Istorija je ispisana! Radnički iz Kragujevca prvi put u Evropi!
Podeli vest
Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca ispisali su istoriju svog kluba, pošto će po prvi put zaigrati u Evropi, s obzirom na to da su obezbedili četvrtu ili petu poziciju na kraju Superlige Srbije.
U Kragujevcu su nesptrljivo čekali ishod meča Partizana i Čukaričkog, gde im je odgovarala pobeda tima iz Humske, koji su na kraju uspeli da slave sa 1:0, te su tako i sebi obezbedili Ligu šampiona, a u isto vreme su odradili posao za Radnički.
Hitan sastanak sazvan je u Internacionalnoj fudbalskoj federeciji, a prva tačka dnevnog reda je potencijalno izbacivanje Izraela iz svih fudbalskih takmičenja zbog ratnog delovanja na tlu Gaze.
Selektor fudbalske reprezentacije Švajcarske Murat Jakin saopštio je rani spisak kandidata za predstojeće Evropsko prvenstvo u Nemačkoj (14. jun - 14. jul).
17.05.2024
21:50
Zbog činjenice da je Radnički završio na boljoj poziciji ligaški deo, oni imaju prednost u odnosu na Čukarički, koji sada ima tri boda manje, te nema više šanse da ih obiđe na tabeli.
Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički sa 1:0 (0:0) u 36. kolu Superlige.
17.05.2024
20:33
FK Radnićki Kragujevac
Kragujevčani se nalaze na četvrtom mestu, koje donosi plasman u Evropu kroz prvenstvo, a s obzirom na to da u finalu Kupa igraju Zvezda i Vojvodina, svakako će i petoplasirana ekipa ići u istu.
Veliki je ovo uspeh kragujevački tim. Trener Feđa Dudić je u klub došao septembru prošle godine kada je zamenio Dejana Joksimovića.
Foto: Starsportphoto
Feđa Dudić
Uspeo je strateg iz Sarajeva da napravi čudo i obraduje sve navijače "crvenih đavola".
Videćemo kako će proteći njihov debi u evropskim kvalifkacijama, ali svakako treba čestitati na ogromnom uspehu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hitan sastanak sazvan je u Internacionalnoj fudbalskoj federeciji, a prva tačka dnevnog reda je potencijalno izbacivanje Izraela iz svih fudbalskih takmičenja zbog ratnog delovanja na tlu Gaze.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da neće dozvoliti da Mađarska bude uvučena u rat i neće davati novac za Ukrajinu, naglasivši da će štititi interese mađarskih porodica.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Na društvenoj mreži Iks osvanula je šokantna objava na stranici studenata blokadera Elektrotehničkog fakulteta. Poruka poziva sve da izađu na izbore i podstaknu i one koji do sada nisu glasali, a u jednom delu se čak spominje da "čak i krađa glasova" ne bi smela da spreči pobedu.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Danas se održavaju parlamentarni izbori u Mađarskoj. Viktor Orban i njegova stranka Fides bore se za opstanak na vlasti, dok partija Tisa i njen lider Peter Mađar prete da sruše Orbanovu vladavinu nakon 16 godina.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski čestitala je svim vernicima najveći hrišćanski praznik Vaskrs, otkrivši u emotivnom snimku malo poznate detalje iz svog privatnog života.
Kolinda Grabar Kitarović (57), nekadašnja predsednica Hrvatske, koja se po okončanju mandata 2020. godine uglavnom bavila privatnim biznisom u sferi poslovnog savetovanja i upravljanja i istraživanja tržišta, vraća se u politiku, bruje hrvatski mediji.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
Kada mu se prošle godine iznenada upokojio otac, prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović nije bio siguran da li treba da nastavi gde je njegov otac stao - da vodi konjički klub.
U Srbiji je urađena prva transplantacija pluća, a istorijski poduhvat uradili su hirurzi Klinike za grudnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.
Vaskrs je jedan od najvećih praznika u hrišćanskom kalendaru, a kao i svaki praznik, prate ga brojni običaji. Kod nas su prve asocijacije farbana jaja, uskršnje zeke i pilići, ali širom sveta postoje i veoma bizarni načini obeležavanja ovog praznika.
U Sinđelićevoj ulici u Valjevo došlo je do sudara automobila i bicikla, a sada se na društvenim mrežama pojavio snimak na kom se jasno vidi kako je došlo do nezgode.
Sve veći broj vozila i pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u špicu i tokom praznika, ponovo otvaraju pitanje bezbednosti na putevima. Iako su kontrole sve češće, broj prekršaja pokazuje da mnogi vozači i dalje ignorišu osnovna pravila.
U Velikoj Gorici danas se dogodila stravična tragedija koja je potresla region. Policija je oko 10.50 sati dobila dojavu da je žena skočila sa stambene zgrade, a po dolasku na lice mesta zatekla je telo ispred zgrade.
Mađarska će se "sto odsto povinovati" Briselu ako na izborima pobedi protivnik aktuelnog premijera Viktora Orbana, izjavio je u intervjuu za TASS bivši premijer Ukrajine Nikolaj Azarov, koji je na toj funkciji bio od 2010. do 2014. godine.
Nesvakidašnji prizor zabeležen je danas na jednom od birališta u Mađarskoj, kada se jedan od političara pojavio na glasanju obučen u bademantil, sa četkicom za zube u ustima.
Nakon neuspešnih pregovora između SAD i Irana u Islamabadu, predsednik SAD Donald Tramp objavio je dve poruke na svojoj društvenoj mreži „Truth Social“, u kojima je najavio blokadu Ormuskog moreuza i oštro napao Iran zbog njegovog nuklearnog programa.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa predsednikom Irana Masudom Pezeškijanom o situaciji na Bliskom istoku i potvrdio spremnost Moskve da nastavi da doprinosi političko-diplomatskom rešenju krize, saopšteno je iz Kremlja.
Zamislite da ste u nepoznatom gradu i telefon vam je jedino sredstvo za snalaženje. Zato je važno da štedite energiju tokom putovanja, kako biste izbegli neprijatne situacije.
Paštašuta je jednostavno i brzo jelo koje potiče iz italijanske kuhinje, a idealno je kada želite topao, ukusan i zasitan obrok bez mnogo komplikovanja.
Pevačica Kaja Ostojić na najveći hrišćanski praznik Vaskrs sve obaveze ostavlja po strani i u potpunosti se posvećuje porodici, ali ove godine praznik provodi sa dozom nostalgije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar