Putin je pokazao da se nacionalni interesi ne ostvaruju bez suprostavljanja Zapadu! Amerika pokušava da je oslabi preko marionetskog ukrajinskog naroda! (VIDEO)
Podeli vest
Gost "Otvorenog studija" bio je Branko Pavlović iz pokreta "Mi, glas naroda". Govorio je na temu globalizma i borbi slobodnih zemalja protiv njega, a naročito o naporima Ruske Federacije da se suprostavi Zapadu.
Pavlović ističe da je predsednik Rusije Vladimir Putin pokazao da je suprostavljanje Zapadu neminovno kad se ostvaruje bilo koji ozbiljniji nacionalni interes.
Gosti "Otvorenog studija" televizije Informer bili su penzionisani policijski general Goran Radosavljević Guri i bivši pukovnik Kontraobaveštajne službe Ljuban Karan. Oni su komentarisali trenutnu situaciju na ukrajinskom frontu.
Penzionisani pukovnik Sreten Egerić i spoljno-politički analitičar Sofija Tasić gostovali su u "Otvorenom studiju" Informer televizije. Komentarisali su napetu situaciju na Bliskom istoku, odnosno šanse da dođe do eskalacije sukoba između Irana i Izraela.
17.08.2024
20:02
- Ta pomoć Amerike Ukrajini u tim elektronskim posmatranjima i podacima im daje određenu prednost. Putin je pokazao da se moraš suprostaviti Zapadu ako hoćeš da ostvariš bilo koji ozbiljniji nacionalni interes. Mi vrlo precizno prepoznajemo da se zaista moraš boriti i izboriti za neku slobodu, bolji svet, ravnopravnije odnose i sve drugo nam je odmah manje važno. Ja ne bih rekao da taj rat nije naš. Treba staviti neki širi kontekst. Već 15 godina vidljivo, ključne države koje su van uticaja Amerike stvaraju novi svet. Od veoma velike važnosti je da se ta ideja da će Amerika preko ukrajinskog naroda, nažalost, kao marionete, uspeti da oslabi Rusiju, a onda i da slomi Kinu ne ostvari. Svi mi ostali bi bili pod čizmom globalističkog imperijalizma. Iste sile koje rade o glavi Rusiji rade o glavi i Srbiji i Republici Srpskoj. Izrael nema prava da se brani na okupiranim teritorijama. Zapadna obala, Golan, Gaza su teritorije gde on nema prava da bude, pa ni da se brani. Ubiti izraelskog vojnika u Gazi je legitimno, to nije nezakonito. Oni smatraju da je to neki užas i ide neka odmazda. Mislim da bi odnosi sa Rusijom mogli da budu bolji. Mislim da ne koristimo sve mogućnosti - rekao je Pavlović.
Gosti "Otvorenog studija" Informer TV bili su Mina Zirović sa Instituta za uporedno pravo, penzionisani pukovnik Miodrag Jevtić i penzionisani pilot Stevan Ignjatović. Govorili su o aktuelnoj situaciji na frontu u Ukrajini.
Volodimir Zelenski se svim silama trudi da izazove nuklearni rat koji bi pogodio celu Evropu. Njegova vojska je gađala nuklearnu elektranu "Zaporožje". Na ovu temu je u "Info jutru" govorio Slobodan Dimitrijević iz Srpsko-ruskog pokreta.
Stručnjak za bezbednost Ivan Miletić i penzionisani pukovnik Milan Jolović Legenda gostovali su u "Otvorenom studiju" televizije Informer. Centralna tema njihovog gostovanja bio je ukrajinski upad u Kursku oblast u Rusiji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački kancelar Fridrih Merc poziva Kinu da izvrši veći pritisak na Rusiju kako bi se okončao rat u Ukrajini, a takođe odbacuje utisak da Evropa stoji po strani u mirovnim pregovorima.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Gosti "Otvorenog studija" televizije Informer bili su penzionisani policijski general Goran Radosavljević Guri i bivši pukovnik Kontraobaveštajne službe Ljuban Karan. Oni su komentarisali trenutnu situaciju na ukrajinskom frontu.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Do ubistva u Čačku došlo je rano jutros, a iako su prve informacije ukazivale na to da je ovo trostruko ubistvo, ispostavilo se da je reč o samoubistvu i dvostrukom ubistvu
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar