• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: S. M.

09.10.2023

18:00

Bomba je pala blizu mene! Bivši reprezentativac Srbije preživeo pakao

Starsportphoto

Ostali sportovi

Bomba je pala blizu mene! Bivši reprezentativac Srbije preživeo pakao

Većina srpskih državljana uspelo je da dođe u Srbiju otkad je počeo rat u Izraelu, ali dok su boravili tamo nije im bilo nimalo lako.

Jedan od njih je i iskusni srpski rukometaš Nemanja Pribak, član Hapoel Rišona.

U razgovoru za Informer, Pribak kaže da je dao sve od sebe da ostane smiren, ali da mu nje bilo baš u potpunosti svejedno.

- Sa jedne strane nisam toliko paničio jer je identično kao NATO bombardovanje 1999, navikao sam i sećam se sirena i bombi, ali sa druge strane nije mi bilo svejedno dok nisam znao kako ću da se vratim i kada, da li ću možda ostati tamo godinu dana. Srećom, država je stvarno ekspresno reagovala, nisam ni sumnjao u to, i pre svega bih se zahvalio čoveku iz ambasade Dušanu Vujoviću koji nam je bio na usluzi stalno i ispratio nas u Srbiju - počeo je svoju ispovest Pribak.

On kaže da je jedna bomba pala i nedaleko od njegove zgrade.

- Ja sam živeo u novogradnji pa sam imao čelična vrata i čeličnu roletnu i kada je opasnost i sirene sediš u sobi tri sa tri i čekaš da prođe. Ko to nema, krije se ispod stepeništa. Bio sam i u maju kada je druga organizacija ispaljivala rakete, ali su tad njih 99 odsto oborili. Sada to nije slučaj. Bomba je pala na kilometar od moje zgrade. Ima i onih koji žive sa tim i nisu u strahu, jednom kada su krenule sirene za opasnost kroz prozor sam video baku kako ide u prodavnicu i momka na trotinetu, nigde nisu žurili. Još terorista je ostalo na teritoriji Izraela i ti nikad ne znaš ko to može biti i razneti se možda nasred plaže - opisuje iskusni rukometaš dešavanja sa ulica Izraela.

Pribak dodaje i da je situacija nezapamćena.

- Od jednog mog saigrača prijatelji su bili na žurki i nisu se vratili. Ne verujem da će se tamo situacija ikada smiriti. Ovo što se sada dešava u Izraelu to se nije dešavalo, da drže i taoce i sve. Nečiji je to propust. Predsednik kluba koji je bio pet godina na ratištu kaže da je ovo nezapamćeno - zaključuje Pribak.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set