Ko je bio na Tortijadi u Nišu, danas ne mora da jede ništa! Toliko slatkiša na jednom mestu, zasitili su sva čula!
Udruženje ugostiteljskih i i turističkih poslenika "Zoran Mirašević" iz Niša pozvalo je darovite domaćice da pokažu svoju kreativnost uoči Nove godine, pa je tema upravo bila Novogodišnja dečija čarolija.
Figurice Deda Mrazova, pnigvina, irvasa, životinjica, Sneška Belića našlo se na tortama koje su izgledale zaista nestvarno, a svaka je jestiva, do poslednjeg ukrasa.
Osim torti, pedesetak učesnica donele su i medenjake, mafine, štrudle i druge kolače, a sav novac prikupljen od prodaje, predaće u fond za lečenje petorice dečaka obolelih od Dišenove mišićne distrofije.
Petar Majstorović, koordinator Udruženja ugostiteljskih i turističkih poslenika kazao je da su posetioci Tortijade mogli da kupe torte i da ih zadrže za sebe ili da ih poklone.
- Torte mogu da se poklone bolnicama u kojima se leče deca ili školama koje pohađaju deca sa posebnim potrebam. Torte koje ne budu prodate mi ćemo donirati tim bolnicama ili školama. Onkologiji smo već donirali tortu- izjavio je Majstorović.
On je kazao da Udruženje turističkih i ugostiteljskih radnika želi da pre Nove godine pomogne onima kojima je pomoć najpotrebnija i da ulepša praznike deci u bolnicama i školama.
Mirjana Mladenović iz Vladičinog Hana treću godinu zaredom učestvuje na Tortijadi u Nišu jer voli da pomogne deci kojoj je pomoć potrebna, ali i da se druži sa ostalim ženama koje učestvuju na ovoj manifestaciji.
- Napravila sam ove godine Grinča, čuvenog otmičara Deda Mraza iz filma, po želji moje unuke. Bilo mi je potrebno baš mnogo vremena za ukrašavanje, ali se trud isplatio. Zadovoljna sam kako torta izgleda. Vidim da se dopada i posetiocima Tortijade, puno njih je slikalo moju tortu,a na kraju ćemo ga pojesti - priča smejući se Mirjana.
Novac prikupljen tokom Tortijade otići će za lečenje Dušana, Vanje, Nemanje, Danka i Dušana. Inovativna terapija koja može da zaustavi napredovanje bolesti za njih petoricu košta 1,5 miliona dolara.
U svakom kraju postoji "ona jedna kuća" koja prva zasija pred Novu godinu , ali u komšiluku 17-godišnjeg Luke Žeravice iz Kikinde, svi znaju da to nije samo zbog lampica.
Mnogi od vas se sećaju čuvene Milke Babović, koja je decenijama TV gledaocima velike Jugoslavije, tumačila takmičenja u umetničkom klizanju. Milka bi imala mnogo toga da kaže o Korneliji iz Subotice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U svakom kraju postoji "ona jedna kuća" koja prva zasija pred Novu godinu , ali u komšiluku 17-godišnjeg Luke Žeravice iz Kikinde, svi znaju da to nije samo zbog lampica.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, oglasio se povodom najave Miloša Parandilovića da će da ga tuži.
Istoričar iz Nikšića i funkcioner stranke Slobodna Crna Gora, Spasoje Tomić, otkrio je šta se krije iza napada vladajućih struktura njegove zemlje na Srbiju, istakavši i kako jedan ambasador u čitavoj toj situaciji vuče konce iza scene.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu novim video-snimkom i porukom zbog koje su mreže bukvalno u nekoliko minuta počele da "gore".
Damjan Otašević iz Crne Gore podelio je jezivo svedočenje o tome šta je preživeo nakon što su njega i još 34 Srba i Crnogoraca na Gazimestanu na Vidovdan, 28. juna, uhapsili krvnici Aljbina Kurtija, inače pripadnici policije lažne države Kosovo.
Specijalizovana veća u Hagu oglasila su se povodom suđenja bivšim vođama zločinačke Oslobodilakče vojske Kosova (OVK) Hašimu Tačiju, Kadriju Veseljiju, Redžepu Seljimiju i Jakupu Krasnićiju.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Istraga o brutalnom ubistvu Darka Veskovića Prike (46), koji je likvidiran 22. juna u Kumodražu, otkrila je zastrašujuće detalje o tome koliko je ovaj zločin bio profesionalno i do detalja isplaniran.
Crnogorska policija, u saradnji sa Interpolom i FAST timom za ciljano traganje, uspešno je realizovala ekstradiciju Vuka Lakićevića (28), visokorangiranog pripadnika "škaljarskog klana". Primopredaja je izvršena na graničnom prelazu Debeli Brijeg, nakon što je Lakićević lociran i uhapšen u Hrvatskoj krajem aprila ove godine po poternici Višeg suda u Podgorici.
Pred Osnovnim sudom u Aleksincu 21. jula počeće suđenje Beograđaninu N.P. (33) optuženom da je 27. aprila prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
U Kijevu su odjeknule prve eksplozije nakon što su grupe ruskih bespilotnih letelica ušle u vazdušni prostor ukrajinske prestonice. Takođe, registrovana su poletanja strateških bombardera Tu-95MS sa ruskih aerodroma.
Jako nevreme praćeno bujičnim kišama, grmljavinom, jakim vetrovima i gradom izazvalo je popodne poplave i saobraćajni haos u Skoplju u Severnoj Makedoniji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je građane na maksimalan oprez i hitno reagovanje na vazdušne uzbune, navodeći da postoje obaveštajni podaci koji ukazuju na mogućnost novog masovnog vazdušnog napada ruskih snaga.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Producent Nikola Burovac izrazio je veliku zahvalnost predsedniku Aleksandru Vučiću, istakavši da zahvaljujući njegovoj višegodišnjoj podršci domaćoj filmskoj i televizijskoj produkciji danas svedočimo zlatnom dobu i velikom uspehu domaće kinematografije.
Mnogi smatraju da je veče, neposredno pre odlaska na spavanje, pravo vreme za intimnost, ali doktor Majkl Brus tvrdi da biologija govori nešto sasvim drugo.
Tokom letnjih vrućina grudnjak mnogo brže upija znoj i nečistoće, pa stručnjaci upozoravaju da ga ne bi trebalo nositi predugo bez pranja. Evo koliko često bi trebalo da ga perete.
Ako želite da vaša spavaća soba konačno prodiše i dobije onaj prepoznatljivi, sofisticirani izgled koji viđamo u luksuznim hotelima i na stranim sajtovima za dizajn, sve se vrti oko izuzetno pristupačnih trikova koji menjaju celokupan doživljaj prostora.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.