Gosti "Info jutra" televizije Informer bili su profesor dr Boris Bratina sa Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici i potpredsednica Narodne skupštine Srbije Marina Raguš. Centralna tema njihovog gostovanja bili su nehumani uslovi u kojim žive Srbi na Kosmetu.
Bratina kaže da na Kosovu i Metohiji trenutno vlada šovinistička diktatura.
- Imamo situaciju potpunog aparthejda. Albanci na sve moguće načine pokušavaju da međusobno posvađaju Srbe. Na Kosovu su ostali samo Srbi koji neće da odu. Njihov stoički mentalitet je zadivljujući. Oni su snažni i na njih se vrši strahovit pritisak. Trenutno imam veliki strah i čuo sam neke priče o tome da se već govori o upadu na fakultete. Kod nas studiraju deca iz Aleksinca, Tutina, Pazara... Kad pogledate čitav proces od 99-e, vidite čitav niz prekoračenja. Vi na Kosovu ne možete da kupite ništa srpske proizvodnje. U poslednjih 12 godina se smanjio broj siromašnih ljudi, ali ono što nedostaje je sloboda ljudi. Mi smo potpuno prožeti našim neprijateljima. Napadaju nam Republiku Srpsku, Kosovo i teraju nas da uvedemo sankcije Rusiji. I devedesetih godina su oni govorili da je Kosovo izgubljeno, još pre bombardovanja - navodi Bratina.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Marina Raguš
Raguš poručuje da Priština ima veoma jake kanale putem kojih lobiraju po svetu.
- Uvek je važno razgovarati, čak i tamo gde znate šta će vas dočekati. Priština zaista ima jak kanal kad je reč o PR-u i lobiranju koji ide preko Tirane i dolazi do najjačih zemalja sveta. Princip je razgovarati sa svima dok ne dođete do rešenja. Kurti zaista jeste eksponent nekih velikih sila. Ono što je važno je da svi ovi njegovi potezi, koji predstavljaju etničko čišćenje Srba sa Kosova i Metohije, ne nailaze na osudu. Aleksandar Vučić je bio u Potočarima da se pokloni žrtvama tog užasnog ratnog zločina i umalo je bio kamenovan. Napravljena je sačekuša za njega. Jedva je izvukao živu glavu - istakla je Raguš.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i takozvani kosovski premijer Aljbin Kurti sastaće se u sredu, 26. juna u Briselu, u novoj rundi razgovora uz posredovanje Evropske unije. Šta to Kurti planira u danima pred nama? Da li će mu velike sile pomoći ukoliko odluči da promeni svoj stav? Na ova pitanja odgovore su davali Aleksandar Jerković iz pokreta "Nema nazad, iza je Srbija" i Zoran Spasić iz Centra za bezbednost i međunarodnu politiku u emisiji "Info dan" Informer televizije.
U noći između petka i subote, sat vremena nakon ponoći, u centru Leposavića, privedena su dva maloletnika, zbog, kako su potvrdili, pevanja pesama na jednom rođendanu. Tzv. Kosovska policija ih je, kažu, prskala suzavcem i primenjivala silu sve do policijske stanice. Na ovu temu za Informer govorio je Ljubomir Đurić iz Centra za nacionalnu politiku.
Privremena prištinska vlast zabranila je srpsku robu na teritoriji Kosova i Metohije pre godinu dana. Ovim povodom u "Info jutru" Informer TV govorio je nekadašnji ambasador pri Ujedinjenim nacijama Branko Branković.
Specijalno tužilaštvo takozvane države Kosova podiglo je u ponedeljak optužnicu protiv dve osobe, koje su radile u jedinoj srpskoj ambulanti u Prištini, u koju je Kurtijeva policija u januaru upala i zabranila joj rad. Oni su optuženi zbog sumnje da su se bavili "nedozvoljenim medicinskim aktivnostima". Na ovu temu za Informer, u emisiji "Info jutro", govorio je urednik portala Kosovo onlajn Miloš Garić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i takozvani kosovski premijer Aljbin Kurti sastaće se u sredu, 26. juna u Briselu, u novoj rundi razgovora uz posredovanje Evropske unije. Šta to Kurti planira u danima pred nama? Da li će mu velike sile pomoći ukoliko odluči da promeni svoj stav? Na ova pitanja odgovore su davali Aleksandar Jerković iz pokreta "Nema nazad, iza je Srbija" i Zoran Spasić iz Centra za bezbednost i međunarodnu politiku u emisiji "Info dan" Informer televizije.
Direktor američke Centralne obaveštajne agencije Džon Retklif tokom tajne posete Moskvi predložio je održavanje trojnog sastanka predsednika SAD Donalda Trampa, ruskog predsednika Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog, objavio je Aksios pozivajući se na dva izvora upoznata sa razgovorima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da su na delu dvostruki aršini u Evropi i regionu kada je reč o predstojećoj sahrani Ratka Mladića i podsetio da je general Rasim Delić, čiji su vojnici odsecali glave Srbima, sahranjen u BiH uz sve državne počasti i da se tome niko nije protivio.
Ispred prostorija Srpske napredne stranke u Užicu odigrale su se horor scene kada je jedan od blokadera, naoružan čekićem, napao okupljene aktiviste SNS i pripadnike policije!
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić danas prisustvuje svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara Dunavskog koridora, saobraćajnice koja će doprineti boljoj povezanosti istočne Srbije sa Beogradom.
Požar koji je zahvatio deo opštine Lebane je ugašen, požari na Stolovima i kod Lukova kod Vranja i dalje nisu lokalizovani, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, dok je u Deliblatskoj peščari mirno.
Ubistvo koje je potreslo Veliko Gradište i čitavu okolinu, sva je prilika da je bilo inicirano podelom imovine. U Velikom Gradištu kažu da su se B. K. i njegova sestra A. Č. posvađali oko podele imovine nakon očeve smrti u aprili mesecu ove godine.
Skladište ukrajinskih snaga sa granatama, minama, drugom municijom i dronovima nalazilo se u blizini stambenih objekata kod Kijeva, gde je posle ruskog udara došlo do katastrofalne sekundarne detonacije u kojoj je poginulo najmanje 37 ljudi, potvrdio je Volodimir Zelenski.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Više od 113.000 Rusa prešlo je za samo nedelju dana preko graničnog prelaza Verhnji Lars prema Gruziji, dok se u zemlji pojačavaju glasine da bi Kremlj posle septembarskih izbora mogao da pokrene novu mobilizaciju.
Iza funkcionisanja južnog koridora za tankere kod Omana stoji mogući tajni dogovor predsednika SAD Donalda Trampa i iranskog Korpusa garde islamske revolucije, tvrdi ruski ekonomista Mihail Hazin.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Septembar je pravo vreme za nekoliko važnih poslova u bašti, a orezivanje biljaka spada među njih. Ipak, ne treba uzimati makaze i skraćivati sve redom.
nstagram je spremio novitet koji bi mogao da obraduje sve koji često objavljuju Reels. Umesto dugog sređivanja snimaka, nova opcija omogućava da se početna verzija videa napravi za svega nekoliko sekundi.
Američka tehnološka kompanija Epl je zvanično najavila svoj tradicionalni događaj za 9. septembar, pod sloganom "Iznenadi i zablistaj" (Surprise and shine), na kome će najverovatnije biti predstavljena nova generacija ajfona, dok najveću pažnju privlači mogućnost da kompanija konačno predstavi svoj prvi preklopni telefon.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Jelena Karleuša sinoć je u okviru manifestacije "Dani šljive" održala koncert u Blacu, a više od 50.000 ljudi dočekalo je pop divu uz gromoglasne ovacije.
Tiktoker i bivši zadrugar Nenad Lazić Neca oglasio se sinoć nakon što je u njegovoj porodičnoj kući u selu Skobalj kod Smedereva došlo do jezivog nasilja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.