Fristajl košarkaš iz Niša Strahinja Čaušević svojim bravurama ne prestaje da oduševljava svoje komšije, kao ni one koji gledaju njegove klipove.!
Ovim sportom bavi se devet godina, a sve je počelo, kaže, tako što je želeo da pored klasičnog sporta, proba i nešto drugačije.
- Počeo sam sa košarkom, a onda sam hteo da isprobam nešto novo i fristajl mi je pao na pamet. Znao sam da postoji fristajl fudbal, pa sam onda istraživao kakva je situacija sa košarkom. Nije bilo ničega na internetu, ali sam od prijatelja na društvenim mrežama dobijao savete, šta, kako, ali sam nekako sve sam kreirao...- priča Strahinja.
Izađete sa loptom na teren i onda korak po korak, kaže.
- Hteo sam da budem inovativan, prvo sam počeo da vrtim loptu na prstu, to je trajalo dve godine, onda sam shvatio da je potrebno nešto novo, došli su trik šutevi koji su mi i sad najzanimljiviji - govori Čaušević za Informer.
U početku je na terenu provodio po pet, šest sati dnevno a sad mu je, dovoljno i do dva sata.
Kad on poleti za loptom, u trku napravi kolut napred, vešto sačeka loptu i baci na koš - retko kad omane!
Na naše aplauze i divljenje, odgovara osmehom:
- Ljudi ne mogu ni da zamisle koliko je vremena potrebno da odradimo pojedini trik, koliko je sve zahtevno i teško, jer svaki put radi druga grupa mišića!
Između klasične košarke, basketa, koji je sve atraktivniji i zanimljiviji i fristajl košarke, Strahinja je uvek za fristajl.
- To je poseban sport, umetnost! Igra bez granice, mašta, muzika i akrobatika. Nema pravila, koraka, nošenih, duplih, ništa.! Sve je dozvoljeno i onako kako mašta kaže - objašnjava ushićeno.
Najčešće vežba na terenu koji se nalazi pored zgrade u kojoj je odrastao, a koji je nekada vrveo od dece.
- Zanimljivo je klincima ovo što radim, ali nažalost dođu, probaju, shvate da je teško i odustanu. Razumem ih donekle jer i sam znam koliko je teško i meni dan danas. Bilo je i kod mene dana kada sam hteo da odustanem, najčešće kada želim da uradim nešto i to ne ide baš najbolje. Ali, nisam - zaključuje Strahinja.
Fristajl košarka je najzastupljenija je u Kini i Japanu gde je i nastala, a u Evropi je, reklo bi se, tek u početnoj fazi.
Od svih prijava za nasilje u porodici, za koje se žene osmele da prijave, tek trećina dolazi iz seoskih sredina. Zato je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju organizovalo program da i žene sa sela ohrabri da ne treba da ćute ako se nađu pred nasilnikom.
Draga Nerić iz Sirogojna već 40 godina vešto barata iglama i koncima! Unikatni džemperi iz njenog sela i sad se nose širom sveta, a imala ga je i kraljica Elizabeta i neke prve dame Amerike i Rusije...
Užički vatrogasno-spasilački bataljon danas je druženjem sa mališanima obeležio Dan sektora za vanredne situacije i slavu svih vatrogasaca-spasilaca Presvetu Bogorodicu Neopalimu kupinu.
Za opštinu Mali Zvornik danas je poseban dan. Danas se obeležava Dan opštine, 17. septembar, tačno osam decenija od oslobođenja teritorije opštine od nemačke okupacije u Drugom svetskom ratu i 69. godišnjica od osnivanja lokalne samouprave. Zaslužnim pojedincima i organizacijama uručena su i priznanja, a među nagrađenima je i urednik i vlasnik lista Informer Dragan Vučićević.
Lozničanka Nada Čajkovski proputovala je 3.000 kilometara biciklom za dva meseca i to kroz neke od najizazovnijih predela sveta! Od Gruzije i Rusije, preko mitskog Kavkaza, sve do kazahstanskih stepa i uzbekistanskih pustinja. Ali, ovo nije bilo obično putovanje...
Šestogodišnja Novosađanka u svom rodnom gradu, a verovatno i u celoj zemlji jedina je Metohija! Ovo ime dali su joj roditelji, kažu, ponosni na svetu srpsku zemlju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od svih prijava za nasilje u porodici, za koje se žene osmele da prijave, tek trećina dolazi iz seoskih sredina. Zato je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju organizovalo program da i žene sa sela ohrabri da ne treba da ćute ako se nađu pred nasilnikom.
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Lider "Srpskih suverenista" Vukša Dragović izneo je danas šokantne podatke Narodne Banke Srbije koji razotkrivaju razmere delovanja takozvane "NVO hidre" u našoj zemlji.
Politički analitičar Uroš Piper javno je raskrinkao i prozvao Slobodana Georgieva, blokaderskog urednika trovačnice Nove S, uputivši mu brutalnu poruku na društvenoj mreži Iks.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ugostio je večeras ministarku unutrašnjih poslova Namibije Lusiju Ipumbu na svečanoj večeri, nakon što su danas u Beogradu potpisali važan Memorandum o razumevanju koji predviđa najviši nivo saradnje u borbi protiv organizovanog kriminala i međunarodnog terorizma.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 16.50 časova na Smederevskom putu, u Ulici Aleksandra Kostića, sudarila su se dva putnička automobila.
Crnogorska policija vrši pretese na teritoriji Podgorice i Kolašina tragajući za odbeglim bivšim policajcem Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Službenici policije Crne Gore uhapsili su B.E. (21) iz Bara i P.I. (42) iz Srbije zbog prekoračenja dozvoljene brzine na auto-putu, gde je ograničenje 100 kilometara na sat, saopšteno je iz Uprave policije.
Crnogorska policija vrši pretres na teritoriji Podgorice i Kolašina u potrazi za odbeglim Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe "kavačkog" klana Radoja Zvicera, koji je na suđenju za šverc kokaina.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušano je troje osumnjičenih zbog postojanja osnova sumnje da su 2. avgusta 2026. godine po prethodnom dogovoru, zajednički učestvujući u radnji izvršenja, iz koristoljublja lišili života oštećenog R.G.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih vrućina organizmu je potrebno više tečnosti, a mnogi posežu za osvežavajućom limunadom. Ipak, stručnjaci ističu da čaj može biti još bolji izbor. Osim što rashlađuje kada se pije hladan, ledeni čaj pruža i brojne zdravstvene koristi.
Uz veliki broj rasa različitih veličina i karaktera, izbor pravog ljubimca nije uvek jednostavan. Jedna od rasa koja se često ističe kao dugovečna i nezahtevna za držanje jeste engleski toj španijel.
Rijaliti zvezde Uroš Stanić i Sanja Grujić poslednjih dana privlače pažnju zajedničkim trenucima koje dele sa pratiocima, a sad su uhvaćeni golišavi na plaži.
Doktorka Nada Macura nije krila zaprepašćenje i ogorčenje zbog, kako tvrdi, neproverenih informacija i vesti da ulazi u "Elitu 10", te je za Informer sve oštro demantovala.
Tokom rasprave u kojoj se pominjala pesma "Beograd", Svetlana Ceca Ražnatović šokirala je javnost izjavom da je zapravo ona napisala taj stih, a ne Dino Merlin.
Kamera Informera zabeležila je sinoć patriotski trenutak večeri, kada je pevačica Jovana Tipšin izvodila pesmu "Veseli se, srpski rode", a Dragan Stanković sa sinom razvio srpske zastave!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.