• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

16.09.2024

22:30

Americi je glavni cilj da Rusiji nanese veliko zlo, a slovenske narode zavadi i istrebi! Ukrajina mora da podiže uloge u ratu zarad pomoći Zapada!

Nikola Babić

Live TV

Americi je glavni cilj da Rusiji nanese veliko zlo, a slovenske narode zavadi i istrebi! Ukrajina mora da podiže uloge u ratu zarad pomoći Zapada!

Podeli vest

Pukovnik Veselin Šljivančanin i sociolog Ilija Kajtez gostovali su u "Ratu uživo". Centralna tema njihovog gostovanja bile su najnovije informacije o planovima NATO da isprovocira ruskog predsednika Vladimira Putina kako bi ga uvukli u direktan sukob.

Šljivančanin ističe da je glavni cilj Amerike da pobedi Rusiju, ali da ne zna kako to da ostvari.

- Kad bi Rusija proglasila ratno stanje u celoj zemlji bi bila velika mobilizacija i sve bi se orijentisalo na te ratne uslove. Zbog toga vodi specijalnu vojnu operaciju, a ne rat. Vidite šta radi Amerika. Njihov predsednik kaže da su oni najjača sila sveta i da hoće da vladaju celim svetom. Oni čine sve što mogu da posebno zavade i istrebe slovenske narode, a najvažniji narodi su bili Srbi i Rusi u istorijskim sukobima. Ukrajinci su isto izginuli u Drugom svetskom ratu. Amerika dolazi sa jednog kontineta i hoće i ovde da uspostavi tako kako njima odgovara. Oni ne znaju kako je narod živeo ovde. Malo im je što su potčinjavali narode Afrike i Azije. Oni sami kažu da im je Rusija najveća prepreka i da moraju da je pobede, ali ne znaju kako. Hoće Rusiji da nanesu veliko zlo, Ukrajini su dali veliku količinu naoružanja. Glavni cilj je da isprovociraju Rusiju i pokažu kako je ona nemoćna - kaže pukovnik.

Foto: Nikola Babić

Ilija Kajtez

Kajtez navodi da Ukrajina kuburi sa brojem vojnika, moralom, naoružanjem, ali i sa podrškom Zapada koja je sve manja.

- Prva žrtva u ratu je istina. Ukrajina, vođena svojim sponzorima, će učiniti sve da prikaže Ruse kao jedne agresore, zločince, ljude koji nemaju nikakvih obzira, uz pomoć operacije lažne zastave. Međutim, Rusi to znaju, za razliku od nas koji smo bili mali i medijski blokirani. Rusi imaju načine da preduprede te modele lažne zastave, ali će to Ukrajina verovatno da uradi zato što je to pokazatelj da joj ide slabo na frontu. Imaju problem sa vojnicima, moralom, naoružanjem i saveznicima koji su sve manje sposobni i spremni da ih naoružavaju. Oni moraju da podižu te uloge da bi ponovo motivisali Zapad. Zelenski hoće sa 12.000 vojnika, uglavnom plaćenika, da nanese strategijske udare Rusiji koja je nepregledna, a to ni Hitler nije uspeo - poručuje sociolog.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici
Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je da nikada ne smeju biti zaboravljeni masovni zločin nad 56 srpskih civila u selu Gornja Jošanica kod Foče koji se desio pre 33 godine i istakao da Srbija treba da osnuje Memorijalni centar srpskih žrtava na području bivše Jugoslavije, kao i da vodi aktivnu borbu za istinu o masovnom stradanju srpskog naroda u periodu od 1990. do 2000. godine kako bi pravda bila zadovoljena.

20.12.2025

20:12

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka
Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka

Plaćene ubice iz Australije kojima preti smrtna kazna zbog mafijaškog ubistva Srbina Živana Radmanovića (32) na suđenju u Okružnom sudu u indonežanskom gradu Denpasaru, otkrili su da je njihova meta na Baliju prvenstveno bio Sanar Ganim (35), prijatelj i pašenog ubijenog.

20.12.2025

22:05

Planeta

Izrael ponovo napada Iran?! Tramp će uskoro biti obavešten: Ovo je plan
Planeta

Izrael ponovo napada Iran?! Tramp će uskoro biti obavešten: Ovo je plan

Izraelski zvaničnici, predvođeni premijerom Benjaminom Netanjahuom, sve su zabrinutiji zbog ubrzanog obnavljanja iranskog programa proizvodnje balističkih raketa, koji je bio oštećen u ranijim izraelskim vojnim udarima, i planiraju da o toj pretnji uskoro obaveste predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi NBC News pozivajući se na izvore upoznate sa planovima.

20.12.2025

19:30

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set