NE MOŽEMO NIGDE, POTPUNO SMO NEMOĆNI! Dramatična situacija u Tisovici, meštani odsečeni od sveta - Reka odnela mostove

RINA

11:33 Srbija 0

Informer.rs/Rina | 24. 01. 2023.

"NE MOŽEMO NIGDE, POTPUNO SMO NEMOĆNI!" Dramatična situacija u Tisovici, meštani odsečeni od sveta - Reka odnela mostove

Poplavni talas se povukao, a osim u Prijepolju i Priboju pravu pustoš iza sebe ostavio je u nekoliko sela u okolini Nove Varoši. Najkritičnije je u Tisovici, gde je nabujala reka odnela mostove preko istoimene reke i mešane ostavila odsečene od sveta

- Ne možemo nigde. Deca nisu mogla da odu u školu, a od sveta je odsečeno oko tridesetak kuća. Ovo je već dugogodišnji problem, jer Tisovica kad nabuja odnese te cevi koju su posavljene u reku u služe kao most. Mi smo potpuno nemoći - kažu meštani Tisovice.

Pred naletom bujičnih poplava na reci Tisovici, koja svake godine zadaje velike muke, uništeno je šest mostova.

Predsednik opštine, Radosav Vasiljević, istakao je da na sve načine pokušavaju da pomognu ugroženim meštanima. Radi se na sanaciji porušenih mostova kako bi u naredna dva dana bili popravljeni, a meštani dobili najkraću vezu. Oni sada imaju alternativne, zaobilazne pravce koje mogu da koriste ali je na taj način put do škole ili grada višestruko duži.

- Svim kućama izlazimo u susred, kada su hitni slučajevi, gde ljudi pozovu. Moramo znati da ne može se preko noći sanirati sve što je ovo nevreme izazvalo. Mi ćemo sa našim ekipama sve vratiti u pređašnje stanje u najkraćem vremenskom periodu. Meštani Tisovice nisu jedini koji su usled naleta bujičnih poplava ugroženi. Meštani sela Mašovići takođe izgubili su vezu sa centrom opštine. Reke u ovom perodu divljaju i mnogo štete nanose na putnoj infrastruturi, rekao je Vasiljević.

RINA

Sneg na Zlatiboru

Sva sela u novovaroškoj opštini od jutros su se osvanula su pod debelim snežnim pokrivačem. Iako se sneg koji je nedavno pao, još uvek se nije otopio, sada je palo još dodatnih 20 centimetara, pa na pojedinim planinskim prevojima ima snega i preko pola metra.

- Mi smo agnažovali sve naše službe kako bi na teritoriji grada, ali i na seoskom području funkcionisalo nesmetano. Grad se čisti svakodnevno, dok se u udaljenim selima čisti po prioritetima i ukoliko ovako nastavi da pada moraćemo sve naše ekipe koje su u pripravnosti da uključimo, ali i da delimo raonike kako bi meštani čistili nekategorisane puteve - kaže Radosav Vasiljević, predsednik opštine Nova Varoš.

Tokom noći na Zlatiboru i preko Kadinjače je palo oko 20 cenimetara snega. Nove snežne padavine nisu prouzrokovale veće probleme u saobraćaju.

- Uspevamo da sve putne pravce držimo prohodnim. Angažovali smo više od 20 vozila koji svakodnevnom čiste puteve prvog i drugog reda i za sada nema zastoja u saobraćaju. Najviše snega palo je na prevoju Debelo Brdo koji spaja Bajinu Baštu i Valjevo, gde je palo nešto više od 15 centimetara, ali je mokar sneg koji se brzo topi i nema zastoja - kazao je Alen Mušanović iz Puteva Užice.

On apeluje da oni koji se upute ka zapadu zemlje, ne kreću bez adekvatne zimske opreme, koja u ovim danima mogla bi biti spasonosna.

Bonus video:Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.