(KRAJ) Zvezda savladana u Madridu

EPA

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u 5. kolu Evrolige.

Crveno-beli su iza sebe ostavili izuzetno teške dve utakmice - sa Barsom u eliti i Budućnosti u ABA ligi, pa je strah "delija" da je umor učinio svoje i da momci Janisa Sferopulosa neće imati snage za karakteristično sjajnu odbranu.

Posao im ne olakšava činjenica da protiv sebe imaju jednog od najboljih timova u Evropi i to na domaćem terenu.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 95:72 (22:10, 24:19, 25:25, 24:18)

Dvorana: Vizink centar

Grad: Madrid

Sudije: Mehdi Difala (Francuska), Rain Perandi (Estonija), Hužes Tepenije (Francuska)

R. MADRID: Musa, Hezonja, Tavares, Kampaco, Dek, Abalde, Rejtan-Mejs, Ljulj, Gaj, Ibaka, Ndijaj, Gonzales
Trener: Ćus Mateo

C. ZVEZDA: Plavšić, Dos Santos, Mitrović, Dobrić, Teodosić, Miler-Mekintajer, Kenan, Kalinić, Daum, Davidovac, Lazić, Gedraitis.
Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA:

Pogodio je trojku Miler-Mekintajer o tablu i tako završio meč. Ubedljivo slavlje domaćih - 95:72.

40. minut - Upisao se u strelce i Gej. Fauliran je pri šutu, pa je dobio dva slobodna bacanja. Svi igrači su zabeležili po koš - 95:69.

39. minut - Upisuje se u strelce i Branko Lazić. Kapiten Crvene zvezde je pogodio za tri poena - 93:69.

38. minut - Utakmica je postala potpuno neozbiljna. Šutira se iz daljine, a odbrana se više ni ne igra. U igru će i Gej - 91:63.

Upisuje prve poene i mladi Ugo Gonzales. Dao je šansu Mateo svim igračima - 88:63.

37. minut - Svaki pogodak Zvezde dobija odgovor u sledećem napadu Reala. Musa je pogodio trojku - 86:63.

36. minut - Uz mnogo sreće je Teodosić pogodio još jednu trojku, njegova treća - 83:63.

35. minut - Mnogo je vremena prošlo od poslednjeg koša iz igre Zvezde. Teodosić je pogodio za tri, a na drugoj strani je Tavares upisao svoj 12. poen - 83:60.

34. minut - Vrlo lepo dodavanje Mejsa iz skoka za Deka i trojka za reprezentativca Argentine - 81:57.

33. minut - Period nešto lošije igre na obe strane. Ređaju se promašaji i izgubljene lopte. Prekida seriju bez poena Rejtan-Mejs preciznim penalima - 78:57.

32. minut - Ukucao je Plavšić Deka sada u obruč i uz to dobio i dodatno slobodno bacanje! Fantastičan potez bivšeg centra Mege - 74:56.

Musa je pronašao prostor i pogodio trojku. Ponovo je 20 razlike u korist "kraljevskog kluba" - 74:54.

31. minut - Promašio je Dobrić prvi šut u poslednjoj četvrtini, a svoj napad nisu iskoristili ni domaći.

TREĆA ČETVRTINA:

Dobio je Gedraitis udarac od Ibake laktom. Raskrvario je Litvanac usnu i mora da ide do svlačionice - 71:54.

30. minut - Greška u odbrani Plavšića. Dopustio je Deku da ostane potpuno sam pod košem pa je lako poentirao - 69:52.

29. minut - Novi mini nalet crveno-belih! Jago je uspeo da se oslobodi čuvara i pogodi za tri poena. Zove tajmaut Mateo - 67:52.

28. minut -  Odlično je Plavšić pronašao put do koša i lepo zakucao - 67:49.

Napokon laki poeni za crveno-bele i prvi za Ognjena Dobrića - 67:45.

27. minut - Probio je Abalde Dobrića i jako lepo "zavrnuo" loptu na tablu - 65:43.

26. minut - Kratkog je daha bila oduševljenost gostiju, pošto je Kampaco uzvratio trojkom i ponovo uspostavio ogroman plus - 61:43.

Ne predaju se crveno-beli tek tako! Ostao je sam Teodosić i uspeo je da pogodi za tri - 58:43.

25. minut - Kombinacija Tavaresa i Kampaca stvara ogromne probleme Zvezdi. Novi poeni za centra Reala - 58:38.

Abalde je sam i taj poklon ne odbija - 56:36.

24. minut - Ostao je Mitrović sam, video je to Kalinić, pa je krilni centar Zvezde lako poentirao - 53:36.

23. minut - Laki poeni na startu su doneli samopouzdanje Ndijaju, pa je sada počeo i trojke da pogađa. Uzvratio je Kalinić pogotkom iz daljine - 53:34.

22. minut - Iskoristio je Hezonja prednost u visinu u odnosu na Kenana, pa je primorao Amerikanca na prekršaj - 48:29.

21. minut - Nije pogodio Abalde u prvom napadu drugog poluvremena. Na žalost, isto je prošao i Miler-Mekintajer prilikom pokušaja za dva.

DRUGA ČETVRTINA:

Ndijaj je poenterski najbolji u redovima Reala sa devet poena, ali su koševi odlično raspoređeni u redovima domaćih. Daum prednjači u crveno-belom sa šest poena.

Dek je promašio čist zicer, a Kenan je lepo iskoristio igru u tranziciji i dobio dva slobodna bacanja - 44:29. Minijatura Kampaca i dva slobodna bacanja ovoga puta za bivšeg igrača Denver Nagetsa - 46:29.

20. minut - Kroz noge je provukao Kampaco loptu Davidovcu i namestio Ndijaju lako zakucavanje - 44:26.

Jago opet do kraja! Nije mogao Ljulj da ga zaustavi - 42:26.

19. minut - Odlična akcija iz čeonog auta crveno-belih i prekršaj nad Kalinićem. Smatra Sferopulos da su dva poena morala da se priznaju, pa je zatražio čelendž. Ništa od poena, odlučio je Difala da je prekršaj bio "na zemlji".

18. minut - Lep prodor i poeni za Kenana. Ovakvih poteza je potrebno mnogo, ukoliko gosti iz Beograda žele da ugroze Madriđane - 40:24.

Uspeva Daum da pogodi, ali svaki koš Zvezde je kao gol u ovim momentima i dolazi nakon mnogo muke - 38:22.

17. minut - Nema rešenja za prodore Kampaca i Rejtana-Mejsa. Ostao je sam Dek i pogodio trojku, a onda je Ndijaj dobio loptu pod praznim košem i upisao prve poene - 38:20.

16. minut - Lepo je Mekintajer video Dauma pod košem, a Amerikanac odlično iskoristio kontakt Tavaresa - 33:20.

15. minut - Ide trojka Ljulja i to je sada najvećih "+15" za domaće - 33:18.

14. minut - Lepo je probio Teodosić Rejtana-Mejsa, ali nije uspeo da završi na obruču. Ibaka na drugoj strani lepo trči i zakucava u kontri - 29:18.

Probao je Sferopulos zonskom odbranom da iznenadi Madriđane, ali je to rezultiralo otvorenim šutem Muse i pogotkom - 26:18.

13. minut - Teoooo! Dodavanje Musi iza leđa i laki poeni za Mitrovića! Ćus Mateo sada zove tajmaut - 23:18.

Hrabri Jago! Ušao je u kontakt protiv snažnog Ibake i uspeo da pogodi preko nekadašnje NBA zvezde - 23:15.

12. minut - Eto je! Lep napad i odličan protok lopte završava Gedraitis pogotkom za tri poena - 23:13.

11. minut - Promašio je Hezonja za tri, ali je Dek omogućio novi napad. U stanju opšte konfuzije, Rejtan-Mejs je iznudio faul Mitrovića i imaće dva slobodna bacanja - 23:10.

PRVA ČETVRTINA:

Upisuje se među strelce i Dek. Odlično ga je pronašao Ibaka dodavanjem pod košem - 22:10.

Loš početak crveno-belih

10. minut - Neverovatno je kakva dodavanja pronalazi Kampaco. Na svu sreću, ne pogađaju ih šuteri Reala. Crveno-beli do poena dolaze isključivo sa linije za slobodna bacanja u ovim momentima - 20:10

9. minut - Sjajno kombinuju domaći. Kampaco i Ibaka u igri 2 na 2 i pravovremeno dodavanje za Hezonju. Hrvat pogađa za tri - 20:8.

8. minut - Uzeo je loptu Kampaco i odmah zaludeo odbranu crveno-belih. Lak prodor i poeni na obruču - 17:8.

7. minut - Ušao je u igru Teodosić i odmah pokušao za tri. Promašajem je uzvratio Hezonja na drugoj strani. Nema tolike fluidnosti u napadu Reala kada na parketu nije Kampaco - 15:8.

6. minut - Pogodio je Ndijaj za tri poena, a istom merom uzvratio Kalinić na dodavanje Miler-Mekintajera - 15:7.

Dobra reakcija nakon minuta odmora i napokon poeni za Zvezdu. Daum je lepo istrčao i prikucao pored Hezonje - 13:4.

5. minut - Raspala se Crvena zvezda. Poigravaju se Madriđani sa crveno-belima, pa je Sferopulos primoran na tajmaut - 10:2.

Janis Sferopulos

4. minut - Kampaco razigrava saigrače, a oni poentiraju. Prava harmonija je gledati Argentinca na terenu - 6:2.

3. minut - Napokon koš za domaće. Tavares je ostvario dobru poziciju i lako pogodio pored Plavšića - 2:2.

2. minut - Promašaji se ređaju nakon pogotka Mekintajera. Nisu uspeli Ndijaj i Abalde. Probao je i Kenan za tri poena, ali nije bio precizan.

1. minut - Prvi napad pripao je gostima iz Beograda. Kodi Miler-Mekintajer je lepo naskočio i pogodio za dva - 0:2.

PRE MEČA:

20.45 - U publici je i legenda brazilske košarke Nene Ilario, koji se srdačno pozdravio sa Jagom Dos Santosom.

20.30 - Real se trenutno nalazi na učinku od dve pobede i isto toliko poraza, a utisak navijača je da su oba neuspeha usledila potpuno neočekivano. U prvom kolu je Madriđanima "uzeo meru" Bajern iz Minhena (97:89), a onda je isto pošlo za rukom i Baskoniji (76:72).

20.20 - Crveno-beli se zagrevaju na parketu "Vizink centra". Trebaće im svaka raspoložena ruka u odsustvu dvojice najboljih pojedinaca u dosadašnjem toku.

20.15 - Naravno, Real Madrid se u napadu najviše oslanja na svog plejmejkera Fakunda Kampaca, koji je u sezoni 2022/2023 nosio dres Crvene zvezde. Omaleni Argentinac je za kratko vreme na Malom Kalemegdanu pobrao simpatije "delija", ali i tadašnjih saigrača.

20.05 - Podsećamo, Crvena zvezda na ovom duelu ne može da računa ni na Džoela Bolomboja. Amerikanac je doživeo povredu kolena tokom duela u "Morači", ali su dodatni pregledi pokazali da nije došlo do preloma ili oštećenja ligamenata.

Bolomboj u duelu sa Alenom Omićem

20.00 - Prema navodima "Sport kluba", u crveno-belom neće biti Nemanje Nedovića. Trener Sferopulos je odlučio da nekadašnjeg NBA igrača ostavi "u civilu", zbog oporavka od povrede zadobijene na duelu sa Barselonom.

Preskače Real - Nemanja Nedović

19.55 - Džanan Musa je bio pod znakom pitanja za ovaj susret zbog povrede skočnog zgloba u meču sa Đironom za vikend, ali poslednje informacije iz Madrida navode da je reprezentativac Bosne i Hercegovine u rotaciji protiv crveno-belih.

Džanan Musa

19.45 - Dobrodošli na tesktualni prenos utakmice Real Madrid - Crvena zvezda.

Jadne i bedne manipulacije tajkunskog glasila "Danas"! Pokazali svoje pravo lice, jedini cilj im je da svakodnevnim lažima ocrne Vučića!

U svom najnovijem izdanju, tajkunski list "Danas" pokazao je svoje pravo lice, čak i na naizgled benignoj temi. U naslovnoj priči, koja se prvobitno činila neutralnom, uredništvo je odlučilo da doda malo "sočnosti" - najpre su izbacili jednu rečenicu, a zatim su pokušali da manipulištu s podnaslovima u kojima se spominju "ljudska prava", "demokratija" i "autojkratija".