Korona se vraća na velika vrata! Da li je ovo pitanje medicinsko, ili iza svega stoji američka politika? (VIDEO)
Podeli vest
Korona se vraća! Da li će nas ponovo zatvarati? Da li će biti ograničena samo na američki kontinent? Na ovu temu u emsiji "Otvoreni studio" govorili su novinar Marko Lakić, Milutin Ilić, geopolitikon i narodni poslanik Mi glas iz naroda, Branko Pavlović.
Novinar Marko Lakić smatra da pojava korone ne iznenađuje jer smo imali Svetsko prvenstvo u fudbalu.
Pitanje je u kakvom bezbednosnom sistemu se nalazi naš narod. Špijunska afera dešavala se u Srbiji već mesec dana. Tri puta u toku jula meseca jedna letilica vazduhoplovstva SAD-a letela je oko granica Srbije i iznad BiH. Ova letilica opremljena je specijalnom opremom pomoću koje posmatra pokretne ciljeve na kopnu i moru. Ovaj avion je deset puta u toku godine leteo oko granica Srbije. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Danka Nešović, direktorka PEP akademije za avijaciju i pilot Boriša Mandić.
Nastavljaju se borbe na više delova ukrajinskog fronta. Zelenski posetio Volin. U Rusiji počele planske vojne vežbe ruske ratne mornarice. Protesti u Venecueli zbog izbornih rezultata. Maduro poručio: Ilon Mask je novi neprijatelj. Izraelske snage napustile su Kan Junis. Hezbolah preuzeo odgovornost na napad Izraela. Na ove teme u emsiji "Rat uživo" govorili su general Vinko Pandurević i novinar Dragan Vujičić. Uživo u program javio se i stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević koji je komentarisao događaje u Ukrajini, ali i u celom svetu.
Istorija čovečanstva je istorija rata, ali ovaj rat koji se danas vodi je sudbonosan za čitavo čovečanstvo. Vlada gola sila koja ne obraća pažnju ni na ugovore ni na konvencije . Satanizam se više ne krije, na plaštu demokratiije zloupotrebljavaju se i deca. Evrovizija je pokazala katastrofalno lice, a Olimpijske igre otišle su tri koraka dalje . Slika Davinčija Tajna večera na najbrutalniji način je ismejana. U poslednje vreme u svetu centrala nepogrešivo "greši". Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorili su stručnjak za bezbednost Nikola Antić, Marina Galogaža iz Društva sunarodnika Rusije i pravoslavni publicista Ranko Gojković.
Da li Erdogan sprema invaziju na Izrael? Zapaljive izjave predsednika Turske predstavljaju pretnju, ili su pak samo politički spin? Na ovu temu u "Info danu" govorili su Ljubomir Đurić iz Centra za nacionalnu politiku i Nikola Jović, politikolog.
30.07.2024
15:58
-Ne zaboravite kako je počela korona u Italiji. Korona je sa nama, ali smo je mi izgubili iz fokusa. Kažu da je Grčka postala jedna od tačaka odakle se virus širi. Mi ne možemo da utičemo na to. Nisu uspeli da je istrebe tada i neće moći ni sada. Srpska vojska je u Prvom svetskom ratu na nogama je preležala groznicu. To se izgubilo iz vida. Sada su neke druge stvari bile u fokusu. Putin je pobedio koronu tako što je započeo rat, a ne zato što je ona stvarno nestala. Nedavno je bila vest da se u Indiji pojavio virus koji je prešao sa patke na čoveka. Kao što se ovo pojavilo prvi put, pojaviće se ponovo, samo je pitanje koliko će biti opasno. Globalizam je pojava koja je nametnula naš način života. Vi sada možete da kupite avionsku kartu i odete gde god hoćete. Suština je da ko god pobedi u Americi, ništa se neće promeniti. Kina je glavni cilj. Tramp neće ništa promeniti. Duboka država, plitka država, ko god da je, Amerika ima svoje ciljeve. Kao što se menjamo mi, menjaju se i virusi. Menja se i klima. Šta ako se virusi sami od sebe prilagode ovim promenama? Pitanje je da li je ovo stvarno korona? Da li je ona prirodna ili ne? Mi kao ljudi smo osetljivi i ne možemo da pobegnemo od toga. Ne možemo da utičemo na ovo. Kad je krenula korona tražili su da se zaustave letovi prema Kini, odnosno da se zaustavi vazdušni saobraćaj. Oni to nisu hteli da urade zato što bi naneli veliku štetu avio saobraćaju. Na kraju smo svi plaćali cenu- rekao je Marko Lakić.
Milutin Ilić, Geopolitikon, rekao je da Zapad u poslednje vreme ispoljava neuobičajeno veliku agresivnost zato bi zaštitili svoje vrednosti.
Foto: Tanja Andric
Milutin Ilić
-I dalje mislim da je Tramp vrlo verovatno pokraden na izborima. On ima dovoljno iskustva i u biznisu, ali i kao predsednik Amerike. Ipak, verujem da se Tramp nije dogovorio sa Dubokom državom, jer zašto bi inače pokušali atentat na njega. Njega ne možemo porediti sa Ficom i Orbanom. Tramp ne mora da se dogovara. On će obraćanjem američkom biraču verovatno pobediti. Ima i u njegovoj partiji globalista, ali je većina ipak okrenuta američkom modelu suverenizma i snažnoj Americi. Sistemi se menjaju, ali obaveštajne službe određenih država ostaju. U slučaju država koje se bore suverenizam, one se bore za ono što im je oduzeto. Moderni suverenizam prihvata globalizaciju i globalizam od 5 do 30%. Glavni problem sa globalizmom je nametanje demokratije koja nije primerena većini drugih naroda- rekao je Milutin Ilić.
Narodni poslanik Mi, glas iz naroda Branko Pavlović istakao je da najkrupniji kapital u Americi zapravo nema ništa protv Trampa jer on kaže da idemo svom snagom protiv Kine.
Foto: Tanja Andric
Branko Pavlović
-Drugi njihov osnovni pravac je pljačkanje Evrope. Konceptualno, oni nemaju ništa protiv. Ipak, taj sistem ne želi da dođe do personalnih promena sebe radi. Krupni kapital uvek u Americi igra na obe karte. Ovde zaista postoje separativni izrazi. U tom smislu, Trampov život jeste realno ugrožen. Predimenzioniraće se značaj korone u Americi da bi se postigao efekat izbornog inženjeringa. Globalizam je ambicija da se iz jednog centra moći vlada celim svetom po određenom diktatu. Globalizam je politika težnje za apsolutnom hegemonijom. Imate globalizaciju koju guraju Rusija i Kina, a tu nemate nikakvog imperijalizma. Postoji problem sa SZO jer je ona pod nedopustivim uticajem privatnog kapitala. Sve te priče su već ispričane i ne omogu da daju efekte, čak i na američkom tržištu koje je izuzetno zatvoreno- rekao je Branko Pavlović.
Zelenski na liniji fronta u Harkovu. Nemačka poručila da se ne plaši pretnji Putina zbog rasporeda raketa. Maduro ponovo predsednik! Erdogan preti da bi Truska mogla da uđe u Izrael. Na sve ove teme u emisiji "Rat uživo" govorili su prof. dr Mitar Kovač, general i prof. dr Branko Nadoveza iz Instituta za noviju istoriju Srbije. Uživo u program javio se novinar i ratni reporter Igor Damjanović koji je govorio o najnovijim vestima iz Malija.
2011. ukinuto je obavezno služenje vojnog roka. Nakon toga krenulo je nešto što se bliži savremenim normama. Da li se u Srbiju vraća obavezno služenje vojnog roka? Kakve će biti mogućnosti, a kakvi modeli služenja u emisijij "Otvoreni studio" govorili su Dragan Vasiljković iz fondacije "Kapetan Dragan", Mile Rosić ispred udruženja heroja Košara i Paštrika i pukovnik u penziji Sreten Egerić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pitanje je u kakvom bezbednosnom sistemu se nalazi naš narod. Špijunska afera dešavala se u Srbiji već mesec dana. Tri puta u toku jula meseca jedna letilica vazduhoplovstva SAD-a letela je oko granica Srbije i iznad BiH. Ova letilica opremljena je specijalnom opremom pomoću koje posmatra pokretne ciljeve na kopnu i moru. Ovaj avion je deset puta u toku godine leteo oko granica Srbije. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Danka Nešović, direktorka PEP akademije za avijaciju i pilot Boriša Mandić.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da neće dozvoliti da Mađarska bude uvučena u rat i neće davati novac za Ukrajinu, naglasivši da će štititi interese mađarskih porodica.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Izbori u Mađarskoj nisu sudbinski kada je reč o spoljnoj politici te zemlje, ali imaju veze sa aktuelnom politikom u Evropi, ocenio je danas karijerni diplomata Zoran Milivojević.
Bivši austrijski diplomata Volfgang Petrič smatra da blokada dijaloga uz posredovanje EU nosi neposrednije posledice za takozvanu državu Kosovo nego za Srbiju, ističući da prvi korak mora doći iz Prištine koja mora ponuditi Srbima konkretne kulturne, jezičke i administrativne nadležnosti, u skladu sa Briselskim sporazumom, prenosi Radio Slobodna Evropa.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac, poznat po tome što jedva zna da sastavi nekoliko vezanih prosto proširenih rečenica i kom ni čitanje nije jača strana, "progovorio" je aramejski jezik.
Prema njegovim rečima, ovaj veliki praznik nosi snažnu poruku pobede života nad smrću i naglasio da je srpski narod kroz vekove, u trenucima najvećih iskušenja i stradanja, vođen upravo tom nepokolebljivom verom u istrajnost, sačuvao svoj identitet i dostojanstvo.
Na društvenoj mreži Iks osvanula je šokantna objava na stranici studenata blokadera Elektrotehničkog fakulteta. Poruka poziva sve da izađu na izbore i podstaknu i one koji do sada nisu glasali, a u jednom delu se čak spominje da "čak i krađa glasova" ne bi smela da spreči pobedu.
U Srbiji je urađena prva transplantacija pluća, a istorijski poduhvat uradili su hirurzi Klinike za grudnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.
Danas se navršava 27 godina otkako su piloti NATO-a, usred dana, pri vedrom vremenu, projektilima pogodili međunarodni putnički voz Beograd-Solun dok je prelazio most preko Južne Morave kod Grdelice.
Stefan A. (25), poznatiji pod nadimkom Bokser, ubijen je 10. aprila u Leskovcu, a njegovi prijatelji i porodica se emotivnim porukama opraštaju od njega.
Danas je saslušana S. M. (24) koja je upravljala "golfom" koji je preticao po punoj liniji u trenutku saobraćajne nesreće u Novom Pazaru, nakon čega joj je određen pritvor, nezvanično prenose mediji.
Tinejdžerka (19) nastradala je juče, dan uoči Vaskrsa, u mestu Donji Adrovac kod Aleksinca, a meštani ovog sela su u neverici. Kako kažu, mesto na kom je devojka poginula, kao da je ukleto.
Američki predsednik Donald Tramp zapretio je Kini, jednom od najvažnijih trgovinskih partnera Amerike, carinama od 50 odsto na robu ako Peking pruži vojnu pomoć Iranu u njegovom ratu na Bliskom istoku.
Kremlj je odbio da produži uskršnje primirje u Ukrajini, koje ističe u nedelju uveče, dok Kijev ne prihvati uslove koji bi mu omogućili da garantuje "interese i ciljeve" Moskve.
Rusija je spremna da isporučuje gas Evropi ukoliko ostane dovoljno količina nakon prodaje na alternativnim tržištima, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov, prenose RIA Novosti.
Film "Sretenje" u režiji Predraga Gage Antonijevića uskoro počinje sa snimanjem, a pored Nenada Jezdića uloge u ovoj istorijskoj drami dobili su i Vuk Jovanović, Mladen Sovilj, Nikola Pejaković i Denis Murić.
Instagram je konačno omogućio uređivanje komentara. Iako se na prvi pogled čini kao mala promena, ova opcija zapravo ima veliki značaj za način komunikacije na ovoj društvenoj mreži.
Čokoladna torta iz šerpe je dokaz da jednostavnost može biti savršena. Nema potrebe za komplikovanim filovanjem, dovoljno je da kore zalijete bogatim čokoladnim filom sa orasima.
Prevara koja šalje preteće poruke u ime Epla dobila je na obimu. Više korisnika Ajfona prijavilo je da dobijaju mejlove u kojima se navodi da je iCloud prostor za skladištenje pun, i da će svi njihovi podaci biti obrisani ako ne plate.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar