Počinju Dani ludaje! U subotu glavno takmičenje - da li će neko doneti bundevu težu od 865,5 kg?
Podeli vest
Najveća gostinska soba Evrope, kako Kikinđani zovu svoj grad tokom tradicionalne turističko-gastronomske manifestacije "Dani ludaje", otvoriće širom svoja vrata od 19. do 22. septembra.
Stotinak mladih koji sa porodicama žive širom Evrope imali su priliku da u rodnom mestu tvorca našeg pisma, Vuka Stefanovića Karadžića, poprave veštinu pisanja azbuke, ali i da na jedinstven način upoznaju običaje Srbije.
Meštanima sela Pridvorica kod Ivanjice divlje svinje opet zadaju glavobolje praveći im ogromne štete u njivama.
18.09.2024
11:53
Domaćice na stolove i tezge iznose slatka i slana jela raznovrsne vojvođanske kuhinje. Na tacnama su tada i banatska, bosanska, mađarska, ali i jela drugih naroda koji žive u Vojvodini.
Saobraćaj na deonici puta od Loznice ka Tršiću bio je privremeno obustavljen!
18.09.2024
11:22
Foto: M. O.
Ima i da se pojede
Karneval kostimiranih predškolaca, prodefilovaće ulicama Kikinde, potom će biti održan poznati "Kinderbal", kada se mališani sele u dvorište muzeja, a neće izostati ni popularna "Gostinska soba".
Foto: M. O.
Karneval predškolaca otvara Dane ludaje
Takmičenje za najtežu i najudžu ludaju biće deo glavnog programa ove velike manifestacije, koje se po tradiciji održava u subotu.
Narandžaste lepotice ogromnih dimenzija mere se nadomak Gradskog trga i ređaju na velikoj bini u centru grada, nakon čega sledi proglašenje pobednika.
Pred proizvođačima je težak zadatak ukoliko žele da nadmaše apsolutne rekordere najtežih i ali i najdužih ludaja.
Foto: M. O.
Tibor Kokai iz Mađarske i njegova supruga prošle godine osvojili su prva dva mesta
Da li će nekome poći za rukom da potuče rekord dvostrukog pobednika Tibora Kokaia iz Tapiosentmartona u Mađarskoj koji je prošle godine sa tikvom teškom neverovatnih 865,5 kilograma nadmašio sopstveni rekord iz 2022. godine.
Dušan Jankov iz Čuruga doneo je lane najdužu ludaju dugu 3 metra i 9 centimetara.
Jedno je sigurno, u Kikindi će četiri dana sve biti podređeno bogatim i zanimljivim sadržajima u slavu bundeve.
Od svih prijava za nasilje u porodici, za koje se žene osmele da prijave, tek trećina dolazi iz seoskih sredina. Zato je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju organizovalo program da i žene sa sela ohrabri da ne treba da ćute ako se nađu pred nasilnikom.
Draga Nerić iz Sirogojna već 40 godina vešto barata iglama i koncima! Unikatni džemperi iz njenog sela i sad se nose širom sveta, a imala ga je i kraljica Elizabeta i neke prve dame Amerike i Rusije...
Užički vatrogasno-spasilački bataljon danas je druženjem sa mališanima obeležio Dan sektora za vanredne situacije i slavu svih vatrogasaca-spasilaca Presvetu Bogorodicu Neopalimu kupinu.
Za opštinu Mali Zvornik danas je poseban dan. Danas se obeležava Dan opštine, 17. septembar, tačno osam decenija od oslobođenja teritorije opštine od nemačke okupacije u Drugom svetskom ratu i 69. godišnjica od osnivanja lokalne samouprave. Zaslužnim pojedincima i organizacijama uručena su i priznanja, a među nagrađenima je i urednik i vlasnik lista Informer Dragan Vučićević.
Lozničanka Nada Čajkovski proputovala je 3.000 kilometara biciklom za dva meseca i to kroz neke od najizazovnijih predela sveta! Od Gruzije i Rusije, preko mitskog Kavkaza, sve do kazahstanskih stepa i uzbekistanskih pustinja. Ali, ovo nije bilo obično putovanje...
Šestogodišnja Novosađanka u svom rodnom gradu, a verovatno i u celoj zemlji jedina je Metohija! Ovo ime dali su joj roditelji, kažu, ponosni na svetu srpsku zemlju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stotinak mladih koji sa porodicama žive širom Evrope imali su priliku da u rodnom mestu tvorca našeg pisma, Vuka Stefanovića Karadžića, poprave veštinu pisanja azbuke, ali i da na jedinstven način upoznaju običaje Srbije.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Ideolog blokadera i jedan od glavnih uzdanika rušilaca Srbije za takozvanu studentsku listu, profesor Milo Lompar, žestoko se ostrvio na predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), tajkuna Dragana Đilasa.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U međimurskom naselju Sitniceu četvrtak je došlo do ubistva i pokušaja ubistva, kada je Josip Oršuš (40) iz vatrenog oružja usmrtio sestru (28) svoje partnerke, dok se njegova partnerka (29) bori za život.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.
Najmanje deset osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Bezbednosni štit iznad nuklearnog reaktora u Černobilju, u Ukrajini, koji je u februaru pogođen dronom, više ne može da obavlja svoju primarnu funkciju blokiranja radijacije!
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar