20:05

Arsenal i Barselona učesnici četvrtfinala

EPA

Barselona i Arsenal su plasirali u četvrtifinale Lige šampiona

Barselona je na domaćem terenu savladali Napoli sa 3:1 i tako obezbedila učešće među osam najboljih ekipa.

Arsenal je u regularnom toku dobio Porto sa 1:0, a zatim su se igrali produžeci, pošto su Portugalciu slavili u prvom meču identičnim rezultatom. Nakon pola sata igre, bilo je jasno da će penali odlučivati. Tu su "tobdžije" bile bolje sa 4:2.

Barselona- Napoli 3:1

Golovi:  Lopez(15),  Kanselo (17) Levandovski (83)- Rahmani (29)

Žuti kartoni: Kristiansen, Jamal - Huan Hezus, Traore

Stadion: Luis Kompanjos

Sudija: Dani Makele

Barselona: Ter Štegen,Kounde, Arauho, Kubrasi, Kanselo, Lopez(Od 60 Serhio Roberto),Kristiansen(Od 60 Romeo), Gundogan, Rafinja(Od 80 Feliks), Jamal, Levandovski

Trener: Ćavi

Napoli: Meret, Rui(Od 63 Olivera), Huan Hezus, Rahmani, Di Lorenco, Traore(Od 77 Raspadori), Lobotka,Anguisa, Politano(Od 63 Lindstrom), Kvaračkelija, Osimen

Trener:Frančesko Kalcona

Arsenal-Porto 1:0(4:2 posle penala)

Golovi: Trosar(41)

Žuti kartoni:Saliba, Arteta(van terena),Haverc-Pepe, Konseisasao

Stadion: Emirejts

Sudija: Klemon Turpan

Arsenal:Raja, Vajta, Saliba, Gabrijel, Kivior(Od 106 Zinčenko), Žoržinjo(Od 80 Gabrijel Žezus),Rajs, Odegard, Trosar(Od 106 Niketia), Haverc, Saka

Trener: Mikel Arteta

Porto:Kosta,Vendel, Otavio, Pepe, Žoao Mario(Od 83 Horhe Sančez), Varela(Od 90+7 Grujić) , Niko(Od 99 Eustahio),Glaeno, Konseisao(Od 99 Borges), E.G. Pepe,Evanilson (Od 87  Taremi)

Trener:Serhio Konseisao

PENALI:

4:2- Odbranio je Raja penal Galenu, Arsenal je u četvtfinalu

4:2 - Deklan Rajs vraća prednost od dva gola "tobdžijama"

3:2 - Reprezentativac Srbije Marko Grujić smanjio je prednost Arsenala. Zakačio je loptu Raja, al ne dovoljno

3:1 - Iz mesta je šutira Bukajo Saka i matirao je Koštu

2:1 - Šutirao je Vendel, udarila prvo stativu, a zatim ju je zakačio Raja

2:1 - Mirno je izveo penal Kai Haverca za novu prednost londonskog tima

1:1 - Pepe Akino je pogodio je za  izjednačenje

1:0 - Prvi se odgovornosti prihvatio kapiten Arsenala Martin Odegard se prihvatio odgovornosti i uspeo je da prevari golmana za vođstvo Arsenala

120. minut - Kraj drugog produžetka, pucaće se penali

117. minut - Sve je manje vremena, sve smo bliži jedanaestercima

111. minut - Napraavio je Zinčenko prekršaj u napadu nad Otaviom.

108. minut -. Vedel je izveo korner, ali  Raja je bio naspretniji, odmah je uhvatio loptu

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

100. minut - Pokušao je Taremi, ipak lopta je otišla iznad gola.

99. minut - Napravio je faul Marko Grujić, dobio je opomenu od sudije, ipak nije mu dao žuti karton

96. minut - Konstantno se igra na polovini Porta, ipak Arsenal nije pronašao pravi način za pogodak

91. minut - Počeo je produžetak u Londonu

Kraj regularnih tokova- Barselona je u četrtfinalu, Arsenal i Porto će igrati produžetke

90+7 (London) - Marko Grujić je dobio šansu umesto povređenog Varele

90. minut ( Barselona) - Šutira je dobro Kvaračkelija, ipak lopta je otišla pored gola

85. minut (London) - Diogo Kosta je jedan od boljih defanzivaca Porta danas, ponovo je neutralisao centaršut Bukaja Sake

83. minut (Barselona) - Situacija je sada već rešena. Odličnbu akciju su imali igrači katalonskog kluba. Primo je loptu Roberto, napravio par, a zatim prosledio loptu do Levandovskog koji je postigao gol.

79. minut (Barselona)  - Malo je falilo da Lindstrom donese izjednačenje Napoliju. Udario je loptu glavom, međutim ona je otišla tik pored stative.

73. minut (Barselona) - Odlično se snašao sada golman Našpolija Meret. Šutirao je Gundogan precizno i velike daljine, ipak odlično je odbranio italijanski čuvar mreže,

68. minut (Barselona) - Postigla je Barselona gol, ali je poništen zbog ofsajda. Šutirao je Levandovski, lopta se odbila i došla do Jamala, on ju je poslao u gol, ipak bio je u nedozovljenoj poziciji.

62. minut (Barselona) - Veliku šansu je sada imao  napoli! Spetljao se Osimen je nije uputio pravi šut, zatim je pokušao Politano, ali on je blokiran.

58. minut (London)- Deklan Rajs je izveo korner, ali presekao je centršut Kosta

53. minut (Barselona) -Ušao je Rafinja s loptom u šesnaesterac, a potom je uputio šut, ali odlično je odbranio Meret.

52. minut (London) - Imao je solo prodor kapiten Arsenala Martin Odegard, ali sprečili su ga u nameri protivnički irači

47. minut (Barselona) - Zapretio je Napoli odmah! Šutirao je Kvaračkelija, ali nije bio uspešan

46. minut - Počela su druga poluvrmeena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

40. minut (London) - Trosar je doveo Arsenal u prednost! Izborio se za prostor Trosar,  zatim je dobio pas od Odegarda. Sjajno je šutirao i doneo prednost "tobdžijama"

34. minut (London) - Bukajo Saka je izveo korner, međutim otklonili su opasnost defanzivci Porta

32. minut (Barselona) -Ter Štegen je sada na fenomenalan način spasao gol svog tima. Uputio je dobar šut glavom Di Lorenco, ali izvio se Nemac kao mačka i izbacio loptu u korner.

29. minut (Barselona) - Rahmani smanjuje prednost Barselone. Kreirao je sjajno šansu Politano, zatim je loptu prosledio defanzivicu koji je uputio precizan šut.

21. minut (Barselona) - Ne predaje se tim iz Napulja! Centrirao je Politano, ipak Ter Štegen je dobro intervenisao

20. minut (London) -Gabrijel je imao dobru priliku da dovede Arsenal u prednost, međutim sudija podigao zastavicu zbog ofsajda.

17. minut (Barselona) - Novi gol Barselone! Strelac je Kanselo! Iskoristio je defanzivac sjajno Rafinjin odbijanac od stativu, preciznno je šutirao iz šesnaesterca i duplirao prednost!

15. minut (Barselona) - Barselona vodi! Strelac je Fermin Lopez.Sačekao je dobro pas mladi Španac, ali veliku ulogu je odigrao i Levandovski koji mu je pustio loptu koji je uputio Rafinja. Lopez je potom šutirao i zatresao mrežu Napolija.

10. minut (London) - Nova šansa za Arsenal! Centrirao je Odegard, ali odmah su poslali loptu napred defanzivci Porta

9. minut (Barselona) - Pao je Jamal u duelu sa Huanom Hezusom, ali sudija je bio mišljenja da nije faul, imao je oštru reakciju zbog toga trener Barselone, Ćavi.

5. minut (London) - Imao je šansu Ben Vajt da dovede Arsenal u prednost, uputio je glavom loptu ka golu, ipak ona je otišla previsoko.

4. minut (Barselona) - Prva ozbiljna šansa za Napoli, Osimen je bio u kontri, ipak signalizirao je ofsajd sudija.

3. minut (Barselona)- Pokušao je Barselonin vunderkind Lamin Jamal da progira nekog od svojih igrača, ipak pročitali su to uspešno defanzivci Napolija.

1. minut - Utakmice su počele

20.45 - Igrač Arsenala, Deklan Rajs pred večerašnji duel je rekao da on i saigrači ne osećaju pritisak, ali da znaju da je pobeda najbitinija.

20.41 - Vlasnik Napolija Aurelio De Laurentis obećao je svojim igračima 10 miliona evra ukoliko eliminišu Barselonu!

20.30 - Arteta pred duel s Portom: Ako želimo da budemo pravi klub, moramo da živimo za ove noći.

20.20 - Atmosfera u Barseloni je već vrela. Neće biti zanimljivo samo na terenu, već i na tribinama!

20.05 -  Dobrodošli na naš blog posvećen mečevima osmine finala Lige šampiona.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.