17:30

GOTOVO Crveno-beli stigli do prvog trijumfa u ABA ligi!

Starsportphoto©

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar 91:72 u 2. kolu ABA lige u Beogradskoj areni.
Ekipa trenera Janisa Sferopulosa nije započela takmičenje u regionalnom šampionatu na najbolji način, jer je skalp aktuelnom prvaku skinuo novajlija Dubai u prvom kolu.

Sa druge strane, ni u redovima Mornara nije harmonična atmosfera, s obzirom na težak poraz od Budućnosti 98:51 na otvaranju ABA lige.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 91:72 (22:14, 23:27, 22:17, 24:14)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Uroš Obrknežević (Srbija), Nermin Nikšić (BiH), Maid Lasetović (BiH)

C. ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Teodosić, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

MORNAR:Kovačević, Alen, Đoković, Ćubić, Ruljić, Buljević, Dženkins, Smit, Bediako, Komnenović, Peković, Radetić.

Trener: Mihailo Pavićević

ČETVRTA ČETVRTINA:

Smit je zakucao posle izgubljene lopte Dos Santosa. Kenan je uzvratio trojkom i postavio konačnih 91:72.

40. minut - Prelepa sekvenca Gedraitisa. Blokada u duelu sa Smitom, a onda pogodak za tri - 88:70.

39. minut - Dženkins stiže do 27. poena. Neverovatno je šta pogađa Amerikanac - 83:70.

38. minut - Uspostavlja Zvezda karakterističnu igru u odbrani i upravo iz nje dolazi do poena. Lepo trči Gedraitis i poentira na obruču - 83:67.

37. minut - Ide trojkaa! Rokas Gedraitis "ćoškari" i bez oklevanja pogađa trojku na dodavanje Kenana - 81:67.

36. minut - Loša serija poteza Jaga Dos Santosa, ali je na kraju ipak uspeo da nadmudri Alena i pogodi za dva. Prvi poeni za Brazilca - 78:67.

35. minut - Buljević lepo izbacuje pas za Smita, a Amerikanac koristi dobru poziciju, uprkos dodavanju "u noge" - 76:67.

34. minut - Odlično je video Nedović prednost koju je ostvario Kalinić pod košem. Bivši reprezentativci sjajno sarađuju - 76:62.

33. minut - Razigrao se Nedović. Pogodio je o tablu, a onda je posle ukradene lopte lake poene dobio Mitrović - 74:62.

32. minut - Probao je Mitrović protiv Buljevića, ali je centar Mornara pokazao odlične defanzivne sposobnosti i rampom sprečio bivšeg igrača Budućnosti da poentira.

31. minut - Krenula je Zvezda u prvi napad poslednje deonice. Nedović se lepo snašao i poentirao za dva poena - 69:58.

TREĆA ČETVRTINA:

Upisao se u strelce i Nedović i to trojkom. Gotova je treća deonica - 67:58.

30. minut - Promašio je Dobrić zicer na maestralnu asistenciju Mitrovića, ali je onda popravio utisak pogotkom za tri - 64:58.

29. minut - Dobra odbrana Kalinića, ali bolji napad Lovra Buljevića i poeni za Mornar - 61:54.

28. minut - Razigrava Teodosić Dauma, a Amerikanac nastavlja da puni koš Mornara. Izuzetna utakmica momka iz Nebraske - 59:51.

27. minut - Bediako lepo poentira za dva poena, a promašaj Kenana prikucava Daum - 55:51.

26. minut - Muči se Zvezda u napadu, ali barem ne prima poene. Slabo funkcioniše pozicija organizatora igre. Miler-Mekintajer gubi lopte, a Jago Dos Santos ne uspeva da odbrani protivnika.

24. minut - Još jedan težak šut za tri pogađa Kenan. Navikao nas je bivši NBA igrač na ovakve poteze. Nastavlja u istom ritmu i nestvarni Dženkins - 53:48.

23. minut - Rešeta momak iz Nebraske! Fantastično veče za Dauma - 50:45.

22 . minut - Majk Daum promašuje iz prvog pokušaja, ali dobija drugi i pogađa za tri poena - 48:43.

21. minut - Prvi napad u nastavku pripada Mornaru. Đoković je lepo proigrao Bediaka, a ovaj poentirao preko Bolomboja - 45:43.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvreme! Najbolji pojedinci su nestvarni Brendan Dženkins sa 19 i Rokas Gedraitis sa 11 koševa.

Lepo se snalazi Ilija Đoković. Srpski bek se pokazao dobrim u igri 1 na 1 sa Dos Santosom. Uzvratio je Kalinić na drugoj strani - 45:41.

20. minut - Snalazi se Kalinić i uspeva da ubaci loptu u koš. Ostao je protiv nižeg čuvara, pa je iskusno krilo iskoristilo prednost i "zazidalo" protivnika - 43:39.

Gedraitis u duelu sa Alenom

19. minut - Šta se dešava sa bekom Mornara! Dženkins preko Lazića i to od tablu - 41:39.

18. minut - Brenden Dženkins trojkom stiže do 17 poena! Izuzetno je raspoložen Amerikanac. Uspeo je Lazić da pogodi iz blizine za "+6" - 41:35.

17. minut - Iako ne važi za vrhunskog šutera, Miler-Mekintajer kažnjava propuste u odbrani i još jednom pogađa izvan linije 6,75 metara - 39:32.

16. minut - Napao je Mornar izjednačenje, ali je sjajno presekao dodavanje Gedraitis i završio na drugoj strani - 36:32.

Dobar odgovor Milera-Mekintajera. Išao mu je Dženkins ispod bloka, a bivši plej Baskonije nije se libio da šutne za tri - 34:32.

15. minut  - Kakav rad nogu Mitrovića! Iz pivota je krilni centar prevario čuvara i završio na drugi obruč. Uzvratio je Ćubić trojkom - 31:29.

14. minut - Odličan potez Runjića i dodavanje za Buljevića. Lak posao za centra crnogorske ekipe - 29:24.

Napokon Zvezda pogađa za tri poena. Dobar napad iz tajmauta i sjajna saradnja Teodosića i Gedraitisa je rezultirala trojkom Litvanca - 27:22.

13. minut - Prinuđen Sferopulos da pozove tajmaut. Odlična kombinacija Alena i Bediaka za lake poene centra Mornara - 24:22.

12. minut - Poeni napokon za Zvezdu i to prvi za Kodi Milera-Mekintajera - 24:20.

Pogađa iz daljine i Smit. Opustila se Zvezda pre vremena, nije Mornar lak zalogaj - 22:20.

11. minut - Nastavlja da pogađa Dženkins. Bez oklevanja je Amerikanac šutnuo trojku i pogodio - 22:17.

PRVA ČETVRTINA:

Dženkins još jednom precizan za dva poena. Gedraitis ovoga puta nije želeo da šutira, već je krenuo u prodor i dobio dva slobodna bacanja.

10. minut - Uspeo je da se snađe Bediako, a nije uspeo da uzvrati Gedraitis za tri poena - 20:14.

9. minut - Odlično proigrava Mitrović Gedraitisa koji je tek ušao u igru. Laki poeni za Litvanca na koje je uzvratio Dženkins teškim šutem za dva - 18:10.

8. minut - Napokon Barani stižu do poena. Mnogo promašaja za centre Mornara, a onda je Alen uspeo "iz odbojke" da napokon ubaci loptu u koš - 16:8.

7. minut - Lako izlazi Mitrović na kraj u igri leđima sa Dženkinsom. Amerikanac ne važi za naročitog defanzivca - 16:6.

6. minut - Kalinić odmenjuje Teodosića u ulozi asistenta. Sjajno dodavanje i lako zakucavanje za Mitrovića -- 14:6.

5. minut - Dobro funkcioniše odbrana crveno-belih. U kontri je Daum dobro istrčao, video je to Dos Santos i nagradio Amerikanca pogotkom uz faul - 12:4.

4. minut - Nije obećavao napad Zvezde, ali je onda Kenan u svom stilu pogodio trojku preko ruke - 9:4.

3. minut - Ponovo Daum! Odlično se predstavlja domaćoj publici Amerikanac - 4:2.

Probao je Kenan za tri, a njegov promašaj pokupio je Kalinić. Lopta je stigla do Bolomboja, ali ni on nije uspeo da poentira.

2. minut - Teško se postižu poeni na samom početku. Dženkins je fauliran i koristi oba slobodna bacanja - 2:2.

1. minut - Majk Daum postiže prve poene na utakmici i na dobar način otvara susret 2:0.

PRE UTAKMICE:

17.59 - Evo za koju startnu petorku se odlučio Sferopulos.

17.55 -

17.50 - Crveno-beli na ovom susretu nemaju pomoć Dejana Davidovca. Umesto njega, priliku na poziciji krilnog centra pokušaće da iskoristi Majk Daum.

17.45 - Sa druge strane, strateg domaćih Janis Sferopulos želi da ova utakmica postavi temelje igre i filozofije koja će pratiti crveno-bele kroz čitavu sezonu.

Očekuje nas prva utakmica na našem terenu i pred našim navijačima i želimo da odigramo dobru utakmicu. Tek je početak sezone i želimo da uspostavimo sistem i način igre koji će nam doneti dobre rezultate. Poštujemo našeg protivnika i u skladu sa time ćemo i odigrati ovu utakmicu - objasnio je Grk.