23.02.2023

17:10 >> 20:40

CRNO-BELA PROPAST! Šerif ponizio Partizan usred Beograda, EVROPSKO PROLEĆE SE VRLO BRZO PRETVORILO U NOĆNU MORU!

Fudbaleri Šerifa pobedili su Partizan na gostujućem terenu rezultatom 3:1 i tako su osigurali osminu finala Lige konferencija.

Crno-beli su bolje ušli u meč, a najbolji dokaz za to je gol na samom startu meča.

Proigrarao je u 13. minutu Rikardo sjajno Kvinsiaj Meninga koji je savladao protivničkog golamana za vođstvo.

Ipak, nije dugo trajalo radovanje domaćih navijača, samo osam minuta kasnije je Šerif stigao do izjednačenja.

Siniša Saničanin je igrao rukom u šesnaestercu Partizana, a sudija je nakon VAR provere pokaza na belu tačku.

Odgvornosti se prihvatio Mamono koji je spretno "prevario" Popovića i doneo izjednačenje svom timu.

Novi šok usledio je u prvom minutu sudijske nadoknade kada je Diop iskorstio konfuznu situaciju u šesnaeastercu i pogodio je za 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Šerif je odmah uspeo da dodatno poveća prednost, a strelac je ponovo bio Diop u 46. minutu.

Do kraja meča, Partizan je bio taj koji je dominatniji terenu, vršili su presing, ipak pogotka više nije bilo.

Šteta što se evropsko proleće za Partizan završila na ovako loš način, jer je posle prvog meča delovalo kao da su na korak od osmine finala Lige konferencija.

PARTIZAN - ŠERIF 1:3 (1:2)

Golovi: Mening (13)- Mamono (21), (45+1), Diop (45+1, 46)

Stadion: FK Partizan.

Sudija:  Andreas Ekberg (Švedska)

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Saničanin, Urošević – Belić, Fejsa – Dijabate, Pantić, Menig – Rikardo.

ŠERIF: Koval – Zuhouri, Kiki, Radeljić, Kpozo – Badalo, Kjabu, Diop – Atiemven, Tapsoba, Moumounu.

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Sudija je produžio meč pet minuta

86. minut - Šansa za Partiza, lopta je išla ka Joviću, ipak on je igrao rukom

77. minut - Odlično je uposlio Rikardo Sameda Baždara koji se odlučio za šut, ipak odbranio je Koval

67. minut - Prošao je Mening dva igrača, sad je pokušao da progira Dijabatea u šesnaestrcu, ali odmah su reagovali defanzivci Šerifa

63. minut - Šansa za Šerif, šutirao je Radeljić, ipak nije bio precizan kapiten moldavskog tima, tako da je lopta otišla pored gola

56. minut - Pokušava Partizan na sve način da dođe šanse, ipak još nema konkretnih prilika

46. minut - Odmah je Šerif stigao do novog gola. Partizan gubi 3:1, ponovo je strelac Muhamed Diop. Nisu uspeli da iskontrolišu loptu igrači Partizana, a Diop je posstigao gol sa 20-tak metara

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+3 - Opet je Diop šutirao sa distance, ali je ovoga puta Popović izbacio loptu u korner.

45+1 - Šerif je poveo u Begoradu! Konfuzna situacija je bila u šesnaestercu Partizana, odlično se snašao Diopu i uputio loptu u gol

44. minut - Pogrešio je Fejsa u odbrani, ali intervenisao je Saničanin

39. minut - Lopta je stigla do Meninga, imao je Dijabatea u sredini, ipak okliznuo se prilikom ubačaja, tako da je lopta zavrsila kod protivničkog golmana

34. minut - Šerif se oslobodio nakon izjednačujućeg gola i sada pokušava da kroz pas igru još jednom naudi crno-belima. Ipak još uvek ništa od konkretne realizacije

28. minut - Prvi žuti karton za Šerif. Kapiten moldavskog tima Stjepan Radeljić imao je neoprezan start nad Dijabateom i zato je propisno kažnjen

21.minut - Sigurno je je šutirao Mamono, pogrešio je stranu Popović, rezulatat je 1:1

20. minut - Penal za Šerif! Saničanin je igrao rukom, nakon VAR provere sudija je pokazao na belu tačku

13. minut - Gooool! Odlično je uposlio Rikardo Meninga, njegov saigrač je iskoristio šansu u šesnaestercu, poslao je snažan šut i savldao golmana Kovala

4. minut - Velika šansa za Partizan! Odličan prodor je imao Kvinsi Mening dodao je Rikardu, ali fenomenalno je reagovao klizećim startom Stjepan Radonjić

1. minut - Utakmica je počela

18.00 - Navijači su stigli ispred severne tribine i skandiraju protiv uprave crno-belih.

17.30 - Nekoliko stotina navijača Partizana okupilo se u 17 časova ispred južne tribine kako bi prpotestovali protiv čelnika kluba jer su nezdovoljni radom uprave crno-belih.

17.10 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Partizana i Šerifa u Ligi konferencija