A, Srbija očekivala makljažu i pljuvanje! Junaci Partizana i Zvezde zajedno o derbiju! (VIDEO)
Podeli vest
Fudbaleri Partizana Aleksandar Jovanović i Crvene zvezde Uroš Spajić, kao junaci 172. derbija, komentarisali su utakmicu odigranu u subotu na stadionu "Rajko Mitić".
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana na stadionu "Rajko Mitić" odigrali su nerešeno 2:2 u 24. kolu Superlige, a po opštem utisku golam crno-belih i defanzivac crveno-belih su bili najistaknutiji akteri najveće utakmice srpskog fudbala.
Preživeo je Partizan gostovanje Crvenoj zvezdi. Sačuvao je bod iako je skoro pola sata igrao s igračem manje, provukao se kroz rafalnu paljbu i šest ili sedam zicera domaćina, ali i ostao prvi na tabeli Superlige Srbije. I to bi mogao da bude jak adut "parnog valjka" u borbi za titulu.
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 na "Marakani", a 172. večiti derbi pored odlične utakmice, dobre atmosfere i goleade, obeležili su i treneri dva kluba.
09.03.2024
22:46
Spajić je doveo Zvezdu u vođstvo, a golman Jovanović je na golu Partizana branio ono što su mnogi već videli u mreži.
- Za mene je junak Aca (Aleksandar Jovanović prim. aut) jer je branio fantastično i ima ogromne zasluge što je Partizan otišao neporažen. Po mom mišljenju on je glavni junak derbiija - rekao je Spajić na TV Arena Sport.
Jovanović je potom istakao su navijači oba tima, ali i Spajića obeležili 172. susret večitih rivala.
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u 172. večitom derbiju u okviru 24. kola Superlige Srbije.
09.03.2024
19:19
- Ja bih izdvojio celu atmosferu derbija, navijače jednog i drugog tima. Zaista je bila privilegija igrati i uživati na stadionu Crvene zvezde u subote. To bih izdvojio, ali i partiju Uroša Spajića, koji je odigrao kvalitetnu partiju - rekao je Jovanović.
Zvezdin defanzivac je odgovorio i koliko Crvena zvezda žali što je meč završen nerešeno, jer je igrač aktuelnog šampiona posle derbija rekao da je ovo kao poraz.
- Pa jeste, dominirali smo, dobro pripremili utakmicu, znali smo šta nas čeka. Očekivali smo da će Partizan da nas sačeka sa niskim blokom, što na kraju krajeve ispostavilo kao tačno. Skupo smo plati promašaje, u prvom poluvremenu je trebalo da vodimo. Došli smo u sitauciju da iz utakmice u kojoj imamo kontrolu, na kraju spašavamo živu glavu. Zasluge Aleksandru na strašnim obranama, ali bili smo i mi dekoncentrisani u napadu. Sve zasluge igračima Partizana, ali najveća zamerka ide nama jer smo morali da budemo fokusiraniji ispred gola. Ostaje žal - istakao je Spajić.
Utiske o meču izneo je i Jovanović, koji je branio sve živo, ali nije uspeo i Spajićev udarac.
- Saglasan sam da je Zvezda bolje ušla u utakmicu, stvara neke šanse. Razdvojio bih utakmicu na tri dela. Prvom ooluvrmeenu je definitivni bila bolja igra Zvezde, mis iskoristi šasnu preko Sladanje za izjednačenje. Dobro smo počeli drugo, do kartona je bila egal utakmica. Imali smo 2:1, došli da pobedimo, nije bio plan da igramo u niskom bloku. Uroš i ja se znamo dugo, rekao sam u da se lopta odbila gde treba - rekao je Jovanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Preživeo je Partizan gostovanje Crvenoj zvezdi. Sačuvao je bod iako je skoro pola sata igrao s igračem manje, provukao se kroz rafalnu paljbu i šest ili sedam zicera domaćina, ali i ostao prvi na tabeli Superlige Srbije. I to bi mogao da bude jak adut "parnog valjka" u borbi za titulu.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar