Utakmicu leskovačke gradske lige između Fudbalskog kluba Gornje Sinkovce i FK Rad Šišince iz Šišinca, koja je odigrana u nedelju, obeležio je incident u drugom poluvremenu, ali i hrabrost sudije Aleksandra Gorčića!
Oko 60 minuta, pri rezultatu 3:1 za goste, na teren je ušetala zmija! Smuk duži od jednog metra, "grabio je" ka golu domaćina, što se vidi i na snimku koji se širi društvenim mrežama.
- Tačno je da se to dogodilo i nije nam baš bilo prijatno. U blizini terena se nalazi šuma i zmja se iznenada pojavila, a primetili su je ljudi pored linije i klupski lekar. Utakmica je na kratko prekinuta a sudija Aleksandar Gorčić je uhvatio zmiju i izbacio je sa terena - kaže za Informer Miodrag Ristić, predsednik kluba Gornje Sinkovce.
Sudija Gorčić je, kako saznajemo, strastveni ribolovac i poznaje životinje, a kada je video da je reč o smuku, neotrovnoj zmiji, nije se libio da je uhvati rukama, mada ga je dva puta i ugrizla.
- Meč smo nastavili, ali, nažalost, dobili smo još dva gola do kraja utakmice - kaže Ristić.
Ranije se, kaže dešavalo, s obzirom na to da teren nema tribine i nije ograđen, da uleti pas, kao što se dogodilo prošle nedelje.
Foto: Informer/društvene mreže
Fudbalski klub Gornje Sinkovce
- Nije bilo zmija ranije, ali jedan pas je, na primer, na utakmici sa FK Građanskim u prošlom kolu protrčao terenom. Nije niko povređen, šta da radimo. Pokušaćemo da prikupimo donacije od sponzora koji žele da pomognu rekonstrukciju stadiona, da napravimo tribinu, ograde - kaže Ristić, koje je ranije igrao za ovaj klub.
Kao veliki lokal patriota Ristić je, kako je rekao, zajedno sa svojim saigračem Milanom Denićem, 2015. obnovio FK Gornje Sinkovce i trude se da mlade u ovom kraju podstaknu da se bave sportom.
Sunčani i topli dani ubrzali su vegetaciju biljaka i izmamili pčele iz košnica. Iskusni pčelari strahuju da bi zbog izuzetno ranog cvetanja bagrema paša mogla da podbaci.
Pripreme za proslavu male i velike mature u Srbiji se neretko pretvaraju u pravi finansijski pakao za roditelje. Za odela, cipele, šminku, frizuru treba para i para...
Lično ime je jedna od najvažnijih oznaka identiteta osobe. Prema brojnim verovanjima, ono je lični znak, a može da odredi dalju sudbinu i život. Pravila davanja imena zavisila su od tradicije, trenutnih trendova, ali i od drugih brojnih faktora.
Bitka na Košarama, ili pakao Košara, bila je bitka između pripadnika Vojske Jugoslavije i pripadnika terorističke OVK, podržavane od strane regularne Vojske Albanije i NATO avijacije. Bitka se vodila oko graničnog prelaza Rasa Košares na granici SR Jugoslavije i Republike Albanije između 9. aprila i 10. juna 1999, tokom NATO bombardovanja SRJ.
Kristofer Taton je iz Lozane došao sa prijateljem u Srbiju pre osam godina da "pokrene biznis". Biznis je, na žalost propao, ali je Kris, kako ga ovde zovu, ostao. Kaže, “zauvek”!
Zanimljiva priča koju smo nedavno objavili o imenu Zoran koje je u Banatu bilo "rezervisano“ za konje, a ne za mušku čeljad, ima i naličje iz drugog dela Srbije, sa Kosova i Metohije, gde su muške bebe dobijale imena baš po konjima ili volovima!
Kada im je pred kraj marta vatra progutala krov nad glavom, porodica Kostić iz Bele Reke, nedaleko od Nove Varoši, ostala je bez ičega. Ni kašiku, kažu, nisu uspeli da iznesu...
Dan Grada, 6. maj, Kragujevac obeležava nizom događaja, a najatraktivniji će biti muzički deo u kome nastupaju popularne domaće grupe, ali i Kragujevački simfonijski orkestar.
Sladoled je tražena poslastica tokom cele godine ali sa lepim vremenom poslastičari imaju više posla. Cena zavisi od sastojaka, tehnologije, lokala, ali i grada u kome se nalazite. Ovih dana već imamo rekord!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sunčani i topli dani ubrzali su vegetaciju biljaka i izmamili pčele iz košnica. Iskusni pčelari strahuju da bi zbog izuzetno ranog cvetanja bagrema paša mogla da podbaci.
Rusija bi zahvaljujući naglom rastu proizvodnje i stotinama novih nalazišta mogla da dodatno učvrsti položaj među najvećim svetskim proizvođačima zlata, a prema zvaničnim procenama Moskve ove godine bi mogla da dostigne čak 500 tona.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Evropska komisija rekla da je Srbija ispunila sve kriterijume za otvaranje Klastera 3 u pristupnim pregovorima.
Blokader sa dna kace i osvedočeni narkoman Petar Đurić, čiji su snimci kako šmrče kokain masovno deljeni na društvenim mrežama, a koji se predstavlja za nekakvog borca za bolju Srbiju ispred svog pokreta "Ćale, ovo je za tebe", izazvao je skandal na Slaviji, u srcu Beograda.
Blokaderi se nalaze u totalnom rasulu - posle rata koji je među njima buknuo zbog Regulatornog tela za elektronske medije (REM), eksplodirao je novi sukob i zbog novoobjavljenog istraživanja CRTE u koji su se uključili i propali košarkaš Vladimir Štimac i tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP).
Šokantni detalji sa tajnog sastanka kragujevačkih blokadera i njihovih kandidata za blokadersku listu odjeknuli su u srpskoj javnosti poput do sada neviđenog skandala, s obzirom na to da su u potpunosti ogolili pravo lice i skrivene namere blokaderskog pokreta, a koje su do sada blokaderi svim silama pokušavali da sakriju od srpske javnosti.
Dečak (15) napadnut u sredu uveče oko 23.30 časova u parku kod Medicisnke škole u Novom Sadu, zadobio je teške povrede na licu i glavi i nalazi se na intenzivnoj nezi.
Nakon teške nesreće u Crnoj Gori u kojoj je povređeno 16 putnika iz kombija, uglavnom Nišlija, a u kojoj je život tragično izgubila Jovana Stanković (21) iz niškog sela Vrtište, sutra počinje akcija državnog avio-transporta povređenih. Stanje dečaka je i dalje teško i njegov transport u Niš trenutno nije moguć.
Policijski službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj uhapsili su državljanina Srbije S.B. (24) iz Beograda, koji je u Ulcinju zatečen da upravlja automobilom pod dejstvom više vrsta narkotika, dok su kod njega pronađena i dva manja pakovanja marihuane.
Predsednik ukrajine Volodimir Zelenski smenio je ministra odbrane Mihaila Fedorova (35), uprkos molbama stranih partnera i civilnog društva da to ne čini. Ratni veterani pozvali Ukrajince na proteste.
Bivši šef izraelske obaveštajne službe Nativ Jakov Kedmi otvoreno se usprotivio stavu ruskog senatora Dmitrija Rogozina da Moskva ne bi smela da likvidira najviše ukrajinske komandante ukoliko se oni kriju u stambenim zgradama i time napad dovode u vezu sa mogućim civilnim žrtvama.
Hrvatica Višnja S. (58) brutalno je ubijena na ulici u nemačkom gradu Kelkhajmu, a za ubistvo se sumnjiči njen suprug Stanislav S. (60), sa kojim već duže vreme nije bila u dobrim odnosima.
Visoke temperature i letnje večeri idealna su prilika za maratonsko gledanje filmova, a Netfliks je ovog leta obogatio ponudu naslovima za svačiji ukus.
Kulturna ustanova Božidarac uspešno je završila još jedan ciklus programa baleta za odrasle, koji je tokom proteklih meseci okupio veliki broj polaznika željnih rekreacije, umetničkog izražavanja i druženja.
Tokom letnjih vrućina sve više žena bira laganu i prozračnu odeću koja pruža maksimalnu udobnost, pa im je materijal jedan od najbitnijih stavki. Zato žene masovno biraju muslin.
Spoj mekanog domaćeg testa, bogatog nadeva i zapečenog sira čini punjeno pica pecivo savršenim izborom za svaki obrok. Priprema nije komplikovana, a rezultat je toliko ukusan da će nestati sa stola dok je još topao.
Pesak izložen jakom suncu može dostići temperaturu koja izaziva bolne opekotine na jastučićima šapa, zbog čega je važno preduzeti nekoliko jednostavnih mera kako bi šetnja ostala bezbedna i prijatna za vašeg ljubimca.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.