29.06.2022

14:45

HRVATI NADMUDRILI DELFINE! Srbija završila učešće na Svetskom prvenstvu!

Ostali sportovi

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske savladala je Srbiju rezultato 14:12 u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

Bio je ovo tvrd meč. Ipak, Hrvatska je tokom većeg dela meča održavala prednost i stigla do trijumfa.

U prvoj četvrtini pala su samo dva pogotka, Srbija je stigla do vođstva, zatim su Hrvati izjednačili.

Došla je Hrvatska do vođstva u drugoj četvrtini. Od taa Srbija je jurila preokret do kog nije uspela da stigne.

Napeto je bilo u trećoj četvrtini, redali su se golovi na obe strane, a Hrvatska je u poslednju četvrtinu ušla +1 (9:10).

U poslednjoj četvrtini  Hrvatska je u jednom momentu imala +3. Imala je Srbija dosta napada, ali održali su prednost Hrvati i trijumfovali sa 14:12.

I na ovom velikom takmičenju podrška našoj podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA - zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

SRBIJA - HRVATSKA 12:14 (1:1,3:4, 5:5, 3:4)

SRBIJA: Dobožanov, Mandić, Subotić, Ranđelović, Lazić, Vico, S. Rašović, Lukić, Jakšić, Radulović, Drašović, V. Rašović, Mitrović.

HRVATSKA: Bijač, Popadić, Fatović, Krapić, Lazić, Bukić, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Vrlić, Bašić, Harkov.

Poslednja četvrtina.

7. minut - Pogađa Dušan Mandić

6. minut - Pogađa Radulović za 11:13. S druge strane precizan Loren Fatović (11:14)

4. minut - Andrija Bašić pogađa za +3  (10:3)

3. minut - Marko Žuvela ponovo vraća na +2 (10:12)

2.minut - Precizan Rašović (10:11)

1. minut . Neprecizan Strahinja Drašović. S druge strane precizan Bukić (9:11)

Treća četvrtina:

8. minut - Smanjuje prednost Srbija (9:10)

7. minut - Precizan Mandić sa linije pet metara (8:9).Odlična intervencija u odbrani delfina. Daje gol  Franko Lazić (8:10)

6. minut - Pogađa Mandić ponovo (7:9)

5. minut - Pogađa Mandić za 6:8. Zatim je Hrvatska iskoristila igrača više golom Lazića 6:9

4. minut - Josip Vrelić pogađa za 5:8

3. minut - Krapić pogađa za povećanje prednosti (5:7)

2. minut - Vukićević postiže gol

1. minut - Dolazi Srbija do izjednačenja!

Druga četvrtina:

7. minut - Odlična odbrana Mitrovića

6. minut - Konstantin Kharrkovi pogađa sa linije pet metara (3:4). Drugi gol Nikole Jakšić (4:4). S druge strane precizan Josip Vrlić (4:5)

5. minut - Odličan šut Jakšića za 3:3

4.minut - Lazić pogađa za vođstvo Hrvatske

3. minut - Iskoristili su Hrvati igrača više, Žuvela je postigao gol. Uroš Vico pogaša za 2:2

2. minut - Odlična odbrana Mitrovića

1. minut - Imala je Srbija prvi napad, ali bez uspeha

Prva četvrtina:

7. minut - Brani Dobožanov Krapićev šut. Zatim Aršović pogađa za izjednačenje (1:1)

5. minut - Nova odbrana Popadića

4.minut - Brani Popadić šut Drašoviž

3. minut - Marinić Kragić daje gol za vođstvo (0:1)

2. minut - Još uvek bez golova na meču

1. minut - Hrvatska ima prvi napad na meču, ali napravili su faul u napadu

15.01 - Vaterpolisti Hrvtaske uvek su bili najteži rival Srbije, na najvećim takmičenjima naša selekcija najviše puta poražena od današnjeg protivnika, čak pet. Srbija ima i dve pobede više, a statistika pokazuje da je srpski tim na Olimpijskim igrama pobedio Hrvatsku jednom (2016), a da je bio poražen u dva navrata (2008. i 2020). Na prvenstvima Evrope vaterpolisti Srbije imaju četiri pobede u međusobnim duelima (2008, 2012, 2016. i 2018), dok je Hrvatska je slavila  2010. godina, a četiri godine kasnije duel ova dva tima završen nerešeno.

Kada su u pitanju šampionati sveta, 2009. i 2015. godine Srbija je bila nadmoćnija, dok je Hrvatska trijumfovala 2007. i 2017. godine. Te 2017. godine vaterolisti Hrvatske skinuli su Srbiju sa krova sveta, jer su ih pobedili u polufinalu. Barakude su tada u Budimpešti uzele zlato, a Delfini su bili bronzani, što im je poslednja medalja sa SP.

15.00 - Budite iz Informer.rs i pratite četvrtfinalni meč između Srbije i Hrvatske.