Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici u okviru 26. kola Superlige Srbije, a jedini gol pao je posle jedne sporne situacije
06.03.2022
16:15
- Prvo - nije dozvoljeno komentarisanje sudija i suđenja i Partizan do do sada nije radio niti će raditi, za razliku od našeg rivala. Partizan nije komentarisao kada VAR nije radio na meču Zvezde i Čukaričkog skoro pola sata u kojima su postigli gol, nije komentarisao kada su u Kupu Srbije sa Radničkim priznati neispravni jedanaesterci i još mnogo toga, jer verujemo da ne postoji loša namera, da je suđenje dobro i pošteno. Danas je u Subotici VAR uticao na odluku glavnog sudije Lukića, dakle, tehnologija i ljudi koji su vraćali snimak ko zna koliko puta da bi sugerisali na krajnju odluku. Međutim, Crvenoj zvezdi, odnosno jednoj osobi u tom klubu, ne odgovara ništa što nije u njihovim, odnosno njegovim inetersima i verujem da će ova fabrikovana priča koja se plasira iz tabora večitog rivala biti samo početak rada mešinerije. Jer, ne zaboravite, nedavno su poručiuli da će borbu za titulu voditi svim sredstvima i na terenu i van njega - ponavljam - van terena i svedoci smo upravo da se to događa. Jer, kako drugačije tumačiti da je saopštenje izašlo, a da se meč nije ni završio... Zato pozivam sve navijače Partizana da shvate sa čim se borimo, da dođu i pomognu nam, pošto je ovo, uvereni smo, samo početak svega onoga na šta su, odnosno, na šta je spreman - kaže Miloš Vazura jasno aludirajući na Zvezdana Terzića.
Osvrćući se na Terzićevo pominjanje duple krune iz 2017. godine, Vazura kaže:
- Dakle, njemu je sporna titula iz 2017. godine kada je njegov sadašnji sportski direktor Mitar Mrkela bio čelnik FSS, Znači li to da je i Mrkela taj lopov koji nam je doneo titulu ili možda njegov super-tim, sa super trenerom izgubio utakmicu na Voždovcu, u kojoj je mogao da primi pet golova. Napadaju sudiju Lazara Lukića, pominju ga u negativnom kontekstu i krive i svaljuju na svakoga svakoga kada bi doživeli neuspeh. Ne valja Partizan, ne valja Fudbalski savez Srbije, ne valjaju Sudijska organizacija i sudije. Ništa ne valja, samo su oni, to jest - On ispravni i i pošteni. To je taj mehanizam blaćenja, u kome se taj čovek najbolje snalazi izvrćući istinu kako njemu odgovara.
Nije trebalo ni postavljati pitanja, čelnik Partizana je sipao kao iz "kalašnjikova".
- Pominje Slavišu Kokezu u kontekstu sa Partizanom?! Pa, Slaviša Kokeza je, ako me sećanje dobro služi, bio potpredsednik Crvene zvezde, potom je bio Zvezdin kandidat i predsednik Fudbalskog saveza Srbije, a ne sve to je i veliki navijač tog kluba. Pričamo li o istom Kokezi koji im je omogućio četiri poraza u četiri godine, koji je aminovao i da se Partizanu otme titula iz 1946. godine. Je l` to taj "grobar" Kokeza?! Da im se zajedno zahvalimo za sve što su nam lepo učinili... Pominje selektora Dragana Stojkovića Piksija, čoveka koji je ovu zemlju odveo na Svetsko prvenstvo, praveći time i pritisak na Fudbalski savez Srbije. I sve to jedan čovek koji se predstavljao kao klub i svoje ime stavlja iznad tog kluba.
Podseća Vazura i da je Partizan prvi i jedini agitovao za uvođenje VAR sistema, dok je Crvena zvezda sve to decidirano odbijala.
- Mi smo tražili VAR, jer smo znali da samo tako stvari u srpskom fudbalu mogu da postau čiste.A, šta su oni radili? Odbijali su sve to i lobirali da tehnologija nikako ne bude implementirana kako bi mogli da rade te svoje, kako oni kažu, "radnje van terena". I čim nešto nije po volji, ide fabrikovanje informacija, napadi na Partizan, selektora Stojkovića, FSS, sudije... Pa, nije ovo politika da se fabrikuju informacije, ovo je sport i to najlepši i takav bi trealo da ostane. No, dok je takvih kao što je taj čovek, uvek ćemo imati mulj, blato i iskrivljenu istinu koja ima za cilj da njemu bude dobro i da ga izdigne iznad kluba, koji, nažalost, predstavlja.
Za kraj, Vazura je imao poruku i za najvijače Partizana.
- Poručujem našim navijačima da dođu na stadion, da podrže tim protiv Fejenorda u Ligi konferencija, ali još važnije je da dođu i na mečeve sa Napretkom, Radnikom, TSC, Čukaričkim. Da dođu i stanu iza ovog tima i trenera Aleksandra Stanojevića koji se pošteno bore protiv rivala na terenu, ali i pošasti - jednog čoveka, koji sebe smatra većim od tog kluba i ne stidi se da to javno izgovori. Potreban nam je zato svaki navijač, svako dete, penzioner koji klub, da bude vetar u leđa i pomogne, jer pritisak je ogroman i možemo samo zajedno da izguramo sve ovo. Mi ećemo fabrikovati, niti izvrtati istinu, jer smo sportski radnici, a ne političari. Borićemo se samo na terenu i to časno, a ne va terena kao neki i daćemo sve od sebe da navedemo tog čoveka koji sebi daje za pravo da vređa, napada i blati da ispuni obećanje koje je dao njihovim navijačima da će nestati iz kluba i srpskog fudbala ako na kraju sezone doživi neuspeh, Držimo ga za reč, iako znamo da ta reč ne znači ama baš ništa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
jovamikic
pre 3 godine
Dokazani lopov koji je skoro priznao da je krao pare ali se nagodio sa tuzilastvom to vam je vazura
Zar vam samo WAR nedostajao da pobedjujete? Ili to samo onaj stanojević kuka. Fali vam vuletić da se kompletira orkestar debila. E, tudjmanovci i kad sta prvi, vi ste apsolutna nula!
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec komentarisao je najavljene izbore u Srbiji i poručio da će "borba biti teška i neizvesna zbog toga što blokaderi i opozicija imaju ogromnu finansijsku pomoć iz inostranstva".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da će izbori biti ili u maju ili u decembru sledeće godine, ali da je realnije da će se održati u decembru 2026. godine.
Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić najoštrije je večeras osudio optužbe i uvrede koje je na račun predsednika Srbije Alaksandra Vučića izneo ministar odbrane BiH Zukan Helez.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar