Iako je Francuz potpisao astronomski ugovor sa "blankosima", on se nalazi tek na trećem mestu po zaradi na godišnjem nivou.
Mesecima se čekalo ozvaničenje posla i dolazak Kilijana Mbapea u Real Madrid. Nakon sage koja je trajala više od godinu dana Francuz je zvanično promovisan na "Santijago Bernabeu" stadionu. On je stavio paraf na petogodišnji ugovor sa "blankosima" i u španskoj prestonici imaće, očekivalno, ogromnu platu.
Budući da Real nije morao da plati obeštećenje Pariz Sen Žermenu, Mbape je skupo naplatio i svoj besplatan potpis za "blankose". Navodno, na račun je stiglo 100.000.000 evra, dok će godišnja plata u narednih pet sezona iznositi bruto 31.200.000 evra, prenosi portal "90min". Istina, daleko više novca Francuz je zarađivao u PSŽ-u, ali samo zbog činjenice da je sa upravom kluba mogao kako je hteo.
Tokom prethodne dve godine Mbape ja na "Parku Prinčeva" zaradio skoro 200.000.000 evra budući da je imao prava na novac od reklama, prodatih dresova, ulaznica... Svega. U Realu takav luksuz neće imati, ali budući na zarađeno do sada i nije mu potrebno.
Foto: tanjug/ap
Kada je postala poznata godišnja plata Kilijana Mbapea usledio je - šok, pre svega zbog činjenice da Francuz nije najplaćeniji igrač u Primeri. Istina, u Realu jeste, ali su mnogi očekivali da mu ni u Španiji neće biti ravnog. No, situacija je drastično drugačija budući da najviše novca troši Barselona.
Katalonci na svom platnom spisku imaju dva najskuplja fudbalera u Španiji - Roberta Levandovskog i Frenki de Jonga. Poljak na godišnjem nivou zarađuje oko 33.500.000 evra bruto, dok je Holanđanin najplaćeniji sa platom od 37.500.000 evropskih novčanica.
Četvrti najplaćeniji igrač u Španiji je Vinisijus Žunior koji zarađuje 28.800.000 evra bruto, isto toliko za godinu dana među stativama Atletiko Madrida dobije i Jan Oblak.
Kako piše renomirana španska "Marka", Kilijan Mbape (25) stigao je bez obeštećenja iz Pariz Sen Žermena u Real Madrid i zbog toga je dobio veliki bonus od oko 115 miliona evra koji će biti isplaćen do 2029. godine, odnosno do kraja isteka ugovora, ali to je samo delić skupocene slagalice! Inače sjajni Francuz će po sezoni ćezarađivati čisto "samo" 15 miliona evra i neće biti najplaćeniji igrač tima, jer nisu želeli u "kraljevskom" klubu da poremete odnose u svlačionici, ali će mu se dolazak bez sumnje i te kako isplatiti!
Španija je na nogama, navijači Real Madirda su u transu, a Kilijan Mbape je nova udarna igla "kraljevksog kluba". Predsednik španskog giganta, Florentino Perez, sija od sreće i nije propustio priliku da svetu otkrije tajnu vezanu za sjajnog Francuza i njegovog čuvenog zemljaka Zinedina Zidana!
Čelnici Real Madrida i dalje vagaju kako će izgledati promocija Kilijana Mbapea u utorak u podne, pošto imaju za cilj da obore rekord posećenosti na predstavljaju nekog igrača, koji drži Kristijano Ronaldo.
Real Madrid je ostvario jednu od svojih najvećih sportskih i komercijalnih ambicija potpisivanjem ugovora sa francuskim asom Kilijanom Mbapeom, koji je došao bez obeštećenja ali uz paprenu platu, a dolazak je počeo da se isplaćuje "kraljevskom" klubu nestvarnom brzinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako piše renomirana španska "Marka", Kilijan Mbape (25) stigao je bez obeštećenja iz Pariz Sen Žermena u Real Madrid i zbog toga je dobio veliki bonus od oko 115 miliona evra koji će biti isplaćen do 2029. godine, odnosno do kraja isteka ugovora, ali to je samo delić skupocene slagalice! Inače sjajni Francuz će po sezoni ćezarađivati čisto "samo" 15 miliona evra i neće biti najplaćeniji igrač tima, jer nisu želeli u "kraljevskom" klubu da poremete odnose u svlačionici, ali će mu se dolazak bez sumnje i te kako isplatiti!
Predsednik SAD Donald Tramp krenuo je u otvoreni ideološki obračun sa komunizmom, poručujući da su komunisti „bezbožnici“ i da predstavljaju najveću pretnju Sjedinjenim Državama od osnivanja zemlje.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je u petak komentarisao mogućnost da hrvatski predsednik Zoran Milanović zabrani bataljonu počasne garde da prisustvuje vojnoj paradi u Parizu, rekavši da bi bilo najbolje da predloži da se "sledeće godine u Moskvu na paradu pošalje malo jači kontingent Hrvatske vojske".
Nova srpska demokratija (NSD) saopštila je juče da je njenom potpredsedniku i predsedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na teritoriju Kosova i Metohije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa poslanikom i liderom Demokratske narodne partije Milanom Kneževićem, koji mu je doneo na poklon sliku Cetinjski manastir.
Veliki javni skup pod sloganom "Srbija jedna porodica", na koji je pozvao predsednik Aleksandar Vučić, održaće se u sutra, 27. juna, na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Odabir prvog automobila za vozača početnika predstavlja veliki izazov, a stručnjaci najčešće preporučuju modele proizvođača "Fiat", "Opel" ili "Reno", koji su pouzdani i povoljni za održavanje.
Muzičar i putnik iz Danske Frederik Kornelius posetio je Srbiju, a Niš ga je toliko oduševio, da mu je dao titulu najboljeg grada u Srbiji i jednim od najneverovatnijih na Balkanu.
Papir na koji mnogi vozači zaboravljaju, a zakonska je obaveza imati ga u automobilu jeste Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi. Ukoliko se ispostavi da ga ne posedujete, platićete kaznu u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara.
Predsednik Sindikata policije i policijskih starešina, Blažo Marković otkriva za Informer.rs da rutina koja se javlja u kretanju kriminalaca u kućnom pritvoru, čini ih lakšim metama, pa je u seriji takvih zločina ubijen i Darko Vesković.
Muškarac star oko 40 godina uboden je nožem jutros u 4.38 časova kod Studentskog grada i sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Reke, jezera i bazeni mesto su gde provodimo najlepše letnje dane. Međutim, da bi nam ovi dani ostali u najlepšem sećanju, bezbednost nikada ne smemo prepuštati slučaju.
Samo u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda u kojima su tri osobe izgubile život, a 27 je teško povređeno.
Policija u Novom Pazaru, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru, uhapsila je M. D. (36) iz Novog Pazara i M. S. (55), državljanina Turske, zbog sumnje da su izvršili krivična dela teška dela protiv opšte sigurnosti i falsifikovanje isprave.
U parlamentu Gruzije izbila je tuča između poslanika opozicione stranke "Za Gruziju" i vladajućeg "Gruzijskog sna", a u fizičkom obračunu učestvovali su i muškarci i žene.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Zendaja je na predstavljanju novog filma o Spajdermenu u Londonu zablistala u izazovnoj haljini koja je istakla njenu vitku figuru. Međutim, kada se okrenula i pokazala gola leđa ukrašena srebrnom paukovom mrežom, svi pogledi bili su uprti u nju.
Kabl za punjenje telefona često se menja, ali problem nije uvek njegov kvalitet. Vrlo često upravo nepravilno korišćenje znatno skraćuje njegov vek trajanja.
Stručnjaci objašnjavaju da vremenske prilike i količina dnevne svetlosti mogu značajno da utiču na hormonski sistem, što se odražava na funkcionisanje celog organizma.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.