Navijačima crno-belih zabranjen ulazak u Moldaviju na meč nokaut faze Lige konferencija, a tamošnje vlasti veruju da Srbi rade za ruskog predsednika Vladimira Putina i da žele da izazovu nemire u njihovoj zemlji
Vlasti u Moldaviji označili su navijače Partizana kao ruske diverzante, zbog čega su im zabranili ulazak u zemlju, a samim tim i dolazak na duel sa Šerifom u šesnaestini finala Lige konferencija (četvrtak, 21.00, RTS 1)!
Grupa od 12 "grobara" zadržana je u ponedeljak uveče odmah po sletanju na aerodrom u Kišinjevu, uz obrazloženje tamošnjih službenika da nisu poželjni u njihovoj državi zato što su Srbi. Takođe, rečeno im je da je najbolje da se vrate kući, pa su ubrzo prebačeni u deo za deportaciju. Tu su proveli noć, da bi juče ujutru napustili bivšu sovjetsku republiku o sopstvenom trošku, pošto su prethodno morali da kupe papreno skupe karte.
Prazne tribine
Zahvaljujući bezbednosnim službama odlučeno je da se meč igra bez publike i da se srpskim diverzantima zabrani ulaz u zemlju Adrijan Keptonar
Oglasila se i predsednica
Fudbalski savez Moldavije je u međuvremenu, na preporuku domaćih političara i službi bezbednosti, odlučio da susret Šerifa i Partizana proglasi utakmicom visokog rizika, zbog čega će biti odigran pred praznim tribinama. Da je pozadina svega isključivo politička, bilo je jasno posle oglašavanja poslanika tamošnje vladajuće partije Akcije i solidarnosti Adrijana Keptonara, koji tvrdi da su izbacivanjem simpatizera crno-belih "sprečili prvi korak ka sprovođenju plana Kremlja o destabilizaciji zemlje".
- Prvobitno je bilo planirano da navijači Partizana dođu u našu državu. Međutim, zahvaljujući naporima informativno-bezbednosnih službi odlučeno je da se meč odigra pred praznim tribinama i da se tako srpskim diverzantima spreči ulazak u zemlju - rekao je Keptonar, inače član Odbora za nacionalnu bezbednost, odbranu i javni red.
U Moldaviji već dugo tinja sukob između države i regiona Pridnestrovlje, u kojem uglavnom živi rusko stanovništvo i traži nezavisnost. Upravo tom delu zemlje pripada i grad Tiraspolj, odakle je Šerif. Bezbedonosni problemi su se pogoršali otkako je počeo rat Rusije i Ukrajine, pa su u tom sukobu u više navrata rakete preletale i Moldaviju, zbog čega je juče tri sata bio zatvoren vazdušni prostor.
Tamošnji mediji sad idu toliko daleko da tvrde kako je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski još 9. februara obavestio moldavske vlasti da Rusi, uz pomoć Srba, planiraju državni udar u toj zemlji. Trebalo je, navodno, da diverzanti uđu predstavljajući se upravo kao fudbalski navijači. Ubrzo se oglasila i predsednica Moldavije Maja Sandu, koja je potvrdila ovu suludu teoriju zavere.
- Ruski plan da preduzme subverzivne akcije na teritoriji naše države nije novina. Za naredni period predviđene su akcije uz angažovanje diverzanata sa vojnom obukom, kamufliranih u civilu, koji će izvoditi nasilne akcije, napadati državne objekte i uzimati taoce. Na primer, materijali sadrže instrukcije za ulazak u Moldaviju za državljane Rusije, Belorusije, Srbije i Crne Gore. Uveravam vas da naše institucije rade na tome da spreče ovakve izazove i da situaciju drže pod kontrolom - poručila je Sandu.
Dačić: Tražimo hitno objašnjenje
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić zatražio je od moldavskih vlasti da što pre objasne zbog čega su odlučili da srpskim državljanima zabrane ulazak u tu zemlju.
- Zahtevamo da organi Moldavije hitno dostave svaku informaciju koju poseduju. Mi do sada nismo nikada dobili nikakvo obaveštenje iz ove države - naglasio je Dačić.
Doživeli diskriminaciju
S druge strane, fanovi Partizana, među kojima su bile i četiri devojke, užasnuti su onim što su doživeli u Kišinjevu.
- Tretirani smo na vrlo grub način, uz veoma jasno naglašenu diskriminaciju od strane granične službe. Razloge za deportaciju je teško razumeti, ali svode se na to da smo Srbi i da nam zato nije bio dozvoljen ulazak u zemlju. Oduzeti su nam pasoši i predata dokumenta na moldavskom jeziku. Na kraju smo se suočavali sa podrugljivim komentarima poput "ako Putin sutra pošalje raketu, poginućete ovde? Zašto da umrete ovde? Poginite u svojoj zemlji" - otkrila je Mirjana Radosavljević (25) iz Beograda.
Navijačima Partizana zabranjen je ulazak u Moldaviju, a nakon što je nekoliko njih krenulo na meč sa Šerifom (četvrtak, 21.00) deportovani su natrag za Srbiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Navijačima Partizana zabranjen je ulazak u Moldaviju, a nakon što je nekoliko njih krenulo na meč sa Šerifom (četvrtak, 21.00) deportovani su natrag za Srbiju.
Ukrajinski portali objavili su snimak snažnog udara u oblasti Bele Crkve, u Kijevskoj oblasti, uz tvrdnje da je Rusija tokom noćnog napada najverovatnije upotrebila balističku raketu srednjeg dometa „Orešnik“.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tokom incidenata nakon skupa u subotu, 23. maja, u Beogradu povređeno 17 policijskih službenika, kao i da je 47 lica dovedeno u prostorije MUP-a, od čega je jedno lice imalo diplomatsku ličnu kartu.
Blokaderi, koji su za juče u srcu Beograda, na Trgu Slavija, najavljivali jedan od najmasovnijih skupova, pukli su kao lajsna, budući da ih je iz cele Srbije došlo nešto malo više od oko 34.000, pa su pribegli zastrašujućem nasilju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima Srbije iz Kine, gde na poziv kineskog predsednika Si Đipinga boravi u zvaničnoj poseti od 24. do 29. maja.
Svojim tvitom Ana Brnabić koncizno i jasno je poručila u kojem smeru ide Srbija, te poslala poruku blokaderima da ima onih koji drugačije misle i da na to imaju pravo.
Dramatična ispovest Andrijane (24) sa sezonskog rada u Tivtu šokirala je javnost nakon što je otkrila kako ju je cimer, u kojeg je imala beskrajno poverenje, namamio u zamku.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali istakao je da srpsko kolo zaigrano na Velikom kineskom zidu predstavlja veliku čast za srpsku delegaciju, predsednika Aleksandra Vučića, kao i za celu zemlju, njenu kulturu i tradiciju.
Javno komunalno preduzeće "Gradska čistoća" Beograd najoštrije osuđuje varvarsko i destruktivno ponašanje učesnika jučerašnjeg protesta u Beogradu koje je ostavilo tragove do sad nezapamćenog haosa i rušenja po ulicama Beograda.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da su svi koji su povezani sa ubistvom na Senjaku uhapšeni u rekordnom roku i da država mora da pokaže da nema zaštićenih.
Nakon brutalnog napada na mladiće kod poznatog splava u Bulevaru vojvode Bojovića, beogradska policija je oko sat vremena nakon ponoći proglasila akciju "Vihor".
Muškarac Z.A, koji je teško povređen u incidentu na Pešteri, nalazi se u komi i životno je ugrožen, saznaje se iz izvora bliskih istrazi. Prema dosadašnjim informacijama, do sukoba je došlo zbog dugotrajnog spora oko zemlje, odnosno međe, u selu Boroštica kod Tutina.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo je otvorio pitanje Grenlanda, objavivši na društvenoj mreži Trut soušal sliku generisanu veštačkom inteligencijom na kojoj se nadvija nad arktičkim ostrvom, uz poruku: „Zdravo, Grenlande“.
Rusija je potvrdila da je u masovnom napadu na ciljeve u Ukrajini korišćena balistička raketa „Orešnik“, čime su okončane spekulacije koje su tokom noći pratile snimke udara i izveštaje ukrajinskih monitoring kanala.
Rat u Ukrajini mora da se zaustavi i sada je neophodno učiniti sve da se prekine spirala udara, ruševina i novih žrtava, poručio je poslanik Vrhovne rade Aleksej Gončarenko posle noćnog masovnog napada na Kijev.
Dečja internet zvezda i kreator popularnog edukativnog programa Danijel Kolman, poznat kao Danny Go saopštio je da je njegov sin Azjak preminuo u 14. godini.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Iako psi često upućuju molećive poglede dok jedemo, važno je imati na umu da mnoge namirnice koje su bezbedne za ljude mogu biti izuzetno opasne za pse.
Dejan Dragojević i njegova devojka Jovana Stojanović čekaju prvo dete, a pobednik "Zadruge 5" jednom prilikom je otkrio da je njihovo upoznavanje bilo čudno.
Učesnica "Elite 9" Sofija Janićijević ponovo se našla u centru skandala nakon što su se u javnosti pojavile nove prepiske sa četiri decenije starijim Danetom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar