• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

27.07.2023

13:14

Licemeran potez Amerikanaca! Novak grmi sa "Tajms skvera", navijači osuli paljbu

EPAIMAGES

Tenis

Licemeran potez Amerikanaca! Novak grmi sa "Tajms skvera", navijači osuli paljbu

Podeli vest

Vimbldon je nedavno pokušao da ponizi Novaka Đokovića, jer nije bio deo promocije turnira, dok je kod Amerikanaca, pred Ju Es open, u prvom planu.

Ju Es open se igra od 28. avgusta do 10. septembra, a promotivna kampanja je počela. U fokusu je Novak Đoković, iako nije ni igrao prošle godine u Njujorku, a šampion grend slema je Španac Karlos Alkaraz. 

Na društvenim mrežama su se pojavile promotivne fotografije. Novak Đoković je "lice turnira" na njujorškom Tajms skveru, a pozivaju se navijači da kupe ulaznice gde će upravo moći da gledaju Srbina.

Navijači su naravno iskoristili priliku da potkače Amerikance. Podsetili su da su pre godinu dana godine svi "prali" ruke od Noleta i pokušavali da izbegnu odgovornost za to što ne igra u Njujorku.  Tada su organizatori Ju Es opena, američki Teniski savez, rekli da neće tražiti izuzeće za srpskog tenisera, koji nije mogao da uđe u Ameriku jer nije primio vakcinu protiv korone.

"Sramota, sad im je potreban za prodaju ulaznica, dobrodošao je u "zemlju dobrih i hrabrih ljudi", "Licemeri, prošle godine mu nisu dali da igra, a sad ga koriste za promociju", neki su od komentara navijača Novaka Đokovića, a bilo je onih koji su pohvalili Amerikance jer nisu zaboravili srpskog asa, kao Englezi, iako je branio trofej na Vimbldonu.

 

 

 

 

Nije na odmet podsetiti,  Novak Đoković nije mogao da igra jer Sjedinjene Američke Države nisu dopuštale ulazak neameričkim državljanima koji nisu vakcinisani protiv korona virusa. Zabrana je ukinuta u aprilu. Srpski teniser nije mogao da igra Indijan Vels i Majami, ali će igrati na mastersu u Sinsinatiju i na poslednjem grend slemu u sezoni. 

 

 

 

Novak će imati šansu da osvoji četvrti Ju Es open. odnosno 24. grend slem u karijeri. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!
Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!

Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.

17.03.2026

21:49 >> 21:53

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set