25.02.2023

17:24

BRANDT ODVEO MILIONERE NA VRH TABELE! Veljković i Verder UBEDLJIVI, Lajpcig PROGONI Borusiju i Bajern! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na gostovanju Hofenhajm rezultatom 1:0 (1:0) i nastavili šampionsku trku sa braniocem trofeja Bajernom

Jedini gol vredan tri boda za Milionere postigao je Julijan Brandt u 43. minutu, koji je odlično odreagovao posle slobodnog udarca i smestio loptu u mrežu.

Prednost Borusije duplirao je Marijus Volf početkom drugog poluvremena, u 56. minutu, ali je posle odgledanog VAR-a sudija poništio njegov pogodak zbog prekršaja u napadu.

I pored toga, gosti su sačuvali stečenu prednost, izbivši na lidersku poziciju sa 46 boda, tri više od šampiona Bajerna, koji u nedelju dočekuje Union Berlin.

Sa druge strane, Hofenhajm je ostao na 16. mestu sa samo 19 bodova, poziciji koja vodi u baraž za opstanak u Bundesligi.

Timo Verner

Lajpcig se pobedom probio na 4. poziciju sa 42 boda, četiri manje od vodeće Borusije Dortmund, dok je Ajntraht porazom ostao na šestom mestu sa 38 bodova, koje vodi u Evropu, sa pet više od najbližeg pratioca Volfzburga.

Herta je u drugom poluvremenu slomila otpor Augzburga i slavila sa 2:0, preko Rihtera (61) i Lukebakia (70), te će bodovi dobro doći domaćinu u paklenoj borbi za opstanak. Berlinci imaju sada 20 bodova i nalaze se na 14. mestu, dok je Augzburg 13. sa 24 poena.

Verder, za koji je ceo meč odlično odigrao srpski reprezentativac Miloš Veljković, pregazio je Bohum sa 3:0, a golove su postigli Fulkrug (29), Šmit (43) i Dukš u 59. minutu.

Tim iz Bremena je na 9. mestu sa 30 bodova, a Bohum ostaje na pretposlednjoj 17. poziciji sa samo 19 poena.

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu Štutgart sa 2:1.

Tim iz Gelzenkirhena je poveo preko Dominika Drekslera u 10. minutu, a rezultat je u 40. minutu povećao Marijus Bilter.

Štutgart je do kraja uspeo da smanji rezultat, nakon što je gol u 63. minutu postigao hrvatski fudbaler Borna Sosa.