Samo hiper-sile sprečavaju da svet sklizne u provaliju! Putin je dobio odrešene ruke ukrajinskim upadom u Kursk! (VIDEO)
Podeli vest
Penzionisani pukovnik Sreten Egerić i spoljno-politički analitičar Sofija Tasić gostovali su u "Otvorenom studiju" Informer televizije. Komentarisali su napetu situaciju na Bliskom istoku, odnosno šanse da dođe do eskalacije sukoba između Irana i Izraela.
Egerić navodi da svetske sile sprečavaju dalju eskalaciju sukoba na relaciji Iran-Izrael.
Uzavrela situacija na Bliskom istoku se ne smiruje, a goruće pitanje je još uvek - hoće li Iran napasti Izrael? Na ovu temu u "Info danu" su govorili politički filozof Dragoljub Kojčić i profesor dr Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije.
Gosti "Otvorenog studija" Informer TV bili su Mina Zirović sa Instituta za uporedno pravo, penzionisani pukovnik Miodrag Jevtić i penzionisani pilot Stevan Ignjatović. Govorili su o aktuelnoj situaciji na frontu u Ukrajini.
15.08.2024
20:02
- Sve ovo što se dešava na relaciji Izrael-Iran je u stvari jedna pojačana retorika. Svi žele da vuk bude sit, a ovce na broju. Šojgu je pre desetak dana došao u Iran. Dogovor je završen. Mislim da je ovo što se dešava na prostoru Ukrajine i Rusije upravo bilo razlog što je Šojgu otputovao u Teheran. Ne pitaju se više ni Izrael, ni Iran. Da se oni pitaju, letele bi atomske bombe. Pitaju se hiper-sile, Amerika, Rusija i Kina. Oni sprečavaju da svet sklizne u provaliju. Dovoljno je da svi Arapi i muslimani dobiju po jednu kašiku i poješće Izrael kao supu. Putin je dobio odrešene ruke ovim upadom u Kursku oblast. Sad može da radi šta hoće - rekao je pukovnik.
Gosti emisije "Rat uživo" Informer TV bili su pukovnik Milan Jolović Legenda i analitičar Ljuan Koko. Govorili su o brojnim temama, prvenstveno o predstojećim izborima u Americi, odnosno informaciji da se demokratski kandidat Džo Bajden povlači iz izborne trke, ali i o drugim aktuelnim temama, kao što su ratovi u Ukrajini i Gazi.
Volodimir Zelenski se svim silama trudi da izazove nuklearni rat koji bi pogodio celu Evropu. Njegova vojska je gađala nuklearnu elektranu "Zaporožje". Na ovu temu je u "Info jutru" govorio Slobodan Dimitrijević iz Srpsko-ruskog pokreta.
14.08.2024
13:00
Sofija Tasić
Tasić je izjavila da je Iran skeptičan zbog Izraelove istorije bombardovanja nuklearnih postrojenja.
- Mislim da još ništa nije rešeno u Iranu i da on svakako nije odustao od osvete. To je pokazala i praksa poslednji put kad je ubijen Sulejmani. Tramp je naredio njegovo ubistvo. Vođa Hamasa je ubijen u Iranu u najčuvanijoj kući. Oni sada dobro vagaju. Iran itekako ima na umu i činjenicu da je Izrael dva puta u istoriji bombardovao nuklearna postrojenja. Prvo u Iraku, a onda i u Siriji. Iran sada ipak brine da ovo nije momenat u kom Izrael može da ode u srce Tehenara sa svojim "steltovima". Vrlo su skeptični - kaže analitičar.
Da li se Zapad bliži svom kraju i hoće li BRIKS staviti definitivnu tačku na njegovo postojanje? Na ovu temu u "Otvorenom studiju" govorili su ekonomista Bojan Dimitrijević i novinar Slobodan Samardžija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Administracija Donalda Trampa razmatra formiranje ekskluzivnog kluba "Ključna petorka", koji bi ujedinio SAD, Rusiju, Kinu, Indiju i Japan, dok je Evropa potpuno izostavljena – potez koji mnogi vide kao direktan izazov Briselu i mogući preokret u globalnoj politici.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da se Iran nalazi u „ratu punog obima“ sa Sjedinjenim Državama, Izraelom i Evropom, uoči sastanka izraelskog premijera Benjamina Netanjahua i američkog predsednika Donalda Trampa, zakazanog za ponedeljak.
Uzavrela situacija na Bliskom istoku se ne smiruje, a goruće pitanje je još uvek - hoće li Iran napasti Izrael? Na ovu temu u "Info danu" su govorili politički filozof Dragoljub Kojčić i profesor dr Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije.
Pakleni plan blokadera da izazovu haos širom Srbije, kroz najavljene proteste u više gradova i navodno "spontano" prikupljanje potpisa za izbore na više različitih lokacija, već na startu je doživeo potpuni debakl.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević prisustvovao je večerasnjem skupu ispred Doma Narodne skupstine Republike Srbije i poručio da će uvek pobeđivati oni koji vole Srbiju.
Ugostitelj i alas Renato Grbić izjavio je danas, nakon što je 34. put sprečio nečije samoubistvo na Dunavu, da je svaki problem rešiv, pogotovo uz podršku prijatelja i porodice.
Istraživački tim predvođen Kaltehom je možda upravo otkrio prvu superkilonovu, kosmički fenomen u kojem zvezda eksplodira dva puta na nasilno različite načine.
Dolazak ledenih zimskih dana mnoge vozače podseća na važnost pravilnog grejanja automobila, ali i održavanja temperature u istom koja treba biti od 19 do 22 stepena.
Danas oko 12 časova u selu Raspoganče, na području opštine Sjenica, izbio je požar u porodičnoj kući u kojem je, nažalost, smrtno stradala mlada ženska osoba.
Policiјski službenici PU za grad Beograd identifikovali su i uhapsili Tihomira Krstića (44) zbog postoјanja osnova sumnje da јe јuče u Novom Beogradu izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaјu nad šezdesetosmogodišnjom ženom.
Beogradska policija trenutno se nalazi u iznajmljenom stanu Tihomira Krstića (46) koji je juče na Novom Beogradu nožem izbo baku, a u kojem je, boravio poslednja dva meseca.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je „bolje zaključiti dogovor sada“, upozorivši da bi Rusija u narednom periodu mogla da preuzme kontrolu nad još većim delom teritorije Ukrajine.
Teritorijalno pitanje u okviru mirovnih pregovora o Ukrajini još uvek nije u potpunosti rešeno, izjavio je američki predsednik Donald Tramp nakon razgovora sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Mar-a-Lagu na Floridi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je pitanje Donbasa jedno od najtežih u okviru mirovnog plana od 20 tačaka i da Ukrajina o tom pitanju ima drugačiji stav od Rusije, ne isključujući mogućnost raspisivanja referenduma.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je ostvaren značajan napredak ka završetku rata, nakon niza razgovora sa ključnim međunarodnim akterima.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da se Iran nalazi u „ratu punog obima“ sa Sjedinjenim Državama, Izraelom i Evropom, uoči sastanka izraelskog premijera Benjamina Netanjahua i američkog predsednika Donalda Trampa, zakazanog za ponedeljak.
Dok se mnogi dive jelki "scrtanoj" svetlima u Italiji, titulu najviše prave, ukrašene božićne jelke na svetu zvanično drži džinovsko drvo u Velikoj Britaniji, visine skoro 45 metara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar