Svesrpski sabor i u Humskoj! FK Partizan potpisao saradnju sa Rudarom iz Prijedora! (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Fudbalski klub Partizan danas je u okviru Svesrpskog sabora potpisao ugovor o saradnji sa fudbalskim klubom Rudar iz Prijedora, a ceremonija je upriličena na stadionu u Humskoj.
Šampion Srbije, fudbalski klub Crvena zvezda, potpisao je danas ugovor o saradnji sa Slavijom iz Istočnog Sarajeva, a ceremonija je upriličena na najvećem srpskom stadionu "Marakani".
Sporazum o saradnji potpisali su generalni direktor Partizana Miloš Vazura i potpredsednik FK Rudar iz Prijedora Zoran Šormaz. Partizan se danas oglasio i na društvenim mrežama uz poruku: "Jedan narod, jedan sabor, Srbija i Srpska".
"FK Partizan i FK Rudar iz Prijedora potpisali su sporazum o saradnji koji podrazumeva razmenu i podršku na svim nivoima, od rada sa decom i omladinske škole do organizacije fudbalskih kampova i edukacije. Predstavnici FK Rudar iz Prijedora - potpredsednik UO Zoran Šormaz, direktor kluba Milan Despotović, sekretar Petar Krajišnik i član uprave Nemanja Vujković, učesnici su "Prvog Svesrpskog sabora“ pod nazivom "Jedan narod, jedan sabor - Srbija i Srpska" uz učešće predsednika Republike Srbije - Aleksandra Vučića, predsednika Republike Srpske - Milorada Dodika, zvaničnika najviših institucija Republike Srbije i Srpske, kao i predstavnika Srba iz regiona i velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve", saopštio je Partizan.
Predsednik košarkaškog kluba Partizan Ostoja Mijailović gostujući na podkastu "Telcast" govorio je o brojnim temama vezanim za ekipu iz Humske, a tom prilikom otkrio je da je već u pregovorima sa nekim ozbiljnim košarkašima.
Danci su bili evropski prvaci u vreme kada sam igrao u Silkeborgu. Uvek su imali dobru ekipu i pojedince, ali ono što je jako važno znati i oni, kao i svi Skandinavci, su ozbiljna ekipa, reprezentacija koja gaji taj timski duh i u svakoj utakmici daju 120 odsto svojih mogućnosti bez obzira na kvalitet tima protiv koga igraju. Oni 90 minuta ginu na terenu i to im je najveća vrlina. Na EP u Nemačkoj moramo da ih napadnemo njihovim oružjem – kaže Slobodan Marović, fudbaler iz generacije Crvene zvezde koja je 1991. osvojila Kup šampiona.
08.06.2024
12:10
Podsetimo, danas se u Beogradu održava prvi Svesrpski sabor, a učešće su uzeli i najveći srpski fudbalski klubovi. Delegacije ekipa iz Republike Srpske obišle su stadione u Ljutice Bogdana, Humskoj, kao i u Novom Sadu.
Očekuje se da klubovi koji su potpisali ugovore učestvuju u zajedničkoj saradnji vezanim za omladinske škole i prve timove, a očekuje se da u nekom predstojećem periodu odigraju u prijateljske utakmice. Partizan i Rudar imali su uspešnu saradnju i u prošlosti, pa su u nekoliko navrata igrali i prijateljske mečeve.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Takozvani kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti i njegovi saradnici opet maštaju otvorenih očiju, a u snove uvlače predsednika SAD Donalda Trampa.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
U Kelnu se traže kandidati spremni da 100 dana provedu u potpunoj izolaciji – i to za 23.000 evra. Nemački centar za vazduhoplovstvo i svemir (DLR), u saradnji sa ESA, pokreće studiju “SOLIS100”, koja simulira uslove dugotrajnih svemirskih misija na Mesec i Mars.
Petogodišnji dečak iz Hagena izazvao je požar i štetu od čak 30.000 evra nakon što mu je majka dala prskalicu da se igra, saopštila je policija Severne Rajne-Vestfalije.
Francuski predsednik Emanuel Makron zapretio je uvođenjem tarifa Kini u narednim mesecima, ukoliko Peking ne smanji trgovinski deficit sa Evropskom unijom, prenose danas francuski mediji.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar