Na jučerašnji dan 1998. godine iz zasede su ubijena petorica srpskh vojnika, dok su dvojica teško ranjena. Odgovorni za ovo su pripadnici OVK kojima se još uvek sudi u Hagu. U Gračanici se dogodio još jedan napad na srpsku porodicu. Da li će pravda ikada biti zadovoljena? Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Lazar Stević, dopisnik Informera sa KiM, državni sekretar Nikola Vukelić i Demo Beriša, predstavnik Matice Albanaca u Srbiji.
Lazar Stević, dopisnik Informera sa KiM komentarisao je najnoviji slučaj napada na srpsku porodicu Aleksić koja živi u Gračanici.
Foto: Informer printscreen
Lazar Stević
-Novih informacija nema osim što se kosovska policija oglasila i rekla da je maskirani napadač napao ovu porodicu. Većina zločina koji su se desili nad Srbima su prošli nekažnjeno, pa zašto onda ne bi nastavili? Kuća Aleksića nalzi se u blizini manastira Gračanica ispred koga se uvek nalaze dva policajca. Postavlja se pitanje kako oni ništa nisu čuli. Ja moram da spomenem i eksploziju koja se desila u Zvečanu. Sve te stvari postaju sumnjive što se tiče izveštaja kosovske policije. Oni još uvek ne znaju o kakvoj se napravi radi. Kurti mora da opravda ovoliki broj specijalnih jedinica na severu. On kaže da je njihova svrha upravo to: bačena je eksplozivan naprva na pumpu, zapaljena su dva auta iako je Zvečan prepun kamera. Odjedamput nema ni snimaka ni očevidaca. Dolazimo do zaključka da sve ovo oni rade sami jer moraju da opravdaju ovoliko prisustvo na severu KiM- rekao je Lazar Stević.
Državni sekretar Nikola Vukelić rekao je da je napad na porodicu Aleksić deo Kurtijve predizborne kampanje.
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
-Njegov ceo život je praktično obeležen terorizmom. Logika nalaže da će se ovakve stvari još i povećavati. Mi svakodnevno imamo loše vesti sa KiM. Vidimo kako je prošla porodica Aleksić. Jasno je da je to deo organizovan teror nad srpskim narodom. Izbori u Americi idu, a od toga mnogo zavisi. Videćemo koliko će Kurti imati manevarskog prostora da radi ovo što radi- rekao je Vukelić.
Demo Beriša, predstavnik Matice Albanaca u Srbiji istakao je da policija u Gračanici ne radi svoj deo posla.
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
Nikola Vukelić i Demo Beriša
-U Gračanici postoji policija. To je jedina sredina gde vi imate upozorenje da ulazite u zonu pod video nadzorom. Gračanica je najveća srpska opština na KiM gde funkcionišu organi Republike Srbije. Gračanica i Srbica su jedine dve opštine gde postoje organi Republike Srbije. Kada govorimo o porodici Aleksić, ona je žrtva Aljbina Kurtija. On time diže svoj rejting. Ispod radara se dešava još jedna situacija. Srpska opozicija se udružila sa opozicijom koja funkcioniše u Beogradu. Prvo su pokušali da proglase Srpsku listu šovinističkom- rekao je Beriša.
Iako je Demokratska partija socijalista pobednik u Crnoj Gori, ni jedna lista nema dovoljno glasova da sama formira vlast. Da li se Milo Đukanović vraća na mala vrata? Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost i Dražen Živković, urednik TV Prva Crne Gore.
Može li iko da stane na put vojsci Izraela? O ratu u Gazi u emisiji "Info jutro" govorili su prof. dr Radomir Milašinović "Evroazijski bezbednosni forum" i prof. dr Duško Tomić, Univerzitet SAD za bezbednost u UAE.
Nije malo kada kažemo da je predsednik Vučić održao istorijski govor u Njujorku. Danas je sedam dana od kako su predsednik i njegovi saradnici otišli u Njujork. Da li će ovo predstavljati buđenje lidera manjih lidera kako bi se stvorila protivteža zapadnim silama? Na ovu temu u specijalnom programu govorili su politički filozof Dragoljub Kojčić i Mihajlo Olujić iz Centra za društvenu stabilnost.
Da li woke kultura može da ugrozi srpsku tradiciju? Šta je uopšte woke kultura o kojoj je govorio i predsednik Aleksandar Vučić u Njujorku? Na ovu temu u "Otvorenom studiju" govorili su javni komentator Biljana Šahrimanjan Obradović, urednik "Optimist magazina" Predrag Azdejković i narodni poslanik SNS Nebojša Bakarec.
Koje su Putinove crvene linije? Da li je zaista Putin spreman na sve da bi odbranio Ruse u Ukrajini i celu Rusiju? Izgleda da ga Zapad nije shvatio ozbiljno, a to je njihova najveća greška. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Aleksandar Lučić sa Instituta za političke studije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako je Demokratska partija socijalista pobednik u Crnoj Gori, ni jedna lista nema dovoljno glasova da sama formira vlast. Da li se Milo Đukanović vraća na mala vrata? Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost i Dražen Živković, urednik TV Prva Crne Gore.
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada.
Mirko Poledica, nekadašnji fudbaler a danas jedan od istaknutih blokadera, pridružio se hajci na Sprsku pravoslavnu crkvu (SPC) i donošenja Pojasa Presvete Bogorodice u Srbiju.
Borislav Borko Stefanović, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, odjavio je blokadere, poručio da im ništa ne veruje, ali i da "nije dobra pozicija da Kosovo bude deo Srbije"!
Broj Hrvata u Hrvatskoj se svake godine smanjuje, rekao je hrvatski premijer Andrej Plenković u utorak u Banskim dvorima, gde je primio mlade pripadnike hrvatske dijaspore, koje je pozvao da se vrate u domovinu i doprinesu demografskoj obnovi zemlje.
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za rad, boračka i socijalna pitanja, uključila se u Kolegijum Informer TV nakon incidenta koji su blokaderi izazvali u Kruševcu i otkrila detalje ovog, najblaže rečeno, skandala.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan je danas, 9.6.2026. godine, od strane predsednika Angole, Žoao Manuela Gonsalveša Lorensa, Ordenom Agostina Neta. Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan sedamnaest puta tokom svoja dva mandata predsednika Republike, od strane stranih državnika i verskih velikodostojnika.
Na profilu Pavla Grbovića, opozicionara, blokadera sa dna kace i predsednika Pokreta slobodnih građana (PSG), osvanuo je, najblaže rečeno, skandalozan tekst koji na krajnje perfidan način otkriva šta zborovi, plenumi i ostale zgubidanske tvorevine spremaju.
Više od 7.000 mladih već je rešilo stambeno pitanje uz subvencionisane kredite za kupovinu prve nekretnine, a nakon proširenja garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, biće odobreno još najmanje 5.000 kredita, poručili su iz Ministarstva finansija.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Veljko T. (27) i Nikola M. (28) zbog postojanja osnova sumnje da su 6. juna 2026. godine na teritoriji opština Grocka pokušali da na podmukao način liše života oštećenog M.N.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas otvoreno je poručila da bi Irska trebalo da napusti svoju višedecenijsku politiku vojne neutralnosti zbog potencijalne opasnosti koja dolazi iz Rusije.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je da Kijev ubrzano podiže svoje kapacitete za udare duboko unutar ruske teritorije, kako bi Moskva osetila iste posledice koje trpe ukrajinski gradovi.
Francusko ratno vazduhoplovstvo potvrdilo je da su se njihovi avioni Rafal, trenutno stacionirani u susednoj Litvaniji, uzleteli nakon što je dron otkriven u letonskom vazdušnom prostoru.
Istraživači iz kompanije SafeBreach otkrili su bezbednosni propust u Gugl Geminiju na Android uređajima koji je mogao da omogući napadačima da utiču na rad ovog AI asistenta.
Gugl je unapredio svog AI asistenta Gemini u okviru Workspace paketa, pa sada korisnici mogu da koriste razgovore iz Gmaila kao izvor informacija direktno u Gugl Drajvu.
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
Pevačicia Anaastasija Ićurup uživa u vezi sa reperom Reljom Despotovićem, a sada je pokazala kako su proslavili njen rođendan na luksuznoj destinaciji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.