Od jutros se na jednom od štandova na Širokoj čaršiji u Leskovcu na ražnju vrteo vo! Tačno je da se baš tu održava Roštiljijada, ali leskovački voz kao da je otišao u penziju.
Leskovačka Roštiljijada je praznik za sve gurmane, ali jedan "gurmanski" zalogaj može skupo da ih košta.
29.08.2024
16:16
Uz podršku trubačkog orkestra Isidora Zećirovića iz Bojnika, na prostoru između Bulevara oslobođenja i Ulice Koste Stamenkovića, kod Biblioteke, pred hiljadama gledalaca, najpre su oblikovali meso, pa pažljivo pekli na ogromnoj skari.
Najuzbudljiviji deo bilo je okretanje džinovske pljeskavice, ali ovi vrsni majstori uspeli su da je ispeku i sa druge strane.
Predrag Lazarević, Ivica Zdravković, Ljubiša Đorđević, Stefan i Bojan Cvetković još jednom su pokazali da su majstori svog zanata.
Manifestacija Dani Vranja koja se ove godine održava jubilarni, 20. put, kruna je ovogodišnjeg Vranjskog kulturnog leta. Sve do nedelje, Vranjanci i gosti ovog grada uživaće u bogatom programu.
Kragujevac bi u naredne tri godine trebalo da dobije novi sportski objekat - stadion na kome će moći da se igraju i međunarodne fudbalske utakmice.
28.08.2024
18:29
Posetiocima je, po tradiciji, "Ginisovka" podeljena i pojedena je začas.
Na društvenim mrežama nižu se čestitke za novi rekord! - E, ovo je Roštiljijada, ovo je to čime smo se ponosili kao Leskovčani, a sve ostalo, što se danas dešava, volovi na ražnju. parada pijanstva i kiča je blagi užas. Potrudimo se da Roštiljijada vrati nekadašnji sjaj i bude manifestacija gastronomije, a ne vašarište.
A ovim ljudima, majstorima leskovačkog roštilja uvek kapa dole! Bravo! - napisala je jedna Leskovačanka.
U selu Cekavica kod Lebana sa zebnjom prate vesti o zdravstvenom stanju frontmena Riblje čorbe Bore Đorđevića i mole se za njego zdravlje. Ovde je, malo je javnosti poznato, roker često dolazio, a jedno vreme je, pričaju, imao i ortački plastenik.
Ljubitelji čokolade i u Srbiji mogli bi da probaju ovaj slatkiš "obogaćen" crvima i to domaće proizodnje! Ma koliko to izgledalo čudno i odbojno, u zemljama Evropske unije već se prodaje hrana sa ovim sastojkom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od jutros se na jednom od štandova na Širokoj čaršiji u Leskovcu na ražnju vrteo vo! Tačno je da se baš tu održava Roštiljijada, ali leskovački voz kao da je otišao u penziju.
Informer je došao u posed dokumenta s tajnog sastanka na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kom je prisustvovala i grupa profesora, a na kom su se oni, verovali ili ne, otvoreno bavili politikom, dogovarali izbornu kampanju i naredne blokaderske poteze.
Arapske zemlje Persijskog zaliva uputile su Iranu poslednje upozorenje zbog napada na njihovu teritoriju i zapretile odgovorom ukoliko se udari nastave, izjavio je ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan.
Ustaše su 1942. godine masakrirale civile na obali Drine dok su pokušavali da izbegnu u Srbiju. Danas se obeležava 84 godine od ustaškog masakra 6.000 srpskih civila u Starom Brodu.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Dečak ubica, Kosta K. (15) koji je 3. maja pre dve godine ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ " Vladislav Ribnikar" , po drugi put će svedočiti na suđenju svojim roditeljima u sredu 25. marta.
Ogroman spisak zločina vezuje se za Vojislava Raičevića, poznatijeg kao Voju Amerikanca, zbog čega ga smatraju i najvećim ubicom beogradskog asfalta. Kažu da tako bogat dosije nemaju ni Sretko Kalinić, ni Željko Maksimović - Maka.
Osumnjičeni S. M. se tereti zbog pokušaja ubistva a B. S. zbog pomaganja u zločinu, tokom sukoba u Šafarikovoj ulici u Novom Sadu, zbog čega im je određen pritvor.
Nakon tri nedelje sukoba, administracija Donalda Trampa započela je razgovore o sledećoj fazi rata i mogućim mirovnim pregovorima sa Iranom, navode američki izvori.
Zamenik kubanskog ministra spoljnih poslova Karlos Fernandes izjavio je da se kubanska vojska sprema za mogućnost vojne agresije SAD i da bi bilo naivno od strane kubanskih lidera da ignorišu mogućnost sukoba.
Iran je zapretio potpunim zatvaranjem Ormuskog moreuza ukoliko američki predsednik Donald Tramp sprovede pretnje o napadima na iranska energetska postrojenja.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Muzički i bračni par Ivana Pavković i Petar Mitić pre nekoliko meseci našli su se u centru skandala zbog lapsusa o neverstvu, a pevačica je sad progovorila o tome.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar