Pojavu trgovine organima u Ukrajini i sposobnost predsednika Rusije Vladimira Putina da se nosi sa pretnjama i ucenama sa Zapada, komentarisali su gosti Rata uživo pukovnik Ilija Kajtez i glavna urednica "Sputnjika" Ljubinka Milinčić.
Pukovnik Ilija Kajtez istakao je Zapad na Ukrajinu gleda kao na rezervoar organa i jeftine imovine.
- Moskva je jedina koja ima mirotvorački uticaj. Mi prisustvujemo novom stanju u svetu gde Rusi i Kinezi lete avionima tik pored Aljaske je do pre samo 20 godina bila nezamisliva. Organi kojima se trguje u Ukrajini su namenjeni Zapadu kao rezervoar koji će im omogućiti da nastave da žive u hedonizmu. Mi smo njima beskorisne izjelice koje im otimaju vazduh i hranu, jer oni smatraju da su rasa iznad svih koja treba da upravlja svetom. Oni u malom ukrajinskom detetu vide sveže organe, a problem nas slovena pravoslavaca je problem što mi gledamo ljude prema sebi. Putin pametno bira reči i zna da je na čelu jedne moćne zemlje, a ruski narod ima sreće što ih predstavlja takav čovek. Ukrajina doživljava propast, jer je neki komičar i glumac umislio svetskog lidera koji zbog svojih interesa više milionski narod uvukao u rat - rekao je Kajtez.
Foto: Masha Bandjur
Glavna urednica "Sputnjika" Ljubinka Milinčić navela je da NATO pakt smatra slabašnom organizacijom koja živi od plašenja naroda.
- Imamo podatak da su neka odvedena deca u Ukrajini vraćena roditeljima, neka deca su ostala u kampovima koje su Rusi napravili dok se ne nađu roditelji ili staratelji. Međutim u Ukrajini se dešava da decu samo odvode da im se trag više ne nađe. NATO je bezzuba alijansa koja ničemu više ne služi sem da se njihovi poglavari bogate zabluđivanjem i plašenjem naroda - rekla je Milinčićeva.
Ako su u Kijevu zaista sazreli za mirovni plan, neka pogledaju mirovnu inicijativu ruskog predsednika Vladimira Putina i savetujemo im da požure, jer Ukrajina ništa bolje od toga definitivno neće dobiti, izjavio je stalni predstavnik Rusije u Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.
Na Bliskom istoku će izbiti veliki rat između Izraela, Hezbolaha i Irana, koji bi mogao da uključi čak i Rusiju, rekao je glavni urednik Forbsa, Stiv Forbs.
Ruska vojska uništila je još jedan glavni borbeni tenk kijevskih snaga M1A1 Abrams američke proizvodnje dok je napredovao severozapadno od grada Avdejevke u pravcu Donjecka.
Nema indicija o bilo kakvom namernom napadu na teritoriju zemlje članice NATO-a, saopštio je danas portparol Alijanse, nakon što su u Rumuniji u blizini granice s Ukrajinom pronađeni ostaci ruskog drona.
Bivši predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je razgovarao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim o potrebi okončanja rata u Ukrajini, ističući vojnu moć Rusije.
Prisutnost američkog vojnog i civilnog osoblja na zapadu Ukrajine može dovesti do ozbiljnog sukoba sa Rusijom, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor na kanalu "Deep Dive" na Jutjubu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Uništavanje luke u Odesi postaje jedna od tema oko koje se u ruskoj javnosti sve otvorenije čuje nezadovoljstvo zbog načina na koji Moskva vodi rat u Ukrajini.
Evropska unija je u prvom tromesečju 2026. kupila više ruskog tečnog prirodnog gasa nego ikada ranije, i to u trenutku kada Brisel najavljuje potpuno zatvaranje vrata ruskim energentima.
Jermenija bi, ukoliko nastavi sadašnji spoljnopolitički kurs i ubrza približavanje Evropskoj uniji, mogla da se suoči sa posledicama sličnim onima koje su promenile Ukrajinu, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posetio je čuveni Moskovski institut za termotehniku i tom prilikom poslao nedvosmislenu poruku Zapadu da će Rusija nastaviti sa razvojem i modernizacijom svojih strateških nuklearnih snaga.
Državna duma Rusije usvojila je šokantan zakon koji predsedniku Vladimiru Putinu daje ovlašćenje da koristi oružane snage za oslobađanje ruskih državljana uhapšenih ili krivično gonjenih u inostranstvu.
Novi ruski raketni sistem "Sarmat", poznatiji na Zapadu kao "Satana 2", obezbedio je Moskvi tehnološku prednost od najmanje dve decenije u odnosu na SAD i NATO.
Pred očima sveta formira se nova podela uticaja između najvećih sila, dok Evropska unija sve češće ostaje van ključnih razgovora o bezbednosti, ekonomiji i budućnosti Ukrajine, piše Njuzvik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako su u Kijevu zaista sazreli za mirovni plan, neka pogledaju mirovnu inicijativu ruskog predsednika Vladimira Putina i savetujemo im da požure, jer Ukrajina ništa bolje od toga definitivno neće dobiti, izjavio je stalni predstavnik Rusije u Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Student Pravnog fakulteta u Nišu, Luka Đorđević, u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Nova S, umislio je da je politička zvezda, a pred kamerama je pokazao da je elementarno nepismen.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 18. do 31. maja ove godine, sprovodiće VI centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf sastao se danas sa pakistanskim ministrom unutrašnjih poslova Mohsinom Nakvijem, koji je izrazio nadu u zaključenje pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Predsednik SAD Donald Tramp upozorio je Iran da "sat otkucava i da bi trebalo da požure, brzo, ili od njih neće ostati ništa", u objavi na platformi Truth Social.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Kompozitor Goran Ratković Rale kaže da je spreman da ispravi greške iz prošlosti prema bivšoj supruzi i ističe da Ana Nikolić nema nikakve veze sa tim.
Snimak sa slavlja na kom se vidi kako folker Radiša Trajković Đani negoduje zbog ujeda gosta i pokazaju kako se to dogodilo osvanuo je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar