• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

13.10.2023

16:45

Ustaški huligani totalno podivljali! Ovo su hteli da unesu na stadion, zaustavljeni u poslednji čas!

EPA

Fudbal

Ustaški huligani totalno podivljali! Ovo su hteli da unesu na stadion, zaustavljeni u poslednji čas!

Promocija ustaštva u Osijeku, ovakav skandal se ne pamti!

Fudbaleri Hrvatske sinoć su izgubili (1:0) od Turske u Osijeku, gradu koji je po svemu viđenom u prethodnih nekoliko sati bio leglo najokorelijih ustaša!

Kako prenosi poznati hrvatski portal "Index.hr", hrvatski huligani pokušali su na stadion "Opus Arena" da unesu skandalozni transparent na kojem je bilo nacrtano slovo "U" koje je simbol ustaša!

Iznad užasnog simbola pisalo je "Ima nas", a ispod precrtano HNS, što je skraćenica sa Fudbalski savez Hrvatske, ili kako oni nazivaju, Hrvatski nogometni Savez.

Foto: printscreen/index.hr

 

"Index" je došao u posed fotografije spornog transparenta, koji na kraju nije unesen na stadion. Postavljanje je snimljeno i sigurnosnom kamerom, a očigledno je da su ustaški huligani ovaj skandalozni baner pokušali da unesu tokom noći.

Tim povodom oglasila se i Osiječko-baranjska policija, koja je otkrila detalje čitave akcije.

"Pre, za vreme i nakon utakmice policija je proverila 14 osoba zbog sumnje u protivpravno ponašanje kažnjivo po Zakonu o sprečavanju nereda na sportskim dešavanjima. Nakon dovršenog istraživanja, 11 osumnjičenih osoba policija će privesti sudiji za prekršaje. Kriminalističko istraživanje obavljeno je zbog izvođenja neprimerene pesme tokom odigravanja utakmice", navode iz policije.

Podsetimo, navijači Hrvatske su tokom meča pevali ustašku pesmu "Korak ide za korakom". Selektor Zlatko Dalić u prvi mah se pravio da nije čuo, a onda je reagovao i osudio huligane. Hrvati su, podsetimo, taj meč izgubili rezultatom 1:0.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set