• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
author image
Informer.rs

Novinar

20.09.2023

20:51

Real slavi Belingema, Kopenhagen nije izdržao nalete Galate!

AP/Photo

Fudbal

Real slavi Belingema, Kopenhagen nije izdržao nalete Galate!

Podeli vest

Drugi dan prvog kola ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona je imao dva dosta zanimljiva susreta! Real Madrid je izvukao samo bod protiv gostujućeg Uniona iz Berlina 0:0, dok je Kopenhagen prokockao dva gola prednosti i završio 2:2 sa Galatasarajemu turskoj.

Niko nije očekivao da će Real na "Santijago Bernabeuu" odigrati nerešeno, a još manje je onih koji bi pomislili da će duel sa Unionom završiti bez golova.

Međutim, činilo se da će tako biti sve do trećeg minuta sudijske nadoknade. Ubedljivo najbolji pojedinac na meču, bez ikakve dileme, bio je golman gostiju, Frederik Ronou koji je imao čak šest intervencija!

Foto: AP/Photo

Frederik Ronou

Nije bilo dovoljno 27 udaraca domaćih da bi se zatresla mreža upornih Nemaca, što je uzrokovalo velikim nezadovoljstvom na tribinama. Bio je potreban 93. minut kako bi neverovatnog čuvara mreže savladali, a u tome je uspeo Džud Belingem. Posle udarca Valverdea, lopta je, uz mnogo sreće, završila ispred Belingema koji je iskoristio poklon kojim je spašen Real od bruke u prvom kolu.

Foto: Tanjug/AP

Džud Belingem - heroj Madrida

U drugom duelu, mala je bila gostima iz Kopenhagena prednost od dva gola na 20 minuta do kraja susreta. U 73. minutu, nesmotrenim startom Elijas Želer je zaradio drugi žuti karton i tada su kola krenula nizbrdo za goste. Nošeni neverovatnom atmosferom, fudbaleri Galate su smanjili na 2:1 golom Saše Boeja, da bi, na opšte oduševljenje "Rams parka", rezultat poravnao Brazilac Tete u 88. minutu susreta.

Foto: AP/Photo

Izjednačenje Galatasaraja

Imali su domaći još nekoliko napada protiv deset igrača Kopenhagena, ali su na kraju dve ekipe podelile bodove.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Udario u traktor, prešao u kontra smer, naišao "opel", pa "tojota"... Jeziva retrospektiva lančanog sudara u Melencima!
Hronika

Udario u traktor, prešao u kontra smer, naišao "opel", pa "tojota"... Jeziva retrospektiva lančanog sudara u Melencima!

Vozač BMW A.B. (38) i njegov suvozač D. B. (37), kao i vozač "opela" A. V. (32) poginuli su u jezivoj saobaraćajnoj nesreći koja se dogodila na putu Melenci - Bašaid. U istom lačanom sudaru teško je povređena suvozač u "tojoti" D. R. (36), vozač S.K (68) traktora i njegova supruga R. K. (61), dok je vozač "tojote" M.R. (38) zadobio lakše povrede.

20.03.2025

08:50

Beograđanin oslobođen kazne: Sleteo sa puta, poginula mu žena i mlađa saputnica
Hronika

Beograđanin oslobođen kazne: Sleteo sa puta, poginula mu žena i mlađa saputnica

Beograđanin I.A. koji je 9. marta prošle godine kod niškog sela Prosek izazvao tešku saobraćajnu nezgodu u kojoj mu je nastradala supruga (54) i dvadesetvogodišnja saputnica V.Š. iz Pirota neće odgovarati za ovu tragediju jer je na osnovu sporazuma o priznanju krivičnog dela koji je danas potvrdio Osnovni sud u Nišu, oslobođen kazne.

20.03.2025

06:45

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set