Izraelska vojska saopštila je da je zauzela nekoliko Hamasovih vladinih zgrada u gradu Gazi, uključujući Hamasov parlament, njegov vladin kompleks i policijski štab. Tvrde i da su elitne jedinice u dečjoj bolnici Rantisi u Gaza Sitiju otkrile Hamasov kontrolni i komandni centar. U emisiji "Info jutro" na ovu temu razgovrali smo sa prof. dr Svetislavom Lutovcem, stručnjakom za bezbednost i kontraterorizam.
-Gaza više ne može da postoji- poručio je ministar finansija Izraela Bezalel Smotrič. A, "Vašington post" piše da se nazire sporazum o puštanju talaca koje drži Hamas, u zamenu za Palestince koji su u izraelskim zatvorima. Izraelska vojska zauzela je, kako je saopštila, takozvanu guvernerovu kuću u kojoj su bile smeštene kancelarije Hamasa za njegovo vojno krilo i policiju, obaveštajno odeljenje, kao i druge lokacije korišćene za pripremu napada 7. oktobra. Zauzeta je i zgrada Inženjerskog fakulteta Univerziteta u Gazi, koja je navodno služila kao institut za proizvodnju i razvoj oružja.
Stručnjak za bezbednost i kontraterorizam profesor doktor Svetislav Lutovac naveo je da je aktivnost izraelskih odbrambenih snaga izgubila sveku meru u smislu civilnih žrtava.
-Najgore od svega je to što stradaju deca. Pod ruševinama niko ne zna šta se dešava. Istina je da su zauzeli guvernerovu kuću, međutim, to je samo alibi. Danas je 40. dan. Mislim da će dugo morati da dokazuju ovakav egzodus. Čak su i Ujedinjene nacije uputile proglas. Proglašeno je da Izrael sporvodi ratne zločine, genocid i zločin protiv čovečnosti. Izraelske oružane snage zauzele su kamp Hamasa- naveo je Lutovac.
Foto: Pedja Milosavljević
Svetislav Lutovac
On je naveo da Benjamin Netanjahu Palestince poredi sa najgorim biblijskim neprijateljima Jevreja.
-Pre nekoliko dana premijer Izraela se obratio vojnicima, on je citirao neki bibiljski deo. Spomenuo je Amalek, njihovog najvećeg neprijatelja, u kontekstu da ga potpuno treba uništiti. Proklamuje se da su oni jedini deca svetlosti, a svi ostali deca tame. Niko ne opravdava aktivnosti Hamasa. Nedvosmislena je podrška SAD-a Izraela. Ovo se i dalje tretira kao lokalni sukob verske prirode. Sve bolnice u Gazi su granatirane. Granatirana je čak i pravoslavna crkva iz pretog veka, ali i džamije- ispričao je Svetislav Lutovac.
Predstavnički dom američkog Kongresa usvojio je zakonski predlog za privremeno finansiranje vlade da bi se sprečilo njeno delimično zatvaranje u petak u ponoć. Ovaj predlog ne predviđa dodatnu pomoć Izraelu ili Ukrajini, prenosi CNN , pozivajući se na zvaničnika Bele kuće.
Trener fudbalera Crvene zvezde Barak Bahar vratio se u rodni Izrael gde je, prvi put od početka rata u toj zemlji, imao priliku da se susretne sa suprugom i decom. Otvorio je dušu tamošnjim medijima, progovorio o situaciji u srpskom klubu, ali i kako podnosi to što nije u domovini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predstavnički dom američkog Kongresa usvojio je zakonski predlog za privremeno finansiranje vlade da bi se sprečilo njeno delimično zatvaranje u petak u ponoć. Ovaj predlog ne predviđa dodatnu pomoć Izraelu ili Ukrajini, prenosi CNN , pozivajući se na zvaničnika Bele kuće.
Neviđeni skandal i potpuno pomračenje uma blokaderke koja se predtsavlja kao profesorka i nosi nalepnice "Studenti pobeđuju" u rukama, izgovara najcrnje psovke, kočijaške uvrede i kletve kakve pristojan čovek ne može ni da zamisli!
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta oštro je danas osudio skandalozne poteze i retoriku ministra odbrane Bosne i Hercegovine Zukana Heleza, poručivši da on bezobzirno zloupotrebljava smrt generala Ratka Mladića kako bi zadao novi udar na Srbiju i Republiku Srpsku.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je u Šapcu da će prekosutra biti potpisan ugovor sa kineskom kompanijom "Reliance Batteries" za izgradnju fabrike baterija u Inđiji.
Paralizovana deca prohodaju, nerotkinje dobijaju porod, a bolesnici koje su lekari otpisali odlaze zdravi - manastir Raletinac kod Rekovca jedno je od najtajnovitijih svetih mesta u Srbiji.
Kratak video objavljen na platformi "Iks" izazvao je lavinu reakcija, a poruka "Budi čovek, čak i kad misliš da niko ne gleda" rasplakala je hiljade korisnika.
Nezapamćeni skandali i grozota potresaju Katoličku crkvu nakon što je Zadarska nadbiskupija hitno suspendovala don Josipa Radića, kojem se pred sudom u Rijeci sudi zbog bezobzirnog prikrivanja stravičnog zločina nad devojkom (23).
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je L. D. zbog sumnje da je izvršio čak četiri krivična dela neovlašćenog pristupa zaštićenom računaru i mreži, kao i četiri krivična dela računarske sabotaže.
Već šest dana nije poznato gde se nalazi osumnjičeni Aleksinčanin A.S. (33) koji je prošle subote u restoranu u centru Prokuplja učestvovao u tuči, kada je teško povređen Prokupčanin M.U. (33).
Rusko vojno rukovodstvo dobilo je od političkog vrha zadatak da razradi i pripremi nekoliko varijanti moguće nove operacije prema Kijevu i Černigovu, tvrdi zamenik šefa kabineta predsednika Ukrajine i brigadni general Pavlo Palisa, pozivajući se na obaveštajne podatke potvrđene iz više izvora.
Evropa ide ka zimi sa dramatično niskim zalihama gasa, a ako se sadašnji tempo punjenja skladišta nastavi, Evropska unija bi sezonu grejanja mogla da dočeka sa rezervama na najnižem nivou od 2013. godine, dok je među trgovcima već zavladala svojevrsna „zimska panika“.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Na jednoj od najlepših na Sardiniji, Kala Kotićio, broj posetilaca ograničen je na svega 60 dnevno, mesta se moraju unapred rezervisati, a za ulazak se plaća naknada od tri evra.
Domaći kolač od samo 5 sastojaka idealan je kada vam se jede nešto slatko, ukusno i jednostavno za pripremu. Savršen je za sve prilike, posebno kada želite pravi domaći kolač bez mnogo truda.
Ako vam parfem brzo izgubi miris, možda ga ne nanosite na prava mesta. Jednostavan trik sa samo tri prskanja mogao bi da učini da omiljeni miris traje duže i ostavlja upečatljiviji trag.
U domu Dada Polumenta danas je veliki povod za slavlje, budući da pevač proslavlja svoj rođendan, a supruga Ivona raznežila je pratioce dirljivom čestitkom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.