Evopa uplašena da li će, ili neće biti rata! Makron i dalje traži da se krene ka Rusiji. Njemu su i Francuzi rekli da žele da izađu iz NATO-a. Izbori više i nisu tema, jer su rezultati već svima jasni.U emisiji "Info veče" govorili su gosti narodni poslanik SNS-a Dejan Bulatović, ministar za dijasporu Đorđe Milićević i državni sekretar Đorđe Dabić
Ministar za dijasporu Đorđe Milićević istakao je da je suština u tome da mora doći do nekakvog raspleta, a smatra da u trenutnoj situaciji Srbija treba da se okrene sama sebi.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Đorđe Milićević
-Srbija mora da se sačuva i sačuva svoju samostalnost. Ovo je period kada se svi svrstavaju. Mala Srbija je zahvaljujući predsedniku Vučiću uspela da zadrži svoju samostalnost. Srbija je na evropskom putu mnogo puta pokazala da je siguran partner. Pred nama su izazovi i iskušenja što se tiče međunarodnih odnosa. Svi ovo gledaju kao završnu fazu i rešavanje svih pitanja. Zato i imamo tolike pritiske oko Kosova i Metohije. Ili će sve članice NATO-a krenuti protiv Rusije, ili je to diplomatski trik kako bi došli do razgovora. Druga opcija je da se uključe SAD i Kina. Francuzi će reći šta misle o svom predsedniku vrlo brzo. Da li su njegovi potezi ispravni ili ne, reći će građani Francuske. Meni smeta kada mi u Srbiji imamo navijački stav. Izbori su u Americi, pa mi počnemo da se delimo ko je za Trampa, a ko je za Bajdena. Da li vi mislite da će se nakon izbora promeniti spoljna politika Amerike prema KiM? Naravno da neće- rekao je Đorđe Milićević.
Narodni poslanik SNS-a Dejan Bulatović rekao je da je predsednik Aleksandar Vučić uspeo u diplomatskom smislu čim je Zeder pristao da dođe u Beograd.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Dejan Bulatović
-Ja mislim da će mnogo zemalja, a ne samo Nemačka reagovati na situaciju na Kosovu. Narodi Evrope svhatili su da podržavaju jednog teroristu na Kosovu i Metohiji koji želi da sprovede etničko čišćenje. Srbija je na dobrom putu, mi vodimo odličnu politiku mira. Mi smo jedini garant mira u ovom regionu. Opozicija da je pametna nikada ne bi tražili sankcje. To nije njihova pamet, to je Viola fon Kramon. Oni nju gledaju kao božanstvo. Ona je prekršila sve moguće narodne konvencije. Čestitala je nekakav praznik lažnoj državi Kosovo, a onda se nije setila da Srbima čestita dan državnosti, a volela bi da ovde odlučuje šta će se raditi. Ona otvoreno radi protiv srpske države i srpskog naroda. Onima koji su išli kod nje mesto je pred sudom. Treba da im se sudi jer otvoreno traže sankcije protiv predsednika. Sram ih bilo!- rekao je Bulatović.
Državni sekretar Đorđe Dabić rekao je da naš narod ima tople emocije ka bratskom rukom narodu.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Đorđe Dabić
-To je i razumljivo kada vidimo koliko puta je Rusija bila na našoj strani. Kad se nadovežemo na neke skorije događaje, da nije bilo Rusije, mi bi bili okarakterisani kao genocidan narod. Ako vi branite menđunarodno pravo, onda možemo da se zalažemo za to da je KiM neotuđivi deo naše države. Ne možemo da se svrstamo i kažemo da podržavamo parčanje Ukrajine jer bi tako pucali sebi u nogu. U ovom sukobu ne možemo navijati ni za jednu stranu. Viola fon Kramon uvek će udariti protiv srpskih interesa kada god može. Ona se zalaže za to da se Republika Srpska ukine i da se prizna nezavisno Kosovo. Nije ni čudo što sada ona udara i po gospodinu Zederu. Svakako je sigurno da će Putin izvojevati još jedan predsednički mandat. Cilj je da izlaznost bude što veća, kako bi pobeda bila što legitimnija. Bez obzira šta vi mislili o Putinu, vi morate sesti sa njim za pregovarački sto jer njega biraju građani Rusije- rekao je Dabić.
U glavnom "Dnevniku" "Informer TV", pored svih aktuelnih tema govorila je specijalna gošća, ministarka za brigu o porodici i demografiju prof. dr Darija Kisić. Ona je govorila o pomoći porodicama sa decom obolelom od retkih bolesti.
Rusija glasa, a svi znamo šta će biti rezultat. Ipak, ne znamo šta Zapad sprema! Nebojša Berak, magistar ekonomskih nauka bio je gost "Info dana" i on je govorio o izborima u Rusiji. Njemu se u studiju "Informera" priključila i Radojka Tmušić, slavistkinja i spisateljica i pukovnik u penziji Ljuban Karan. Političar Dragan Stanojević javio se preko vajber uključenja direktno iz Moskve, kako bi komentarisao izborni proces.
Gositi "Info jutra" bili su Dragan Vasiljković iz fondacije "Kapetan Dragan" i predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev. Oni su govorili o mogućnosti izbijanja Trećeg svetskog rata.
Dmitrij Medvedev objavio je video napravljen pomoću veštačke inteligencije posle pada drona na teritoriji Rumunije i poručio evropskim državama da se pripreme za još takvih incidenata.
Dmitrij Medvedev zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije oštro je prokomentarisao zvanični stav Evropske unije o ostanku njihovih diplomata u glavnom gradu Ukrajine, uprkos upozorenjima Moskve.
Evropsku uniju i Ujedinjeno Kraljevstvo mogao bi da pogodi novi talas energetske krize, ocenio je Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i generalni direktor Ruskog fonda za direktne investicije.
Države koje računaju na finansijsku pomoć Evropske unije mogle bi da ostanu bez tog novca ukoliko otvoreno pokazuju naklonost prema Rusiji ili Iranu, poručila je šefica evropske diplomatije Kaja Kalas, piše Juraktiv.
Bugarski premijer Rumen Radev, koga protivnici nazivaju "agentom Kremlja" i "novim Orbanom", nije pozvao na prekid naoružavanja Ukrajine tokom posete Nemačkoj, prve inostrane posete na premijerskoj funkciji.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U glavnom "Dnevniku" "Informer TV", pored svih aktuelnih tema govorila je specijalna gošća, ministarka za brigu o porodici i demografiju prof. dr Darija Kisić. Ona je govorila o pomoći porodicama sa decom obolelom od retkih bolesti.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Predsednik Pokreta slobodnih građana otrčao je u Hrvatsku da, po običaju, pljuje po predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i širi laži o (ne)poverenju koju vlast u državi uživa od građana.
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Hakerski napad na platformu Phobs ugrozio je podatke oko 100.000 turista na Jadranu. Prevaranti šalju lažne WhatsApp poruke i traže doplatu za smeštaj.
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Na obilaznom putu u Čačku došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je vozilo Hitne pomoći udarilo u ženu koja je prelazila kolovoz, najverovatnije van pešačkog prelaza.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je bio besan nakon javnog odgovora ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo pismo, izveštava Tajms of Indija.
U Ankari je došlo je do talačke krize kada je otac M.D. nakon svađe sa suprugom, uz pretnju nžem, držao njihovu trogodišnju ćerku na prozoru stana, preteći da će je baciti.
Ukrajinka je biber sprejem napala policajca u pokušaju da spreči prisilnu mobilizacije svog dečka u Kijevu, objavio je u subotu ukrajinski časopis Strana.ua, objavljujući video snimak incidenta.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić na sve načine pokušali su da spasu brak, a pre dve godine posećivali su i bračnog savetnika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar