• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

26.02.2024

14:21

Veleobrt! Ovo je pokušaj ubistva, a ne sudar s kamerom! (VIDEO)

Twitter

Fudbal

Veleobrt! Ovo je pokušaj ubistva, a ne sudar s kamerom! (VIDEO)

Gvadalupe Poras Ajuso (37), sudija na utakmici između Betisa i Atletik Bilbaa (3:1), završila je u krvi jer je, kako su mediji preneli, udarila glavom u kameru, a na društvenim mrežama pojavio se video snimak nesreće.

Gvadalupe je pomoćni sudija, a teren je morala da napusti posle samo 15 minuta igre. Svi su se pitali šta se desilo, kako je udarila u kameru, a sad je sve malo jasnije.

Snimak je uznemirujući i jeziv kao i njene fotografije posle povrede sa raskrvavljenom glavom. Za sve je kriv kamerman! Malo se zaneo, pa se našao tamo gde mu nije bilo mesto, tik pored aut linije. Gvadalupe je ni kriva ni dužna završila krvava u bonici.  

Šta se desilo? U 13. minutu posle brze kontre domaćeg tima pao je pogodak za 1:0. Ona je trčala sa kako bi stigla da se postavi u liniji s poslednjim igračem gostujuće odbrane da bi proverila da li je pogodak regularan. Nije bilo ofsajda, Avila je postigao ispravan pogodak. Gvadalupe se posle gola vraćala na drugu stranu, dok je gledala prema golu, a kamerman je umalo ubio. Verovatno je potrčao da snimi slavlje fudbalera, pa je kamerom udario Poras koja je bila u trku i pala kao pokošena od siline udara. Kamerman se i nije mnogo trudio da joj pomogne, nastavio je da snima slavlje igrača, mada je nekome pokazao da je povredila glavu. Odnosno, da ju je on kamerom udario u glavu. 

 

Foto: EPAIMAGES

Povređena Gvadalupe Poras Ajuso

 

Odmah su joj lekari ukazali pomoć, ali nije mogla da nastavi meč, pa je umesto nje uskočio četvrti sudija, Nestor Casteljanos. Hitno je prebačena u bolnicu, a na sreću, posledice udarca nisu bile ozbiljne. Mada, dobila je ozbiljnu posekotinu, a i sad će bežati od komermana.

 

 

Gvadalupe sudi od 16. godine. Ona je prva žena koja je sudila utakmicu španskog prvenstva: Majorka - Eibar 2019. godine, a bila je i prvi linijski sudija na finalu španskog kupa. 
 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju
Region

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju

Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

21.07.2026

11:13

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara
Showbiz

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara

Novi film britansko-američkog reditelja Kristofera Nolana "Odiseja", zasnovan na istoimenom antičkom epu starogrčkog pesnika Homera, ostvario je zaradu od 264,1 milion dolara na svetskim bioskopskim blagajnama tokom prvog vikenda prikazivanja, saopštio je studio "Universal Pictures".

21.07.2026

09:13

Magazin

Džet set