U Srbiju nam dolazi pad temperature, smena oblaka u prepodnevnim časovima donosi kišu, dok se krajem dana očekuje postepeno razvedravanje. Sve to vodi u konačan početak suvog i veoma toplog vremena., do čak 34 stepena.
Kada su u pitanju ostali krajevi, ujutro i pre podne očekuje se pretežno oblačno vreme, mestimično s kišom. Posle podne uslediće prestanak padavina, a do kraja dana očekuje se i postepeno razvedravanje.
Duvaće umeren, povremeno i jak, severozapadni, vetar, uveče u slabljenju.
Najniža temperatura biće od 10 do 14 stepeni, a najviša od 18 do 23.
U Beogradu će biti promenljivo vreme uz smenu sunčanih i oblačnih intervala. Duvaće umeren zapadni i severozapadni vetar, uveče u slabljenju. Najniža temperatura biće od 11 do 13 stepeni, a najviša oko 22 stepena.
Foto: Shutterstock
Vreme u Srbiji promenljivo uz smenu sunčanih i oblačnih intervala
Prema prognozi RHMZ, narednih sedam dana očekuje se pretežno sunčano vreme uz slab do umeren razvoj dnevne oblačnosti za dane vikenda.
Temperatura će biti u porastu, pa se sledeće sedmice u većini mesta očekuje od 30 do 34 stepeni.
Očekuje se da će prosečno globalno zagrevanje premašiti predindustrijski nivo za više od 1,5 stepeni Celzijusa u periodu od 2025. do 2029. godine, sa verovatnoćom od 70 odsto, saopštila je danas Svetska meteorološka organizacija (SMO), agencija Ujedinjenih nacija.
Kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuje se na jugu Banata, u donjem Podunavlju, kao i ponegde na istoku i jugu zemlje, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda na severu, zapadu i u delu centralne Srbije ujutro i pre podne biti pretežno sunčano vreme, posle podne promenljivo oblačno.
Od ranog jutra živa u termometru obara rekorde, pa je tako u pojedinim gradovima već u 7 časova dostigla 25. podelak, pokazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije (RHMZ).
Meteorolog Ivan Ristić najavio je da pravi letnji topli talas počinje već od petka, 19. juna i trajaće sve do jeseni! Temperature će se kretati i preko 35 stepeni, a lekari savetuju oprez, koji je posebno neophodan hroničnim bolesnicima.
U večernjim satima i tokom noći očekuje se više padavina, naročito u zapadnoj i centralnoj Srbiji, gde bi kiša mogla biti intenzivnija, najavili su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi
Nevreme praćeno lokalnom pojavom pljuskova sa grmljavinom do kraja dana stiže na zapad i jug Srbije, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je jutros crveni meteoalarm zvog visok UV indeksa, ali i temeperatura. Već u 9 časova najviša merenja dostizala su 26. podelak, dok će preko dana živa ići i do 33 stepena.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je večeras hitno meteorološko saopštenje u kojem upozorava na premeštanje padavinske zone preko naše zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Očekuje se da će prosečno globalno zagrevanje premašiti predindustrijski nivo za više od 1,5 stepeni Celzijusa u periodu od 2025. do 2029. godine, sa verovatnoćom od 70 odsto, saopštila je danas Svetska meteorološka organizacija (SMO), agencija Ujedinjenih nacija.
Britanski premijer Kir Starmer suočen je sa pritiskom iz sopstvene Laburističke partije da podnese ostavku već ovog vikenda, objavio je Gardijan pozivajući se na poslanike i izvore iz vlade.
Blokader koji je pre dva dana snimljen kako vandalizuje javne površine u blizini zgrade Informera sada je ponovo uhvaćen u uništavanju onoga što pripada gradu Beogradu.
Muškarac O.D. je 30. i 31. marta prošle godine, u stanu koji je iznajmio u Istočnom Sarajevu, zaključao maloletnicu i držao je zaključanu ,a onda joj je oduzeo mobilni telefon, koji je kasnije pronađen kod njega.
U jednom staračkom domu u beogradskoj opštini Rakovica u sredu se odigrala prava drama nakon koje je uhapšena žena koja je sa nožem upala u objekat i napala dve radnice.
U Beogradu je došlo do nesreće u kojoj je muškarac B.N. (53) zadobio teške telesne povrede, nakon što je u pijanom stanju pao sa terase stana na drugom spratu.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija oglasila se danas za Informer.rs povodom navoda da u pritvoru prete bivšem načelniku beogradske policije, ističući da brinu o bezbednosti svih lica lišenih slobode u Okružnom zatvoru u Beogradu.
U pojačanoj kontroli vozača za prva četiri dana međunarodne ROADPOL akcije, saobraćajna policija u Šapcu je iz saobraćaja isključila 35 pijanih vozača i 9 koji su upravljali vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Šanse da Rusija i Kina potpišu sporazum o izgradnji gasovoda „Sila Sibira 2“ naglo su porasle pošto je Peking promenio stav prema trasi preko Mongolije.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev pozvao je Moskvu da prema Kijevu odbaci dosadašnja pravila ratovanja, uključujući Haške konvencije o zakonima i običajima rata.
Ruski FPV „dron-žbun“ grupe „Centar“ navodno je zatekao dvojicu pripadnika Oružanih snaga Ukrajine u homoseksualnom činu na jednom položaju, nakon što ih je kamera pratila dok su ulazili u objekat u zoni borbi.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Kada poželite lagan, osvežavajući desert koji se priprema bez uključivanja rerne, kremasta torta sa limunom i malinama biće pravi izbor za uživanje bez griže savesti.
Milioni korisnika u Indiji ostali su bez pristupa popularnoj aplikaciji Telegram za razmenu poruka nakon što su vlasti donele vanrednu odluku o njenom privremenom blokiranju.
Novi viralni trend na TikToku pokazuje kako uz nekoliko trikova šminkanja možete stvoriti iluziju većeg volumena usana, bez filera, igala i odlaska kod stručnjaka.
Naš paparaco pratio je sinoć Kristijana Golubovića te ga i usnimio u kafani na Autokomandi, a u istom objektu je bio i najpoznatiji tata u Srbiji, Radomir Taki Marinković sa mladom crnkom!
Kao bomba je odjeknula vest da je Kristijan Golubović priveden zbog pretnji Kristini Spalević, a sinoć je naša ekipa pratila svaki njegov korak i uhvatila ga u kafani!
Pevačica Marina Visković sinoć je pred nastup u jednom beogradskom lokalu govorila o aktuelnim temama sa estrade, ali i o svom emotivnom životu koji poslednjih meseci intrigira javnost.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.