Marijan Rističević, narodni poslanik, govorio je na temu incidenata koje je opozicija pravila tokom izbornog dana prošle nedelje. On je o ovome govorio u emisiji "Info jutro" Informer TV.
04.06.2024
09:31
- Mi smo na nekim mestima imali prilično dobre rezultate. Hteli smo da pokažemo da nismo ušli u ovu koaliciju kao partija na izdisaju, već kao partija koja je poražena na prošlim izborima, ali je preživela. Ući ćemo u izvršne vlasti, što je važno za našu partiju. Prozapadna opozicija je doživela nokaut i trebaće im dosta vremena da se saberu. Ja podržavam te velike projekte, ali malo sam skeptičan oko tih stadiona. Kako stadion da se isplati, treba dosta vremena. U globalu podržavam sve, ali biću zakeralo, pogotovo po pitanju beogradskih vlasti. Voda mora biti prečišćena do te mere da može da se pije. Šangaj me 1992. godine oduševio. On je na ušću jedne reke u Tihi okean. Odmah sam razmišljao o tome kako bi bilo lepo da se na ušću Save u Dunav izgradi sve kao tamo. Treba celom obalom Dunava i Save da budu ogromna šetališta. Možda poneko neće obraćati pažnju na ono što im se čini kao sitnije stvari, zbog tih velikih projekata. Niko nikad nije čuo da strane službe finansiraju Srpsku radikalnu stranku. One imaju krizu kadrovskih struktura u prozapadnoj opoziciji. Ovi izbori su pokazali da je reč o budalama. Đilas, naravno, ima ogromne pare, ali njegov je problem što su ga otpisali i Amerikanci i Englezi. On neće biti lider prozapadne opozicije. Uzeli su Sava Manojlovića za lidera, ali oni nisu znali da je on bio doušnik BIA i rasturao opozicione redove. Njegov zadatak je bio da rastura opoziciju, a onda je prešao u ruke zapadnih službi i fondacija. Dobijao je više novca od njih od onog što je BIA mogla da mu isplati. Pošto je Koštunica često izlazio sa nekim patriotskim stavovima, socijalisti su ga forsirali da bi parirali radikalima. To im se razbilo o glavu. Drugi jun ide u prilog stabilnosti Srbije i smirivanju situacije. Nikada neću biti politički analitičar jer ja tu profesiju ne priznajem. Meni su politički analitičari i starlete isti, izmišljene profesije. Koju ideju opozicija ima, osim da služi stranim silama? - rekao je Šešelj.
Milenko Jovanov, narodni poslanik, bio je gost "Info jutra" Informer TV i tom prilikom govorio o rezultatima lokalnih izbora u Srbiji, ali i o reakciji opozicije na dotične.
Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba u Sloveniji i Aleksandar Gajović, novinar, bili su gosti Informerovog "Info jutra". Pričali su na temu incidenata koje su pripadnici opozicije danas pravili.
Milan Petričković sa Fakulteta političkih nauka i novinar Drago Delić bili su gosti "Info jutra" Informer televizije. Tema na koju su govorili je bio upad Radomira Lazovića u kol-centar Srpske napredne stranke u Sportskom centru Banjica, ali i drugi incidenti u režiji opozicije koji su se desili ovog prepodneva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Danas smo svedoci još jednog blokaderskog maltretiranja građana ali ovog puta svoje nasilje sprovodili su nad bolesnom bakom kojoj je zbog njih izrečena i kazna od strane policije.
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Ekonomski stručnjak Džefri Saks upozorava da bi konfiskacija 140 milijardi evra ruske imovine mogla da dovede do ozbiljnog finansijskog poremećaja u EU.
Ilon Mask, vlasnik platforme X, oštro je reagovao na kaznu od 120 miliona evra koju je Evropska unija izrekla njegovoj mreži zbog kršenja pravila o transparentnosti.
Evropski lideri tajno upozoravaju predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da bude oprezan prema američkim naporima da postignu mirovni sporazum s Rusijom, prenosi Vol Strit Žurnal.
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je novinarku Kejtlin Kolin iz Si-En-Ena zbog pitanja o povećanju troškova nove Balne dvorane Bele kuće, nazivajući je „glupom i gadnom“ i označivši Si-En-En kao „lažne vesti“.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar