• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/S. S.

26.04.2024

12:17

Kragujevački opštinari dali krv!

S. S

Srbija

Kragujevački opštinari dali krv!

Podeli vest

Zaposleni u Gradskoj upravi Kragujevac danas su, u organizaciji Samostalnog sindikata GU organizovali prvu od dve godišnje akcije dobrovoljnog davalaštva krvi za potrebe Banke krvi Univerzitetskog kliničkog centra u ovom gradu.

Odziv je tradicionalno dobar tako da se najčešće prikupi i par desetina boca krvi.

- Tokom godine organizujemo dve akcije, prolećnu u aprilu i jesenju u septembru. Ono što je najvažnije je da prilikom svake akcije beležimo određeni rast broja dobrovoljnih davalaca- kaže Bogdan Ćalić, predsednik Samostalnog sindikata zaposlenih u Gradakoj Upravi.

Među zaposlenima koji su ovaj dan odabrali da pokažu svoju humanost su i dvojica gradskih većnika, za sport Predrag Stevović i privredu Radomir Erić.

- Želim da ličnim primerom podstaknem ljude da dobrovoljno daju krv. Zaista malo izdvojenog vremena može da spase ili produži nečiji život - kaže Stevović.

Foto: S. S.

Gradski većnici dobrovoljni davaoci krvi

 

Radomir Erić naglašava da odazivanje na ovakve akcije smatra svojom moralnom obavezom jer je u svojoj porodici imao situaciju da je jedan život spasen isključivo zahvaljujući blagovremenoj transfuziji.

Marijana Stojanović, propagator u Banci krvi UKC Kragujevac kaže da akcija dobrovoljnog davalaštva koju godinama organizuju zaposleni u Gradskoj upravi ima višetruk značaj.

Foto: S. S.

Marija Stojanović

 

- Veoma su važne akcije koje imaju kontinuitet, to je odličan način da se pozovu i priključe i druge organizacije i tako pomognu da stanje u Banci krvi bude stabilno. Gradska uprava je zaista odličan primer - navela je ona.

Sledeću akciju dobrovoljnog davalaštva krvi Samostalni sindikat zaposlenih u Gradskoj upravi Kragujevac organizovaće u septembru.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

Tramp bez cenzure: SAD imaju pravo da deluju protiv svake pretnje
Planeta

Tramp bez cenzure: SAD imaju pravo da deluju protiv svake pretnje

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da Sjedinjene Američke Države imaju pravo da deluju protiv drugih zemalja ukoliko procene da postoji pretnja po njihovu bezbednost i ponovio da ga u takvim slučajevima ograničava isključivo sopstveni moral, a ne međunarodno pravo.

13.01.2026

05:30

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set