Ministar finansija Siniša Mali posetio je i ove nedelje gradilište Ekspa.
- Iz nedelje u nedelju pratimo stanje radova na izgradnji kompleksa Ekspo i Nacionalnog stadiona u Surčinu. To nikad nisu prijatni sastanci, ali su neophodni kako bismo mogli da ispratimo sve procese i kako ne bi bilo opuštanja. Do kraja 2026. godine moramo da predamo ključeve paviljona zemljama učesnicama, a specijalizovana izložba nam počinje 15. maja 2027. godine - napisao je Mali na svom Instagram profilu.
- Osim toga, razvijamo jedan potpuno novi deo grada, koji će ostati posle izložbe. Tu će biti i stambeni kompleks, ali i vrtići, škole, hoteli, igrališta, uređene zelene površine… i naravno Beogradski sajam, koji se seli na tu lokaciju - zaključio je.
Direktor međunarodne saradnje "Ekspo 2027 Beograd" Igor Kovačević izjavio je u Osaki da je srpski paviljon na ovogodišnjoj manifestaciji jedan od pet najposećenijih evropskih paviljona.
Srbija će po Ekspo objektima biti prepoznatljiva decenijama, a sve će biti potpuno završeno u maju 2027. godine, najavio je Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija.
Ekspo 2027 Beograd, najveći međunarodni događaj ikada organizovan u Srbiji, dobio je svoja zaštitna lica, maskote, koje su predstavljene na Svetskoj izložbi u Osaki, a sada će dobiti i svoja imena!
Tomijo Jamada (76), planetarno poznata kao EXPO baka, koja od 2005. nije propustila nijednu međunarodnu izložbu pod pokroviteljstvom Međunarodnog biroa za izložbe (BIE), posetila je juče srpski paviljon na EXPO 2025 u Osaki, tačno dve godine pre početka EXPO 2027, i poručila da jedva čeka da poseti Beograd i Srbiju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor međunarodne saradnje "Ekspo 2027 Beograd" Igor Kovačević izjavio je u Osaki da je srpski paviljon na ovogodišnjoj manifestaciji jedan od pet najposećenijih evropskih paviljona.
Najnovije dogovorene ustavne promene, aminovane pod patronatom Evropske unije, ogolile su surovu istinu o trenutnoj vladajućoj većini: sve može i sve prolazi, osim srpskog jezika i prava onog naroda koji je izneo promene u Crnoj Gori.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Suočeni sa potpunim krajom na ulici, unutrašnjim ratovima i činjenicom da ih narod više ne podržava, blokaderi su počeli da gube razum i da za sopstvenu nesposobnost optužuju predsednika Aleksandra Vučića.
Bivši predsednik Crne Gore Milo Đukanović pokušava da opravda svoje sramno šurovanje sa Bilom Klintonom i NATO agresorima tokom bombardovanja 1999. godine, a kao dežurnog krivca za sve svoje političke poraze i dalje vidi jedino i isključivo – Srbiju i Beograd!
Porodica, roditeljstvo, potomstvo - deca, majka i otac su tradicionalne, neprevaziđene i plemenite vrednosti koje obezbeđuju zdravo društvo, demografsku vitalnost naroda, koje pokazuju poštovanje prema predačkom nasleđu i omogućavaju zdravu i neometanu smenu generacija u Srbiji.
Da među blokaderima i političkim lešinarima vlada totalni rat i opšte rasulo i da niko nikoga ne može da smisli, dokazala je Jelena Pavlović – inače bivša narodna poslanica sa liste Branimira Nestorovića, koja je brže-bolje preletela među blokadere.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Viši sud u Sremskoj Mitrovici odredio je pritvor do 30 dana Petru J.(44) i njegovom sinu Pavlu J (19), koji se sumnjiče za teško ubistvo Aleksandra L.(40) iz Stare Pazove. Ista mera izrečena je i drugom sinu (16) zbog opasnosti od uticaja na svedoke i uznemirenja javnosti.
Na Rgotskom jezeru kod Zaječara u toku je dramatična potraga za muškarcem starim oko 40 godina, koji je nestao tokom sinoćnjeg kupanja. Zbog dubine i specifičnosti terena, na lice mesta su upućene ronilačke ekipe, a sve okolnosti ukazuju na to da se nesrećni čovek utopio.
Pet razbojnika, naoružanih pištoljima, maskiranih fantomkama i obučenih u policijske uniforme, upali su u Novom Bečeju u porodičnu kuću Štefana S., koji živi u Nemačkoj, i iz nje odneli oko 200.000 evra i kilogram zlata.
Na Dunavu u mađarskom gradu Rackeve došlo je do tragične nesreće u kojoj se muškarac (31) udavio dok je u naručju držao svoju trogodišnju ćerku. Devojčica je u poslednjem trenutku spasena iz vode, dok njenom ocu, uprkos naporima lekara, nije bilo spasa.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sinoć na raskrsnici Ruzveltove i Ulice kraljice Marije u Beogradu, povređene su tri osobe, među kojima je i osmogodišnje dete.
Nestašica goriva u Rusiji pretvorila je pumpe u mesta višesatnog čekanja, tuča i racionalizacije, dok se posledice ukrajinskih udara dronovima po rafinerijama sada sve jasnije osećaju daleko od fronta, piše američki magazin „Forčun“.
Rusko-kineske pomorske vežbe „Pomorska interakcija 2026“ počele su kod kineskog Ćingdaoa, ali se ove godine ne gledaju samo kao rutinska vojna saradnja Moskve i Pekinga
Masovni noćni udar na Kijev izveden je neposredno pred samit NATO-a u Turskoj, a ruski analitičari ga tumače kao jasnu poruku Moskve da neće odstupiti ni ako Alijansa donese nove odluke o eskalaciji sukoba u Ukrajini.
Sadržajni pregovori o završetku rata u Ukrajini teško da će biti održani pre februara 2027. godine, piše britanski list „Fajnenšel tajms“ (FT), pozivajući se na izvor iz Moskve.
Kriminalistički triler "Nemesis" oborio je sve rekorde i za nešto više od mesec dana od premijere ostvario neverovatnih 1,31 milijardi pregleda na Netfliksu.
Nagrada "Ernest" za 2026. godinu, odlukom Direkcije Somborskog filmskog festivala, dodeljuje se glumcu Vojislavu Brajoviću, jednom od najznačajnijih umetnika domaće kinematografije, za "doprinos sadašnjim i budućim filmovima".
Uz pomoć sode bikarbone i limunovog soka možete brzo ukloniti masne naslage sa kuhinjskih ormarića i osvežiti njihovu površinu bez agresivnih sredstava za čišćenje.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Bivša učesnica hrvatskog rijalitija "Gospodin Savršeni", Laura Prgomet, privedena je u nedelju uveče u Dubrovniku nakon incidenta u jednom ugostiteljskom objektu u naselju Lapadski dvori.
Pevačica Nela Bijanić izjavila je kako zna da potroši 1000 evra za nekoliko minuta, ali isto tako zna da novac sačuva, od čega je i izgradila kuću na četiri sprata.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa svojim pratiocima jedan od najemotivnijih trenutaka ove godine, kada je stigla đačka knjižica njene ćerke Lee.
Influenserka Tamara Kalinić imala je pravu svadbu iz snova sa biznismenom Filippom Testom na jezeru Komo u Italiji, a na gala slavlju bile su brojne poznate zvanice dok je ambijent upotpunila najluksuznija dekoracija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.