Predsednik Južne Koreje Mun Džae-in izjavio je danas da postoji potreba zabrane konzumacije psećeg mesa u vreme dok se u toj zemlji vodi rasprava o ovoj kontroverznoj praksi, ali i raste svest o pravima životinja
Rojters navodi da iako više nije uobičajeno kao ranije, pseće meso u Juznoj Koreji uglavnom jedu stariji ljudi, a poslužuje se u nekim restoranima i može se kupiti na određenim tržnicama.
Predsednik je to izjavio nakon što ga je premijer Kim Bu-kjum obavestio o naporima koji se tiču poboljšnja postupanja sa napuštenim životinjama i obaveznom sistemu registracije pasa.
- Nakon brifinga, rekao je da je došlo vreme da se pažljivo razmotri uvođenje zabrane konzumacije psećeg mesa - izjavila je portparolka predsednika Muna.
Ovo je prvi slučaj da predsednik uopšte uzme na razmatranje ovakve vrste zabrane, što će verovatno dati novi zamah raspravi o tome da li da se prekine sa praksom korišćenja psećeg mesa za ishranu.
Grupa za žastitu životinja apelovala je na državu da zatvori restorane i pijace na kojima se prodaje pseće meso.
Foto: Tanjug
Predsednik Mun Džae-in
Anketa koju je sprovela grupa za zaštitu životinja "Aware", i koja je objavljena ovog meseca pokazala je da 78 odsto ispitanika veruje da bi trebalo zabraniti proizvodnju i prodaju mesa pasa i mačaka, a 49 odsto njih je podržalo zabranu konzumiranja.
Ipak, drugo istraživanje koje je sprovela anketna kompanija "Realmeter" pokazala je da su ljudi podeljeni oko toga da li vlada treba da zabrani konzumiranje psećeg mesa, iako je 59 odsto njih podržalo zakonska ograničenja po pitanju klanja pasa za ishranu ljudi.
Sa druge strane, prodavci psećeg mesa insistirali su na pravu na svoje zanimanje, rekavši su da su na ovaj način njihovi životi u opasnosti.
Meštani čačanskih sela sa leve obale Zapadne Morave, Bečnja, Bresnice, Mojsinja, Ostre i drugih strahuju od krađa u svojim domaćinstima, jer je poslednjih nedelja učestalo trovanje vlasničkih pasa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Meštani čačanskih sela sa leve obale Zapadne Morave, Bečnja, Bresnice, Mojsinja, Ostre i drugih strahuju od krađa u svojim domaćinstima, jer je poslednjih nedelja učestalo trovanje vlasničkih pasa
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Veselina Milića zbog postojanja opravdane sumnje da je izvršio krivična dela Neprijavljivanje krivičnog dela i i krivično delo Falsifikovanje službene isprave.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je na televiziji Pink i govorio o portalu "Ko si, bre, ti", stanju u državi, savezu Zagreb-Tirana-Priština, izborima...
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa tajnog sastanka blokadera iz kog je jasno da zgubidani više ne znaju gde udaraju.
Predstavnici Unije mladih Srpske napredne stranke Niš podneli su danas u Gradskoj opštini Medijana zahteve za informacije od javnog značaja, kako bi javnost napokon dobila odgovor ko je i po kom osnovu odobrio korišćenje sale Skupštine te gradske opštine za konferenciju i političku promociju Dragana Milića i lidera opozicionih političkih stranaka.
Svetski mediji bruje o dramatičnom incidentu koji se dogodio na letu kompanije Rajan er iz Grčke ka Nemačkoj, kada je, prema lokalnim izveštajima, 61-godišnji državljanin Srbije umalo ispao iz aviona nakon što je tokom leta došlo do oštećenja prozora i nagle dekompresije kabine.
Sistem za brzu razmenu informacija o nebezbednim proizvodima RAPEX, izdao je upozorenje o neispravnosti proizvoda namenjenog bebama te o hitnom povlačenju istog iz prodaje usled rizika od gušenja.
Srbin (61), koji je umalo ispao iz aviona, trenutno je svestan, ali u stanju šoka i podvrgava se testovima kako bi se procenilo njegovo stanje. Sigurne smrti da je spasila supruga.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Saše Vukovića zbog postojanja opravdane sumnje da je 12. maja 2026. godine na podmukao način lišio života oštećenog Aleksandra Nešovića u restoranu "27", kao i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Milan M. (25) poginuo je sa svojim drugom Đorđem M. (24) u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u naselju Šangaj u Batajnici, kada je kvad kojim su upravljali sleteo u kanal.
Pripadnici policije uhapsili su U. M. iz Šapca i M. M. sa Uba zbog sumnje da su učestvovali u pokušaju ubistva Milana Ostojića, poznatijeg pod nadimkom Sandokan, koji se dogodio u Šapcu.
Više od dve godine nakon brutalnog ubistva poznate dizajnerke Kristine K. K. na obali Save, nedaleko od nekadašnje Sveučilišne bolnice u Novom Zagrebu, izrečena je prvostepena presuda Leopoldu B. (50).
Na današnji dan navršava se tačno 100 godina od rođenja Pavla Vuisića, jednog od najvećih glumaca koje su srpska i jugoslovenska kinematografija ikada imale.
Salma Hajek je čak 17 puta ošamarila Benisija del Tora na snimanju filma "Divljaci", a glumac je priznao da mu zbog njene surovosti nimalo nije bilo svejedno.
Poznate holivudske ličnosti, poput Anđeline Džoli, Vudija Alena i Liv Tejlor često "prelaze granicu" s članovima svoje porodice, a za mnoge odnose se tvrdi da su "incesiodne" prirode.
Ruskinje godinama koriste jednostavan trik sa lovorovim listom. Njegova prirodna ulja tradicionalno se koriste za neutralisanje neprijatnih mirisa i vraćanje osećaja svežine tepihu, bez upotrebe agresivnih hemikalija.
Recept za faširane šnicle od tunjevine je jelo koje će vas iznenaditi pozitivno u vreme posta. Ako su vam ponestale ideje za posni ručak, ovo je idealan izbor.
Latino diva Dženifer Lopez (56) zračila je čistim glamurom dok je sinoć izlazila iz svog hotela u Parizu. Slavna pevačica i glumica pokazala je niz fantastičnih modnih izdanja tokom ovogodišnje Nedelje mode, ali je njen poslednji izlazak posebno privukao pažnju.
Nakon što je u emisiji "Demanti" otkrila da joj beba nije ukradena već preminula, bivša rijaliti zvezda Ana Ćurčić posetila je crkvu sa svojom drugaricom Zoricom Marković.
Jelena Karleuša danas je gostovala u Jutarnjem programu kod Jovane Jeremić, a osim razgovora, veliku pažnju gledalaca privukao je i njen modni izbor, kao i gola stopala!
Udovica pevača Andrije Bajića, Mala Cana nakon njegove komemoracije otvorila je dušu o svemu i priznala da joj njena porodica nije izjavila saučešće nakon njegove smrti.
Danas se održala komemoracija Andriji Bajiću u MTS dvorani gde su prisustvovali članovi njegove porodice, prijatelji i saradnici, a prvi put u javnosti su se pojavili i njegovi unuci.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.