10.11.2022

19:00 >> 21:37

PARTIZAN DEMOLIRAN U PIREJU! Crno-beli sa devetoricom NISU MOGLI VIŠE! POTPUNI SLOM I MUČENJE u poslednjoj četvrtini!

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su povredama desetkovani Partizan 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4) u 7. kolu Evrolige.

Ekipa Željka Obradovića je u Atinu doputovala sa samo osmoricom igrača. Osetilo se to u igri od početka meča. U prvoj četvrtini pirejski crveno-beli su se brzo odlepili na plus 9 (11:2) i vođstvo su držali tokom celog prvog poluvremena. Panter je najzaslužniji što su se crno-beli koliko toliko držali u uvodnoj deonici meča. Na drugoj strani Slukas i Kenan su trojkama održali raliku od 8 poena.

U drugoj četvrtini Kevin panter je nastavio tamo gde je stao u prvoj. Kapitenski je predvodio ekipu, koja nije pala ni posle 12 poena minusa (30:18). Napravio je Partizan seriju 7:0 i stigao na pet razlike. Međutim, greškama su dozvolili Atinjanima da ponovo stignu do 9 poena prednosti poenima Vezenkova i Slukasa. Na odmor se otišlo rezultatom 45:38.

OLIMPIJAKOS - PARTIZAN 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4)

Dvorana Mira i prijateljstva u Atini. Sudije: Radović, Alijaga, Perandi

OLIMPIJAKOS: Vokap, Kenan 10, Lounzis 1, Larenzakis 14, Papas, Fal 6, Slukas 17, Vezenkov 15, Papanikolau 10, Bolomboj 4 , Peters 10, Blek, Mekkisik.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 6, Panter 14, Papapetru 12, Jovanović, Naneli 14, Glas, Lesor 10, Madar 2.

U trećoj četvrtini isto odličnih nekoliko minuta za Partizan, iako je Olimpijakos konstanto držao prednost. Sa deset razlike u 22. minutu, crno beli su stigli na minus 3 (48:45), približili se što se dodatno iznerviralo domaće. Posle jednog faula nad panterom, trener Barcokas je zaradio tehničku. Panter je nastavio u istom ritmu i serija 5:0 za šest razlike minusa. A onda u finišu ovog dela igre blic krig Olimpijakosa za plus 14 i to na krilima sjajnog Larenzakisa.

Partizan je potpuno razbijen i slomljen u četvrtoj četvrtini. Izjednačen je negativni rekord sa samo četiri postignuta poena u desetominutnom periodu. Ušao je u igru i Đorđije Jovanović, igrao je dosta i Gregor Glas, a Partizan je bio bukvalno demoliran.

Na kraju, Olimpijakos je pobedio prilično ubedljivo rezultatom 87:58.

Najefikasniji je bio Slukas sa 17 poena i 8 asistencija, 15 je imao Vezenkov, a 14 Larencakis.

U redovima Partizana, 14 je imao Kevin Panter, takođe 14 je postigao Naneli uz 6 skokova i 3 asistencije, 12 je ubacio Papapetru, a 10 Lesor uz 6 uhvaćenih skokova.

ČETVRTA ČETVRTINA

40 - minut - Tri poena za Olimpijakos, crno-beli su deklasirani 87:58 i to je konačan rezultat.

39. minut - Nova greška crno-belih, razlika je sve veća.  Deveta izgubljena lopta u ovoj četvrtini crno-belih, a ukupno 20. Četvrti faul Nanelija

38. minut - Promašio je Vezenkov, lopta za Partizan. I dalje je 26 razlike.

37. minut - Promašaj Ledeja za tri, 5 od 19 šuta za tri poena Partizana večeras. Sipaju Grci koševe sada je 82:56

36. minut - Slukas pprotiv Madara, koš uz faul. Sada ništa ne polazi zav rukom košarkašima Partizana., Slukas je sa 17 poena najefikasniji na terenu.

35. minut - Naneli za tri promašuje, ali faul! Napad za partizan. Lesor ne može pored Pitersa. Larenzakis pogađa za tri 76:56 ovo je najveća prednost Olimpijakosa! Serija Olimpijakosa 16:2.

34. minut - Ledej pravi faul u napadu. Slukas ide do kraja 73:56.

33. minut - Kosats Slukas se diže na trojku i pogađa - 71:54. Panter kakav koš uz visok luk.

32. minut - Treća lična za Vukčevića, Larenzakis na liniji slobodnih bacanja. promašuje oba. Loš potez Glasa, lopta za domaće.

31. minut - Vukčević nije precizan za dva poena. Naneli pravi faul na Slukasu. Promašaji u seriji jednih i drugih.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Larenzakis je fenomenalan nova trojka 65:54, greška Ledeja, novi poeni Larenzakisa uz faul. Precizan i sa linije bacanja 68:54. Panter promašuje za tri. Kraj treće četvrtine.

29. minut - Zaboravili su Larenzakisa u reketu koji je na asistenciju Slukasa pogodio 62:54.

28. minut - Trojka Larenzakisa, raspalila se i dvorana! tajm aut Obradović. Odlična asistencija za Glasa, deseti poen Lesora 60:51, Panter pogađa za dva uz faul.

27. minut - Fal asistira za Papanikolaua u poslednjem sekundu napada. Barcokas divlja na klupi posle tehničke Papanikolaua! Panter promašuje bacanje za tehničku. Papapetru pogađa za dva 55:49. Kenan pogađa.

26. minut - Fal pogađa 53:45. Lesoooor, sjajna saradnja sa Panterom 53:47.

25. minut - Vezenkov promašuje, Lesor je na drugoj strani precizan samo minus 3 48:45, ali onda trojka Vezenkova. Fal promašuje, odlična defanziva!

24. minut - Pas Vukčevića za Nanelija, posle nove dobre defanzive sada je samo minus 5 48:43

23. minut - Nova odlična odbrana, kako su samo Lesor i Vukčević udarili bananu Falu! Papapetru se podigao i trojkaaaaaaaaaa 48:31.

22. minut - Papanikolau pogađa za tri - 48:38, istekao je napad, zakasnio je Naneli sa košem.

21. minut - Prvi napad u drugom poluvreneu za Olimpijakos. odlična odbrana i napad za crno-bele. Madar greši, nije lopta stigla do Nanelija, Vezenkov promašuje za tri.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Mekkisik promašuje za tri, a na drugoj strani i Papapetru. Lopta za Partizan. Dobra odbrana Madara - 45:36. Faul na Naneliju u poslednjoj sekundi pred poluvreme. Pogađa oba bacanja - 45:38.

19. minut - Papapetruuuuu, trojkaaaaaaaa 42:34. Vezenkov pogađa za tri - 45:34.

18. minut - Piters ostaje sam 39:29, a onda se naljutio Ledej i našao poene protiv Vezenkova 39:31. Slukas preko Papapetrua za tri - 42:31.

17. minut - Sjajno se snašao Zek Ledej i novi poeni. Alej up za Bolomboja, zaspao je Lesor 36:27. Naneli odlična lopta za Lesora 36:29.

16. minut - Greška Nanelija, ali osvajaju crno-beli loptu, Kakva asistencija Slukasa za Vezenkova, Olimpijakos na plus 9 - 34:25.

15. minut - Ovo su Partizanovi trenuci. Larenzakis pravi faul, a onda Panteeeeer za 7:0 seriju crno-belih - 30:25. Tajm-aut Barcokas. Vezenkov seče loptu, poeni Pitersa 32:25.

14. minut - Ledej krade loptu, krećer kontra, ali Mekksik prekida napad faulom. Lesor promašuje, ali Naneli hvata otpadak i poentira 30:23.

13. minut - Prvi poeni za Papapetrua - 27:18. Njemu je ova dvorana poznata.  Slukas pogađa uz faul Lesora. Precizan je i sa linije bacanja - 30:18. Naneli ostaje sam na trojci, odličan napad crno-belih, i pogađa - 30:21.

12. minut - Piters je odličan šuter. Peta trojka Olimpijakosa 27:11

11. minut - Balomboj pogađa za dva 24:14. Odgovara Zek Ledej.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Neoprezno Partizan gubi posed Slukas se odlično snašao, ali promašio trojku i završena je prva četvrtina.

9. minut - Slukas ostao sam i pogađa trojku - 22:12. Faul pappetrua na Slukasu. Promašuje Kenan za tri, a onda Panter kapitenski preko Papanikolaua 22:14.

8. minut - Druga trojka za Kenana 19:9, ali Naneli odmah vraća trojku 19:12, druga asistencija Madara.

7. minut - Panter težak šut promašaj, a onda asistencija Vezenkova i Fal zakucava 16:7.  Uzvraća Lesor zakucavanjem - 16:9.

6. minut - Panter za triiiiiiiiiii - 14:7!  Promašuje Vezenkov za tri, lopta za Partizan

5. minut - Panter krade loptu i posle brze kontre pogađa 11:4. Druga trojka za Olimpijakos - Papanikolau 14:4. Evo dvocifrene prednosti za ekipu crveno-belih.

4. minut - Trojka Kanana uz faul Pantera, da li je moglo gore. Promašuje bacanje igrač Olimpijakosa. Domaći imaju najveću prednost 11:2.

3. minut - Saša Vezenkov pogađa za dva poena 6:0. I konačno Naneli probiija led, prvi poeni za Partizan 6:2. Papanikolau za dva - 8:2.

2. minut - Mustafa Fal pogađa za 4:0. Madar promašuje za dva poena, pa odmah potom Naneli za tri

1. minut - Olimpijakos poenima Kanana otvara meč. Promašuje Panter, crno-beli ostaju bez poena.

19:35 - Željko Obradović je ovako najavio utakmicu u Pireju:

- Godinama igraju zajedno, sve karakteristike koje su poznate jesu da trče u kontranapadu, a na pola terena imaju dva plejmejkera - Volkapa i Slukasa. Nemamo pravo da se žalimo, probaćemo da igramo u ovim okolnostima onoliko koliko možemo. Na sreću, na treningu je bio Alen Smailagić, nije u stanju još da putuje, niti da pomogne ekipi. Ne sećam se da smo imali pritisak, jedini koji postoji jeste između nas u ekipi. Kada verujemo u ono što radimo, sve je u najboljem redu - istakao je Obradović.

19:32 - U najavi utakmice trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas rekao je:

- Čeka nas teška utakmica protiv ekipe koja u ovom trenutku igra veoma dobro, koja je pobedila u nekoliko poslednjih mečeva i kod kuće i u gostima. Mislimo da nas očekuje veliki izazov i ne mislimo da će ključ biti to što dolaze bez većeg broja igrača jer i pored toga imaju veoma talentovane košarkaše. Ne sumnjamo u to da dolaze da pobede. Mi moramo da budemo konstantni, da se držimo svog plana igre. Partizan uvek igra svih 40 minuta i moramo da igramo dobro do kraja - rekao je Barcokas.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog meča Olimpijakos - Partizan na portalu Informer.rs