Srpski teniser Novak Đoković nalazi se u Melburnu gde će se od 14. januara takmičiti na prvom grend slemu sezone Australijan openu.
Prvi reket sveta braniće trofej na prestižnom turniru, a u Australiju je stigao 28. decembra.
Favorit je za 11. trofej na Australijan openu, ali ono što je zabrinulo sve njegove navijače je to što je tokom Junajted kupa sa Srbijom u Pertu imao problema sa zglobom desne ruke.
Rekao je potom da misli da će sve biti u redu do prvog grend slema sezone, a sada je za to stigla i potvrda!
Nole je zakazao trening na terenima Australijan opena i trebalo bi da ga odradi sutra od 6.00 po našem vremenu.
- Mislim da će sve biti u redu, da budem iskren. Imala je povreda ogroman uticaj na moju igru, posebno na forhendu i na servisu. Ali, ne želim da provedem previše vremena pričajući o tome. Moram da nastavim dalje, moje misli su u Melburnu - rekao je nedavno Đoković.
Drugi reket sveta, Karlos Alkaraz (20), sleteo je u nedelju uveče u Melburn i odmah požurio na trening da bi što spremniji dočekao predstojeći Australijan open.
Mnogo velikih događaja biće na programu u 2024. godini, a pravi vrhunac trebalo bi da budu Olimpijske igre u Parizu, koje će biti održane od 26. jula do 11. avgusta.
Srpski teniser Novak Đoković boravi oko dve nedelje u Australiji gde će se od 14. januara takmičiti na Australijan openu, a sada se oglasio i obratio svom narodu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Drugi reket sveta, Karlos Alkaraz (20), sleteo je u nedelju uveče u Melburn i odmah požurio na trening da bi što spremniji dočekao predstojeći Australijan open.
Moskva je zapretila Velikoj Britaniji „posledicama“ nakon što je otkriveno da je Ukrajina prvi put koristila dronove britanske proizvodnje za napade duboko na teritoriji Rusije, a ruska ambasada u Londonu poručila je da će Britanci platiti sve veću cenu što se dublje budu uključivali u sukob.
Lider Pokreta za promene, Nebojša Medojević, izneo je šokantne tvrdnje o propustima Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) u slučaju opasnih hakerskih i špijunskih aktivnosti više od 50 stranaca, predvođenih ukrajinskom državljankom.
Vojvođanski autošovinista i dobošar mržnje, Goran Ješić, dostigao, izgleda, sam vrhunac ludila! U još jednom napadu bolesnog besa prema sopstvenoj državi i narodu, ovaj politički marginalac izgovorio je i napisao jezive laži i opasne optužbe.
Narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i član Predsedništva Srpske napredne stranke Milica Nikolić rasturila je poslušnicu Dragana Đilasa i najpoznatiju srpsku preletačicu Mariniku Tepić.
Tajkunska televizija Nova S doživela je nezapamćeni skandal uživo u programu, dok su se njihovi gosti i puleni zapetljali u sopstvenim lažima i spletkama!
Dejan Čupić, magistar ekonomskih nauka iz Niša dobro je poznat ljubiteljima putovanja, jer svoja iskustva i preporuke iz krajeva koje je posetio deli na društvenim mrežama. Tako je nedavno pisao i o maleru koji ga je snašao u rodnom gradu.
Preobraženje Gospodnje, jedan od najvećih srpskih pravoslavnih praznika koji se slavi 19. avgusta, donosi bogat splet crkvenih obreda, narodnih verovanja i zabrana koje mnogi poštuju i danas.
Carinski službenici su 18. avgusta na Aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu otkrili neprijavljenu luksuznu robu čija je ukupna vrednost procenjena na gotovo 12.000 evra.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, policija u Zemunu, pritvorila je R. K. (40) zbog sumnje da je počinio krivično delo Nasilje u porodici.
Policija u Knjaževcu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Zaječaru, uhapsila je N. T. (61) iz okoline Knjaževca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Broj pripadnika nemačkih oružanih snaga dostigao je krajem jula 2026. godine 186.700 vojnika, što je najveći broj pripadnika Bundesvera zabeležen u poslednjih 13 godina.
Pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov, komentarišući medijske navode da Moskva i Vašington navodno vode "tihu diplomatiju", istakao je da se diplomatija obično i vodi "u tišini".
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski podneo je danas Vrhovnoj radi predlog da Jevgenij Hmara bude izabran za ministra odbrane, a Andrej Sibiha za ministra spoljnih poslova, saopštio je poslanik parlamenta Jaroslav Železnjak.
Spor Rusije i Japana oko četiri ostrva na krajnjem istoku ponovo je eksplodirao nakon što je Vladimir Putin prvi put kao ruski predsednik posetio Iturup, jedno od područja koje Tokio smatra svojom teritorijom.
Veći stomak i nizak nivo vitamina D možda deluju kao dva odvojena problema, ali nova studija ukazuje da njihova kombinacija može biti posebno nepovoljna za zdravlje.
Pucketanje, zveckanje, škripanje, zujanje, šištanje ili grgoljanje nisu samo dosadni pozadinski zvuci. To su poruke koje klima uređaj šalje, a ignorisanje ovih signala može dovesti do potpunog prestanka rada sistema.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.