Italijani pred istorijskom šansom, Nemci na dva koraka do besmrtnosti! Sve je spremno za finale Lige Evrope!
Podeli vest
Fudbaleri Atalante i Bajer Leverkuzena sastaju se večeras (21.00, Arena 1 premijum) na stadionu “Aviva” u Dablinu u finalu Lige Evrope. Za jedne, biće to prilika da dođu do najvrednijeg trofeja u svojoj istoriji, a za druge da već uspešnu sezonu učine još neverovatnijom!
Kada rumunski arbitat Ištvan Kovač bude dao znak da se lopta zakotrlja sa centra, ulog će i za jedne i za druge biti ogroman! Atalanta i Bajer Leverkuzen imaju istorijsku šansu da ispišu najsjanije stranice u svojoj klupskoj istoriji i koji god rezultat bude na semaforu nakon 90 (možda i 120) minuta igre, dobićemo najlepšu fudbalsku priču ove sezone!
Malo je fudbalera poput Tonija Krosa (34)! Posle Evropskog prvenstva završava igračku karijeru, a nakon što je obelodanio ovu vest hit na internetu je njegov snimak kako pere svoje kopačke.
Fudbaleri Fenerbahčea slavili su u gradskom derbiju protiv Galatasaraja sa 1:0, a Dušan Tadić (35) je na sjajan način motivisao saigrače pred izlazak na teren.
Fudbalski klub Borusija iz Dortmunda odlučila se na fenomenalan gest uoči finala Lige šampiona u kojem će igrati protiv Real Madrida 1. juna na čuvenom londonskom "Vembliju".
Kilijan Mbape ne prestaje da šokira Francuze. Prvo je napustio Paris Sen Žermen, pa rekao ne fudbalskoj reprezentaciji.
22.05.2024
09:00
Sastav iz Bergama pod vođstvom iskusnog trenerskog vuka Đan Pjera Gasperinija (66) već godinama se nalazi u vrhu italijanskog fudbala. Ipak, trofeji su do sada zaobilazili crno-plave, pa popularna "Boginja provincije" u svojim vitrinama ima samo jedan pehar - onaj iz 1963. godine kada je ostvaren trijumf u Kupu Italije. Upravo u tom takmičenju Atalanta je mogla do pehara i ove sezone, ali je Juventus bio bolji u finalnom meču.
Foto: EPA Images
Član Serije A igrao je u grupi D zajedno sa lisabonskim Sportingom, Šturmom iz Graca i poljskim Rakovom i izašao je iz grupe kao pobednik sa 14 osvojenih bodova. U osmini finala Atalanta je ponovo bila bolja od Sportinga, da bi na poslednje dve stepenice preskočila dva evropska velikana - Liverpul i Olimpik Marselj.
- Ovo je istorijski trenutak za oba kluba! Za nas sam plasman u finale predstavlja neverovatno dostiguće, ali i predskazanje da to nije kraj puta. Već smo ostvarili istorijski uspeh eliminacijom Sportinga i Liverpula. Posao nije završen i potpuno smo fokusirani na meč sa Leverkuzenom - naglasio je Gasperini u najavi meča.
Foto: EPA Images
Popularni "farmaceuti" osvojili su prvu titulu šampiona Nemačke i to na dominantan način, bez poraza u čitavom prvenstvu, što nikome pre njih nije pošlo za rukom! Oni su sezonu već učinili istorijskom, ali ako im se ukaže šansa da je ukrase i evropskim trofejom sigurno je neće propustiti. Sastav sa "BajArene" jesenas je igrao u grupi H koju je u konkurenciji Karabaga, Moldea i Hakena okončao sa maksimalnih 18 bodova! Pred kaznenom ekspedicijom Ćabija Alonsa u eliminacionoj fazi redom su padali Karabag, Vest Hem i Roma.
Ekipa Bajera nedavno je postavila novi rekord po broju vezanih mečeva bez poraza u svim takmičenjima (51) i mogla bi da postane prvi evropski klub koji je okončao sezonu bez poraza na svim frontovima!
- Srećni smo zbog toga što ćemo igrati finale. Dobro smo radili čitave sezone i rezultat toga je da nas očekuju dva finala u razmaku od tri dana. U polufinalu protiv Rome smo pokazali šampionski karakter, pogledao sam moje igrače u oči nakon toga i video da su i dalje gladni uspeha! Imamo šansu da osvojimo sva tri trofeja i moji igrači to zaslužuju - poručio je Alonso u najavi utakmice.
Foto: EPA Images
Sastav iz Leverkuzena će tri dana nakon dablinskog finala igrati za trofej u Kupu Nemačke, gde će biti izraziti favorit, s obzirom na to da ga sa druge strane očekuje drugoligaš Kajzerslautern.
Foto: EPA Images
Viktor Bonifejs (desno), najbolji strelac Bajer Leverkuzena
Eventualnim trijumfom nad Atalantom, a zatim i protiv Kajzerslauterna, fudbaleri Bajer Leverkuzena došli bi do tzv. "triplete", odnosno pehara u sva tri takmičenja koja igraju ove sezone! Time bi ispravili istorijsku nepravdu i naplatili sve ono što je generacija sa početka 21. veka propustila da učini. Naime, u legendarnoj sezoni 2001/02. Bajer je takođe mogao do sva tri trofeja, ali u razmaku od samo tri sedmice ostao je bez sva tri! Titulu u Bundesligi izgubili su u poslednja tri kola kada su ispustili pet bodova prednosti nad Borusijom. Sledilo je finale Kupa Nemačke, gde ih je savladao Šalke (4:2), a dotukao ih je Real Madird pobedom u finalu Lige šampiona (2:1). Bio je to meč koji je rešio Zinedin Zidan golom iz voleja sa ivice šesnaesterca, a taj pogodak je u izboru "Frans fudbala" proglašen najlepšim pogotkom u istoriji Lige šampiona.
Foto: EPA Images
Đanluka Skamaka (sredina), najbolji strelac Atalante u Ligi Evrope
Bajer je u prošlosti već osvajao ovo takmičenje, doduše pod nazivom Kup UEFA, kada je 1988. godine u finalu savladan Espanjol. Pobednik večerašnje utakmice imaće zagarantovano učešće u Ligi šampiona naredne sezone. Doduše, tim iz Leverkuzena već se izborio za to pravo osvajanjem titule u Nemačkoj, a isto bi mogla da ostvari i Atalanta ukoliko do kraja sezone u Seriji A sačuva petu poziciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Malo je fudbalera poput Tonija Krosa (34)! Posle Evropskog prvenstva završava igračku karijeru, a nakon što je obelodanio ovu vest hit na internetu je njegov snimak kako pere svoje kopačke.
Blokaderi nastavljaju sa demonstracijom prezira prema svemu srpskom, a najnoviji primer toga je izjava akademika Dušana Teodorovića o Srpskoj novoj godini.
Blokaderi su sinoć, tokom dočeka Srpske nove godine u Čačku, ponovo pokazali sve svoje vrednosti - krajnje nepoštovanje prema ženama, nepatvorenu mržnju prema važnim datumima za srpski narod i tradiciju, i krajnje nepoštovanje prema sugrađanima.
Bivši hrvatski general Ante Prkačin ismejao je vojni savez Prištine, Tirane i Zagreba i, da čudo bude veće, nahvalio predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Ukoliko na prvoj narednoj sednici Vlade budu odbijene naše inicijative o srpskom jeziku, državljanstvu, trobojci i dijalogu u vezi sa gradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, ministri iz redova Demokratske narodne partije, Milan Zogović i Maja Vukićević, podneće ostavke. Poslanički klub će otkazati podršku Vladi Milojka Spajića, a Odbornički klub DNP-a u Skupštini Glavnog grada otkazaće podršku gradonačelniku Saši Mujoviću.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Novi, potresni detalji istrage porodične tragedije na Zvezdari otkrivaju da je Dušan P. (16), koji je 7. januara pucao u babu i dedu, a potom izvršio samoubistvo, mesec dana ranije pretio mlađem bratu (14) i prislonio mu pištolj na glavu.
Pred Višim sudom u Nišu 16. januara počeće suđenje Ljubisavu Trifunoviću (82) iz svrjiškog sela Pirkovca koji je 28. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mihajlovića (80).
Najmanje 22 osobe su poginule, dok je oko 80 povređeno u stravičnoj nesreći na Tajlandu, nakon što se kran srušio na putnički voz, izazvao njegovo iskliznuće iz šina i požar.
Američki predsednik Donald Tramp izgubio je živce tokom posete "Fordovoj" fabrici u Mičigenu i burno reagovao na demonstranta koji ga je provocirao nazivajući ga "pokroviteljem pedofila".
Sjedinjene Američke Države apelovale su na svoje državljane da odmah napuste Iran, savetujući da se kopnenim putem premeste u Tursku ili Jermeniju, navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu ambasade SAD za Iran.
Američki napad razotkrio je slabu odbranu Venecuele: Ruski S-300 i „Buk“ nisu radili, što doprinosi teoriji da je Moskva zapravo „papirni tigar“, piše Njujork tajms.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Skandalozna vest stigla je iz Hrvatske - većnik Vukovarsko-sremske županije Nikola Kajkić podneo je Opštinskom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Srpskog narodnog veća (SNV), a zbog srpskih pesama koje su se izvodile na tradicionalnoj Srpskoj večeri u Zagrebu na kojoj je pevala srpska pevačica Snežana Đurišić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar