Poruke Denisa Bećiroviće prodrmale su region, ali su i posejale strah. On je juče ponovo otvorio lov na Srbe. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su analitičar Dragan Simić i Mijhajlo Olujić ispred Centra za društvenu stabilnost. Uživo u program javio se i Dušan Pavlović, direktor za društveno-politička istraživanja RS.
Analitičar Dragan Simić smatra da je predsednik Vučić u svom obraćanju bio previše blag.
Foto: Zoran Sinko
Dragan Simić
-Morao je biti mnogo jači i oštriji. Na osnovu ovoga što su uputili članovi predstavništva iz BiH. Meni su u srednjoj školi bili prijatelji iz Bosne i niko nije pravio razlike. Moja porodica je stalno angažovala ljude muslimanske veroispovesti koji su dolazili na naše imanje da rade. Pazilo se kada sam nosio ručak šta će da se odnese. Kada se desila ta nesreća u Bosni, te porodice su došle kod nas, pa su odatle prebačene u Požarevac, pa u Nemačku. U to vreme, a ni dan danas se u Bajinoj Bašti se ne pazi da li je neko Srbin ili musliman. Ne verujem da je neko imao neku nameru da posvađa te dve vere. Isti narod, a dve vere. To je Zapad perfidno uradio. To su radili i na Kosovu. Mi samo treba da pređemo preko nekih stvari ovde, a oni koji daju takve izjave, treba ih izbaciti iz drušva. Za šta će u Beogradu gospođa Munira Šubašić? Marš napolje!- rekao je Simić.
Mihajlo Olujić ispred Centra za društvenu stabilnost istakao je da je naša država gledana kao partnerska dokle god se povinovala slepo svemu što je dolazilo sa Zapada, odnosno u periodu između 2000. i 2012. godine.
Foto: Zoran Sinko
Mihajlo Olujić
-Kada je 2012. došlo do promene, mi smo smatrali da možemo da nastavimo proces pomirenja, ali uz poštovanje i srpskih žrtava. Tada smo mi shvatili da je to nemoguće. Premijer Vučić je otišao u Potočare kako bi pokazao da je srpska strana spremna na kompromis. Najvažnije je da narod preživi u ovom regionu a da ne odlazi u zemlje Zapada. Bila je želja da se ovaj region konačno pacifikuje, da ostane bez konflikta i žarišta koje nam kvare mogućnost da živimo normalno. To je odbijeno! Tadašnjeg premijera pokušali su da ubiju. Tada smo shvatili da nema želje za dijalogom. Zapadu je bitno da region ostane u polusukobu da oni mogu da ga kontrolišu spolja. Želja da se RS negira u svakom pogledu postoji nezavisno od toga. To je momenat kada je Srbija ustala i rekla ne. Pokazaćemo da većina sveta nije za ovo. Predsednik Vučić ide u Egipat. Egipat je glasao za ovu rezoluciju, a Egipat je naš partner- rekao je Mihajlo Olujić.
Dušan Pavlović, direktor za društveno-politička istraživanja RS objasnio je istorijsku perspektivu svih današnjih događaja.
Foto: Informer printscreen
Dušan Pavlović
-Kada govorimo o ratovima devedesetih godina, jako je važno da to posmatramo u kontekstu. Predstavnici sila bi voleli da nam hirurški odvoje sukobe devedesetih od Drugog svetskog rata. To je nemoguće. Cepanje srpskog naroda krenulo je od Berlinskog kongresa. Austrougarska je izmislila projekat Bosna i stvaranje bošnjačke nacije. Tih godina u Mostaru koji je bio kulturni centar srpkog naroda. Taj projekat je nastavila Nemačka nakon razbijanja Austrougarske. 1993. godine u Sarajevu se stvara bošnjačka nacija. Ona je radikalna i ima za cilj stvaranje islamske države u Evropi. Njima treba u tom trenutku bošnjački projekat da bi ga upotrebili za razbijanje srpskog naroda. Zbog toga ste juče svedočili nečemu što je nekoga možda iznenadilo. Bošnjački projekat jeste islamistički, ali treba da bude sluga evroatlantista, pa je zato i antisrpski- rekao je Pavlović.
Izuzetno teške poruke pune mržnje čuli smo juče iz Potočara. Govor Denisa Bećirovića nije bio ništa novo. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Nenad Stevandić, predsednik narodne skupštine RS i narodni poslanik Dejan Bulatović. Emisiji se priključio i Saša Milovanović, direktor "Srpskog telegrafa".
Bećirović je u svom govoru optužio Srbiju za genocid. Time je pokazao da su mu žrtve samo sredstvo za politizaciju. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Đorđe Todorov ispred Centra za društvenu stabilnost.
Zašto se u Srebrenici izmišlja genocid, a prećutkuju se jezivi zločini nad Srbima? Samo na Informer TV videćete specijalne dokumente koji dokazuju jezive zločine Nasera Orića i njegovih koljača. Oko 12h naciji će se obratiti predsednik Aleksandar Vučić. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je narodni poslanik Marjan Ristiačević.
Jedina istina utvrđena o Srebrenici je ta da je istina obavijena maglom. Pitanje Srebrenice važno je za žrtve i porodice žrtava, ali je posebno važno za Srbe. Važnost Srebrenice prevazilazi nacionalne i regionalne granice i zato je pitanje svih pitanja puna istina o Srebrenici. Na ovu temu u emisiji "Info veče" govorili su istoričar Bojan Dimitrijević i general VRS u penziji Vinko Pandurević.
Veliki gubici ukrajinske vojske. NATO zahteva od celog sveta da ne podržava Rusiju. U Avdejevki pronađena masovna grobnica. Izraelski avioni su bacili letke sa kojima pozivaju stanovništvo Gaze da se evakuiše. Na ove, ali i druge važne svetske teme u emisiji "Rat uživo" govorili su ekonomista Vladimir Đukanović i novinar Nikola Jović. Uživo u program javila se i Biljana Šahrimanjan Obradović iz Centra za stratešku analizu koja je komentarisala poruke sa samita NATO-a, kao i novinar Vlastimir Vidić, koji je komentarisao situaciju u Nemačkoj u odnosu na sva svetska dešavanja.
Devet godina je prošlo od napada na predsednika Vučića u Potočarima. Devet godina je prošlo od pokušaja atentata i linča i čudi što skoro deceniju kasnije nema čak ni izvinjenja. Stvar je sklonjena i nikada više nije izvučena iz fioke. Na ovu temu u "Info danu" govorio je prof. dr Dragan Radenović, akademik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izuzetno teške poruke pune mržnje čuli smo juče iz Potočara. Govor Denisa Bećirovića nije bio ništa novo. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Nenad Stevandić, predsednik narodne skupštine RS i narodni poslanik Dejan Bulatović. Emisiji se priključio i Saša Milovanović, direktor "Srpskog telegrafa".
Rusija i Indija nastavljaju da produbljuju svoje strateško partnerstvo, a iz Moskve stižu poruke o visokom nivou međusobnog poverenja i saradnje. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov posebno je istakao ulogu indijskog premijera Narendre Modija.
Blokaderski mediji su još jednom iskoristili priliku da pokažu svoje licemerje i dvoličnost, ovoga puta tako što su na svim svojim medijima objavili da je odvođenje đaka na EXPO vid zloupotrebe dece.
Plan blokadera da se sruši Srbija, prizna nezavisnost lažne države Kosovo i srpski narod proglasi genocidnim, skovan je još pre tri godine, što je tada otvoreno priznala i blokaderska novinarka Danica Vučenić.
Ok, dobro je znati šta je tačno njihova 'studentsko-blokaderska' antipolitika. Da prebiju, linčuju, ubiju (zašto da ne?) sve političke protivnike, da ukinu Srpsku pravoslavnu crkvu, da priznaju lažnu državu Kosovo. Za ove tri, nesumnjivo, ključne tačke njihovog plana i programa saznali smo, evo, u prethodnih sedam dana.
Na prelazima Evzoni i Dojran jutros su zabeležene velike gužve i kolone na ulazu u Grčku, dok se na granicama u Srbiji saobraćaj odvija bez većih zadržavanja.
Manastir Beočin na Fruškoj gori vekovima privlači vernike koji pred čudotvornom ikonom Presvete Bogorodice traže utehu, zdravlje i pomoć u najtežim životnim trenucima.
U Srbiji će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima i malo toplije, a samo se u Vojvodini i u brdsko-planinskim predelima južne i istočne Srbije tek ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature od 9 do 26 stepeni.
Već dva dana učenici i roditelji OŠ "Tatomir Anđelić" u Mrčajevcima su uznemireni nakon događaja koji se u četvrtak odigrao u zgradi takozvane stare škole. Učenika sedmog razreda vršnjaci su seksualno uznemiravali za vreme nastave.
Dvojica mlađih muškaraca teško su povređena u saobraćajnoj nesreći koja se jutros oko 4 sata dogodila u Beogradskoj ulici, u kragujevačkom naselju Jabučar.
Iran je poslednjih nedelja značajno pojačao mere zaštite svojih zaliha visoko obogaćenog uranijuma, uključujući rušenje tunela i postavljanje mina na pristupnim tačkama zbog zabrinutosti od američkih operacija, izjavilo je više izvora upoznatih sa obaveštajnim procenama Sjedinjenih Američkih Država.
Predsednik SAD, Donald Tramp saopštio je u petak da je američka vojska, uz pomoć Venecuele, ubila vođu venecuelanske kriminalne organizacije Tren de Aragva, Hektora Rustenforda Gerera Floresa, poznatog pod nadimkom "Ninjo Gerero". Vest su preneli brojni svetski mediji, a potvrdu su dale i venecuelanske vlasti.
Evropska unija je u petak odlučila da otvori prvi pregovarački klaster za pristup Ukrajine i Moldavije, izjavio je predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.
Kada nemate mnogo vremena za sređivanje, viralni trik pravljenja lokni može vam pomoći da za samo nekoliko minuta napravite lepršave talase koji izgledaju kao da ste upravo izašli iz frizerskog salona.
Pisalo se da je košarkaš Miloš Teodosić navodno bio u vezi sa Jelisavetinom atraktivnom koleginicom Sofijom Rajović, a onda se ona oglasila i objasnila sve.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.