• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/rina

16.01.2025

08:35

Ovo je srpsko skijalište za koje će se tek čuti! Ako ne zbog idilične prirode i smeštaja, onda zbog izuzetno pristupačnih cena!

RINA

Srbija

Ovo je srpsko skijalište za koje će se tek čuti! Ako ne zbog idilične prirode i smeštaja, onda zbog izuzetno pristupačnih cena!

Planina Javor jedna je od najlekovitijih u Srbiji, a zbog svoje blagotvorne klime idealna je za prevenciju i oporavak kad su u pitanju anemija, hronična respiratorna oboljenja, bronhitis, astma ali i za podizanje opšteg stanja imuniteta.

Na njenim obroncima smestilo se selo Kušići koje poslednjih godina postaje sve popularnija turistička atrakcija ivanjičkog kraja. Veliki broj meštana odlučuje se za bavljenje seoskim turizmom, ali ono što ovo selo izdvaja od drugih jeste veliki hotel smešten u njegovom samom centru. Tako da se Kušići mogu pohvaliti sa izuzetnim potencijalom kad su u pitanju smeštajni kapaciteti.

- Raspolažemo sa 160 kreveta, tačnije 40 smeštajnih jedinica. Javor kao planina postaje sve prepoznatljivija među domaćim i gostima iz regiona, stoga smo prošle godine imali rekordan broj gostiju. Dosta ljudi odlučilo je i da zimu provede kod nas. Ski staza nalazi se na samo 600 metara od hotela, u funkciji je žičara a za sve naše goste mališane u sklopu cene smeštaja sa doručkom i večerom jeste i školica skijanja. Sve te pogodnosti prepoznali su brojni roditelji koji su ove zime došli, kaže za RINU Darko Orestijević, direktor hotela „Javor“ u selu Kušići.

Izuzetno pristupačne cene, brojne povoljnosti i pogodnosti poput besplatne školice skijanja za decu i brojne druge aktivnosti, utucali su da veliki broj Beograđana, Novosađana, ali i gostiju iz Crne Gore izabere upravo planinu Javor za svoj odmor, umesto nekih drugih popularnijih ski-centara.

- Za ljubitelje zimskih sportova, uređena ski staza u blizini hotela predstavlja pravi raj. Idealna je za početnike, ali i iskusne skijaše koji žele da uživaju u prelepim pejzažima. Uslovi su idealni za skijanje, a zbog velikog broja dece formirali smo dve grupe. Zaista imamo dosta mališana i to nas raduje. Roditelji koji žele mirnu oazu prepoznali su planinu Javor kao idealnu destinaciju, kazao je Miloš Jovanović instruktor skijanja.

Nakon uspešne zimske sezone, veliki planovi biće realizovani i u narednom periodu. U planu je izgradnja bazena, kao i terena u sklopu hotela „Javor“ koji se nalazi na 25 kilometara od Ivanjice.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set