šaćiri je šutirao i savladao srpskog golmana, nakon što je lopta na putu do mreže zakačila Pavlovića.

Srbija je izjednačila u 27. minutu kada je Mitrović glavom poslao loptu u mrežu posle dobrog centaršuta Tadića.

Tri minuta kasnije sa druge strane dobru priliku posle centaršuta Rodrigesa promašio je Šaćiri.

Tekst potpisa

Srbija je povela u 35. minutu. Posle loše igre u odbrani švajcarskog tima Tadić je dodao loptu do Vlahovića koji je poslao loptu u donji desni ugao i doneo preokret.

Švajcarska je imala opasan napad u 38. minutu, ali je Pavlović u poslednjem trenutku uspeo da blokira šut Rubena Varagasa, ali je u 44. minutu ipak izjednačila. Silvan Vidmer je dobro poslao loptu do Embola koji se našao sam pred golom i bez problema zatresao mrežu.

Novo vodjstvo Švajcarska je stekla u 48. minutu, posle dobre akcije Emboloa i Šaćirija, Vargas je petom dodao do Frojlera, koji je sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Posle loše igre u odbrani srpskih igrača u 57. minutu dobru šansu imao je Embolo, ali je iz blizine šutirao preko gola.

Četiri minuta kasnije posle akcije Kostića i Luke Jovića, Tadić je šutirao preko gola.

U 65. minutu Mitrović je primio loptu a zatim je pao pred golom u duelu sa protivničkim igračem Šarom. Srpski tim tražio je penal, ali ga sudija Fernando Rapalini nije dosudio. Posle toga su se na terenu našli igrači sa obe klupe ali se situacija brzo smirila.

U nastavku je srpski tim imao nešto više loptu, ali nije uspeo da napravi šansu kojom bi mogao da ugrozi protivnički gol.

U završnici utakmice šanse su imali Manuel Akandži, a zatim i u 89. minutu Kristijan Fashnat, čiji je šut zaustavio srpski golman.

U četvrtom minutu nadoknade došlo je do čarki na terenu pošto se Džaka uneo u lice Milenkoviću, priključili su se i ostali igrači, a na kraju Džaka i Milenković su dobili po žuti karton.

U poslednjim trenucima utakmice u šansi je bio Nemanja Radonjić, ali je šutirao pored gola.

Standings provided by Sofascore

DRUGO POLUVREME

U drugom meču G grupe Kamerun je iznenadio Brazil 1:0, ali u nastavak takmičenja ipak idu "karioke" i Švajcarci.

90+9. minut - Deveti minut nadoknade vremena. I KRAAAAJ!

90+4. minut - Novi haos i novi skandal u režiji Džake! Dokle bre više! Milenković je krenuo na Džaku, pa potom golman Milinković Savić, nedugo zatim i Mitrović. Zakarija glavom hoće da udari nekog... Skandal! Haos! I samo žuti kartoni za Džaku i Milenkovića.

90. minut - Utakmica je produžena za sedam minuta.

88. minut - Sve je manje vremena za Srbiju... Švajcarci će izgleda ponovo biti kobni po nas na Mundijalima

82. minut - Slobodnjak za Švajcarsku, opasno je bilo pred golom Srbije, ali dobro je. Spoljni deo mreže.

81. minut - Filip Đuričić krvave glave napušta teren. Srpski fudbaler zadobio je jednu posekotinu nakon duela sa protivničkim igačem, verujemo da će sve biti u redu.

78. minut - Nova dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. Stojković uvodi Radonjića i Đuričića.

72. minut - Ne vredi, teško orlovi stižu do gola Švajcarske. Odbrana "sajdžija" izlazi lako na kraj sa napadačima reprezentacije Srbije

66. minut - Džaka provocira hvata se za međunožje i u sekundi nastaje velika gužva na terenu. I Šaćiri ima šta da doda... Sve se brzo smirilo, a Rajković je dobio žuti karton.

65. minut - Pada Mitrović u kaznenom prostoru Švajcarske, argentinski sudija ne svira ništa! Nema ni VAR-a, nema penala.

61. minut - Probio je Kostić, centrirao, ali lopta je preletela sve. Stiže je na drugoj stativi Luka Jović sad on centrira, Tadić, ali slab šut.

57. minut - Kakvu smo sada ludu sreću imali! Embolo ima zicer u petercu! Ofsajd ili ne, tek, šalje loptu preko gola. Opasan, opasan napad za "sajdžije".

54. minut - Grub start Džake nad Tadićem, a odmah zatim dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije izašli su Veljković i Vlahović, a ušli Gudelj i Jović.

48. minut - Sada nam ponovo treba minimum dva gola za nokaut fazu. Ima vremena, idemo momci!!!

47. minut - NEEEEEEE 2:3 Ponovo gubimo! Vargas! Šaćiri je ubacio loptu Vargasu koji je bez problema u našem šesnaestercu savladao Vanju Milinkovića - Savića.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

U drugom meču grupe G, koji se igra večeras Brazil i Kamerun igraju bez golova. I na Lusailu je poluvreme.

KRAJ POLUVREMENA

45+3. minut - Lopta je pogodila u ruku Rodrigesa, posle centaršuta Mitrovića, ali sudija se ne oglašava, nema ni VAR-a.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta.

43. minut - NEEEEEEEE, GOOL! Švajcarska je izjednačila 2:2. Vidmer je ubacio loptu po zemlji sa desne strane, a Embolo je samo ćušnu u našu mrežu. Kako jeftino!!!! Strašnoooo!!!

Evo kako je selektor Stojković reagovao posle gola Vlahovića!

38. minut - Kakva intervencija Pavlovića!!! Bila je to prilika za Švajcarce i opasnost po naš gol, ali se mladi štoper bacio u šut i izblokirao udarac.

35. minut - GOOOOOOOOOL!!! Vlahoviiić! 2:1!!! Šaćiri je izgubio loptu, ona stiže do Tadića koji  je proigrao Vlahovića, a on radi ono što najbolje ume!!!! GOOOOOOOOOL!!!!!! GGOOOOOOOOLL!!! Ma, bravo majstore!

31. minut - Uhhhhhh, imali smo sreće! Ponovo taj Šaćiri, pa neverovatno! Sledili smo se, ali lopta lopta odlazi malo pored desne stative.

26. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mitroviiiiiiić, 1:1!!!!!!! Kapiten Tadić je povukao loptu, centrirao u svom stilu, a Mitrogoooooool glavom šalje loptu u švajcarsku mrežu.

Ljudi, Tadić ga je gađao u glavu, drugačije nije moglo...

20. minut - GOOOOOOL, nažalost Švajcarska vodi! Šaćiri! Posle centaršuta sa leve strane, lopta je došla do Šaćirija, loša reakcija naše odbrane, koristi je omraženi igrač i matira Milinkovića-Savića.

15. minut -  Vidmer je zadržao Kostića rukama, prvi žuti karton na utakmici.

11. minut - Najbolja šansa za Srbiju! Ovo je bilo za infarkt! Živković je na dodavanje Tadića raspalio po lopti sa dvadesetak metara i pogodio stativu! Auuu, izvukoše se "sajdžije"!!! Lopta se odbila u teren, ali Vlahović i Mitrović se nisu snašli.

5. minut - Odlična prilika za Srbiju. Tadić je centrirao iz kornera Milenković glavom šutirao, ali lopta prošla malo pored leve stative.

4. minut - Dobar napad Orlova, Kostić centrira Akanđi izbija loptu u teren.

1. minut - Utakmica je počela. Švajcarska već posle 20 sekundi imala dve prilike, prvo Džaka, pa Embolo, Vanja Milinković Savić nas je spasio!

19:57 - Sve je spremno za početak. Naši navijači koji su dobro popunili stadion 974 jedva čekaju start meča.

19:54 - U toku je intoniranje srpske himne. Grmi Bože pravde na stadionu 974 u Dohi!

19:52 - Džaka i Šaćiri su izviždani...

19.45 - Na tribinama meča stadiona 974 gde če od 20.00 Srbija i Švajcarska odmeriti snage, oučen provokator koji pokazuje simbol kojim su više puta provocirani naši fudbaleri.

19.35 - Veliki broj ljudi došlo je kako bi podržali naše reprezentavci na stadion 974. Ipak, nisu tu samo navijači iz Srbije u bojama naše reprezentaciej, ljudi raznih nacionalsti gaje simpatije prema našem timu.

18:53 - Fudbalski repezentativci Srbije stigli su na stadion 974 gde igraju meč protiv Švajcarske. Po prvim fotografijama, može se reći da su naši momci odlično raspoloženi i da su spremni za ovaj okršaj.

18:40 - Selektori su odredili sastave za večerašnji meč:

Srbija: V. Milinković-Savić - Veljković, Pavlović, Milenković - Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić - Tadić - Vlahović, Mitrović.

Švajcarska: Kobel - Vidmer, Šar, Akanđi, Rodrigez - Džaka, Froljer - So, Vargas - Šaćiri, Embolo

18:26 - Fudbaleri Srbije u ovim trenucima napustili su hotel i autobusom krenuli ka stadionu 974. Nešto više od sat i po pre početka meča selektor Dragan Stojković i svi igrači ušli su u autobus i zaputili se ka stadionu.

17:59 - Jedan od navijača "orlova" deda Milenko pred večerašnju utakmicu ima zanimljivo mišljenje.

17:44 - Pred polazak srpskih fudbalera na stadion dogodila se scena koju su "režirali" naši navijači, a koja je postala viralna u sekundi. Ispred hotela u kome su smešteni Orlovi došlo je više stotina srpskih navijača.

17:19 - Na repertoaru srpskih navijača našao se i hit Vesne Zmijanac "Idem preko zemlje Srbije"...

16:52 - Naši navijači napravili su karnevalski ambijent, trešti "Jutro je", roka "Mitros on fire", a teško je zamisliti bilo kakvo veće okupljanje fanova Srbije bez "Đurđevdana"!

16.38 - Preostalo je oko tri i po sata do utakmice, a srpski fanovi napravili su pravu, pravcatu žurku ispred hotela, a ori se veliki hit Nade Topčagić "Jutro je".

16.35 - Navijači reprezentacije Srbije prave fantastičnu atmosferu nekoliko časova pred odlučujući meč na Mundijalu u Kataru protiv švajcarske selekcije.

Ispostavilo se da sumnje nisu bile bez osnova. Ne samo zbog svežih uspomena sa Mundijala i Rusije, već i što će okršaj "orlova" i Sajdžija doneti odgovor na to ko će uz Brazilce kao drugoplasirani nastaviti takmičenje na Šampionatu sveta.

Ne može nam niko ništa, jači smo od Švajcarskeee - poručili su navijači Srbije za "Informer" i našeg izveštača sa lica mesta.

16.30 - Navijači prizivaju Mitrovićeve golove!

16.00 - Golman Švajcarske Jan Zomer propustiće večeras duel protiv Srbije, prenose tamošnji mediji. Dobre vesti za Srbiju! Iako su iz tabora Orlova najavili da će se baviti samo sobom svakako da informacije koje stižu iz Švajcarske uvećavaju šanse naše reprezentacije. Naime, selektor Sajdžija Murat Jakin večeras neće moći da računa na jednog od najboljih igrača u svom sastavu  - Jana Zomera.

15.57 - Ludnicaaaa u taboru pristalica "Orlova", koji sa nestrpljenjem iščekuju početak epskog meča i, nadamo se svi, revanšu Švajcarcima za poraz iz Rusije 2018. godine. Ori se pesma, skandiranje, svi su nasmejani i atmosfera je na najvećem mogućem nivou.

15.50 - Sjajna atmosfera vlada među srpskim navijačima, koji se fenomenalno zabavljaju pred meč Srbije i Švajcarske.

- Ne može nam niko ništa, jači smo od Švajcarske - poručili su srpski fanovi, u izjavi za "Informer".

15.40 - Ekipa Informera je na licu mesta, a kako javlja naš izveštač Vladimir Tomković, navijači su puni optimizma! Navijači srpske selekcije se već uveliko spremaju za večerašnji meč, a Katarom odjekuje "Ja te volim Srbijo".

15.37 - Dobar dan i dobro došli na blog uživo posvećen utakmici Srbija - Švajcarska na portalu Informer.rs.