Velika Britanija zabranila je korišćenje opreme kineske kompanije Huavej za gradnju britanske 5G mreže, a Kinezi imaju rok do 2027. godine da uklone dosada ugrađenu opremu
Ranije je britanski ministar za digitalna pitanja Oliver Dauden saopštio da odluka Velike Britanije da dozvoli Huaveju ograničenu ulogu u izgradnji 5G mreže “nije uklesana u kamenu”, a u britanskim medijima objavljene su tvrdnje da su američke sankcije protiv Huaveja imale "ozbiljan uticaj" na tu kompaniju i da oprema telekomunikacione firme sadrži "nepouzdane tehnologije".
Još uvek nije jasno kako će ovo uticati na razvoj ovih mreža, budući da ova kineska kompanija proizvodi skoro 30% neophodne opreme.
UK mobile providers must remove all Huawei’s 5G kit from their networks by 2027, government announces https://t.co/jcVg3Ydhiq
London je bio pod velikim pritiskom Vašingtona od februara, kada je Džonsnon najavio da će Ujedinjeno Kraljevstvo pod određenim uslovima dopustiti Huaveju da učestvuje u izgradnji 5G infrastrukture u zemlji.
Izvesni Dragan iz Novog Sada verovatno će ući u najužu konkurenciju za prevaranta godine jer je preko interneta oglasio da prodaje 'kremu protiv 5G mreže'?!? I to samo za 5.000 dinara
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izvesni Dragan iz Novog Sada verovatno će ući u najužu konkurenciju za prevaranta godine jer je preko interneta oglasio da prodaje 'kremu protiv 5G mreže'?!? I to samo za 5.000 dinara
Svet maršira u pakao, nalazimo se na pragu eskalacije rata u Ukrajini i ozbiljne energetske krize, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za švajcarski 'Veltvohe'!
Iranski general Abolfazl Šekarči rekao je da je Vašington upotrebio svaku sposobnost, svako oružje i svaku prognozu koju je imao u zalihama za treći svetski rat kako bi se obračunao s Iranom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se odmah nakon što je građanima Srbije saopštio važnu vest tokom gostovanja na RTS-u - da su Sjedinjene Američke Države (SAD) ukinule carinske tarife od 35 odsto na robu i usluge iz naše zemlje.
Društvene mreže gore nakon emitovanja, najblaže rečeno, jezive emisije teoretičara zavere Dejana Lučića, u kojoj je gostovala ostrašćena blokaderska tužiteljka Jasmna Paunović, inače druga na blokaderskoj listi za predstoje izbore, gde je ona iznela gomilu gnusnih laži i izmišljotina na račun predsednika Srbije Aleksandra Vućića i njegove porodice.
Blokaderi ne biraju sredstva da svaki razvojni projekat pretvore u jeftinu političku rijaliti predstavu a najnoviji dokaz za to viđen je u Nišu na javnoj raspravi o novom planskom rešenju za Borsku ulicu, gde su stručnjaci predstavili vrhunski plan u interesu naroda, dok su se opozicioni odbornici usredsredili jedino na to kako da naprave skandal i uzbune građane.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra svečanosti povodom promocije najmlađih oficira Vojske Srbije u kasarni "General Jovan Mišković" na Banjici.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali oglasio se na svom Instagram profilu povodom odluke američke administracije da carinske tarife za robu iz Srbije budu snižene na nula odsto, dok traju razgovori između dve strane.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na RTS-u o aktuelnoj energetskoj situaciji, snabdevanju gorivom, razgovorima sa Rusijom i Mađarskom, kao i izazovima koji utiču na tržište energenata, i istakao da građani ne moraju da brinu, iako situacija nije nimalo laka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući večeras na RTS-u, istakao je da je Srbija vodila intenzivne razgovore sa američkom administracijom o trgovinskim pitanjima.
Na sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke "nisan" zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
U naselju Boljevci večeras se dogodila prava drama kada su dva psa rase "doberman" napala sedamnaestogodišnju devojčicu I. K. (17) i nanela joj teške ujedne rane.
Poznati su novi detalji jezive saobraćajne nesreće koja se dogodila večeras na auto-putu A3 kod Lužana u Hrvatskoj, u kojoj je poginulo četvorogodišnje dete.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Mnogi se pitaju zašto njihov omiljeni parfem nestane već posle nekoliko sati. Tajna dugotrajnog mirisa često nije u količini parfema, već u načinu na koji ga nanosite i čuvate.
Opština Ub proteklih dana s pravom nosi titulu epicentra najbolje zabave i tradicije! Tradicionalna manifestacija Ubske večeri i ove godine je ispunila sva očekivanja, pretvorivši ovaj šarmantni grad u pravu oazu radosti, pesme i vrhunskih kulturnih dešavanja.
Kristina Spalević najavila je da će otkriti detalje iz privatnog života i raskrinkati svog bivšeg supruga Kristijana Golubovića, iznevši tom prilikom niz ozbiljnih optužbi na njegov račun.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.